Заборона на вилов риби в зимувальних ямах 2016-2017 роках

На зимувальних ямах любительське, спортивне та промислове рибальство забороняється з 01 листопада 2016 року до початку весняного нерестового періоду 2017 року.

Відповідно до пункту 8.3 Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об’єктах України, пункту 4.14.3 Правил любительського і спортивного рибальства, за погодженням Інституту рибного господарства НААН України та з метою забезпечення сприятливих умов для зимівлі риби визначено межі та перелік зимувальних ям на водоймах у період 2016-2017 років. На зимувальних ямах любительське, спортивне та промислове рибальство забороняється з 01 листопада 2016 року до початку весняно нерестового періоду 2017 року.

Закликаємо всіх рибалок-любителів, рибалок-спортсменів та рибалок-промисловиків дотримуватись заборони на вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах. В разі виявлення порушень особи будуть притягнуті до відповідальності відповідно до норм діючого законодавства.

Зимувальна яма – місце скупчення риб у зимовий період. Не всяка яма придатна для зимівлі риб. Насамперед у ній повинна бути уповільнена зворотна течія або кругова. Це сприяє збагаченню води киснем і при цьому рибі не потрібно витрачати цінну взимку енергію на опір течії. Так само в зимувальній ямі зазвичай тверде і не замулене дно. Багато рибалок вважають, що риба в ямі лягає штабелями і впадає в анабіоз. Це не зовсім так. Риба в ямі поводиться цілком демократично. Повільно переміщаючись від центру до краю, забезпечуються рівні права для всіх особин зграї. Через те, що щільність риби в таких ямах висока, присутня можливість масового винищення рибних ресурсів. Щоб не відбувалося цього Державне Агентство Рибного Господарства України вводить заборону на лов в зимувальних ямах.

З 1-го листопада 2015р.введено заборону на вилов риби
З 1-го листопада 2015р.введено заборону на вилов риби

Перелік основних місць зимівлі водних живих ресурсів  на водоймах Хмельницької області, де встановлено заборону на вилов водних живих ресурсів з 01 листопада 2016 р до початку весняного нерестового періоду 2017року.

Мартинківське водосховище:

— акваторія в районі р. Ушука в с. Курівка, площа 3 га; Волочиського району.

Дністровське водосховище:

— від місця впадання р. Жванчик в Дністровське водосховище 150 м. вниз і вверх,    площа 112 га;

— акваторія від впадання р. Боговичка 1 км вниз по течії;

— акваторія від впадіння р. Студениця в Дністровське водосховище до водозабору с. Гораївка;

— акваторія від с.Стара Ушиця 3 км вгору до впадіння р.Ушиця, площа 120 га;

— акваторія від с. Калюс(впадіння р. Калюс в водосховище) 2 км вгору, площа 122 га;

— від с. Березівка 500 м вниз до гирла р. Данилівка;

— від с. Рудківці 1 км вниз;

р. Горинь

— Полянський піщаний кар’єр від залізничного мосту по витоку р. Горинь 50 м., Славутського району.

р. Збруч

— від с. П’ятничани вниз по течії до с.Мала Бережанка Чемеровецького району.

Басейн р. Збруч

— «Збручанська водойма» — вверх по течії від дамби біля с. Вочківці Волочиського району 250 м по ширині дамби відповідно до розмітки.

З переліком зимувальних ям по областях України можна ознайомитись на сайті Державного агентства рибного господарства України.

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017