Рибалка в грудні. Яку рибу ловити і які снасті використовувати

Рибалка в грудні. Особливості ловлі

Зимова риболовля в грудні завжди дарує багато вражень рибалкам. Справа в тому, що згідно з місячним календарем рибалки, найкращий час для клювання настає в середині місяця. До цього часу всі водойми покриються вже міцним льодом, і можна буде повністю присвятити себе захоплюючій риболовлі зимовими снастями.

Рибалка в грудні
Рибалка в грудні

Особливості грудневої риболовлі

У грудні погода повністю підпорядковується зимі: морози стають міцнішими, вдень відлиги стають все рідше, сніговий покрив стає стійким. До початку зими болота і дрібні озера вже зазвичай мають достатню товщину льоду для того, щоб приступити до справжньої зимової риболовлі. Великі за площею водойми замерзають пізніше, зазвичай до середини першого зимового місяця.

Великі озера і водосховища замерзають нерівномірно: першими замерзають мілководні ділянки, потім лід покриває ділянки водойми глибші, а над ямами з сильною і помірною течією вода замерзає в останню чергу. Тому зимові способи лову риби можна випробувати поки тільки на мілководді. Залежно від глибини змінюється видове різноманіття іхтіофауни. Так, на мілководді водиться трав’яна щука, йорж, плотва і окунь. На глибині водяться великі особини щуки, окуня, судак, лящ: але поки глибинні місця не покриються міцним льодом, рибалка в цих місцях немислима.

Так як лід може покривати не всю поверхню водойми, або в окремих ділянках він може бути крихким і тонким, необхідно проявляти високу обережність. При цьому потрібно обов’язкове виконання техніки безпеки. Товщину льоду контролювати потрібно при переміщенні по ньому постійно. Особливо обережним потрібно бути при виході на ділянки з течією, на глибокі місця. Небезпека зростає, якщо лід покритий снігом.

Щоб виміряти товщину льоду, знадобиться дуже просте пристосування. Буде потрібно гілочка з сучком, який відходить від неї приблизно на 90 градусів. Сучок потрібно обрізати так, щоб на гілці залишився лише виступ довжиною 2-3 сантиметри, при цьому довжина самої гілки значення не має. Опустіть гілку сучком вниз в лунку і зачепитеся виступом за кромку льоду. Затисніть гілку пальцями біля верхньої кромки льоду, а потім вийміть її. Товщина льоду дорівнює відстані від сучка від місця на гілці, де ви затиснули пальцями.

Щука по першому льоду в грудні
Щука по першому льоду в грудні

Яку рибу ловити в грудні?

По першому льоду у риби активізується сильний жор. Тому грудень за календарем рибалка – найкращий місяць серед зими для вудіння риби. Важливо лише вибрати перспективне місце. Для лову окуня, наприклад, потрібно шукати тихі місця, де є коряжник, коси з піску, маленькі затоки, по краю яких росте очерет. У таких місцях глибина вудіння зазвичай складає не більше 1,5 метра. У водоймах, де окунь є домінантним видом риби, його краще ловити в маленьких затоках з чистим дном: там окуні збираються в зграї, утворюється окуневий котел, і рибалка при цьому дасть відмінні результати!

Йорж мешкає в грудні в тих же місцях, що й окунь, проте знайти його вам вдасться на трохи більшій глибині. Йоржі в цей час практично не здійснюють міграцій, тому вам сильно пощастило, якщо ви знайшли закоряжену яму, до якої можна ходити за йоржем протягом всієї зими. Що стосується плотви, то вона або ловиться з окунем, або йде в чисті і відкриті місця, але найкращим місце буде прибережна бровка, глибока яма, а також плавний скат прямо до русла річки. Плотва не завжди проводить час коло дна, шукати її можна і під кромкою льоду.

Всі види риб, які були перераховані вище, взимку збираються у великі зграї. Тому при вилові одного примірника ви можете бути впевнені, що внизу під вами знаходиться цілий косяк. З нього ви можете виловити ще не одну рибку. У разі якщо зграя переміщається по водоймі, необхідно зробити кілька лунок, які потрібно періодично обловлювати.

Снасті для риболовлі в грудні

Балансир для зимової рибалки
Балансир для зимової рибалки

Кращою снастю для лову риби в грудні є зимова вудка, обладнана кивком. Такою снастю зручно ловити з льоду. Рибалки придумали різноманітні конструкції зимової вудки з кивком, які відрізняються один від одного не тільки зовнішнім виглядом, але і призначенням. Приміром, «балалайку» використовують для лову риби на мормишку з мотилем. Це маленька вудка, яка своєю формою нагадується саме балалайку.

Для риболовлі на «безмотилку» необхідно створити високу частоту коливань приманки, тому вудка повинна володіти мінімальною вагою, щоб сила інерції зводилася до нуля. Для цього підійде «балалайка». Якщо ловля риби відбувається на мілководді, то прекрасно підійде вудка з ручкою-мотовильцем. Використання мотовильця замість котушки дозволяє значно полегшити масу снасті. При лові з глибини така снасть не підійде, так як можливість швидко змотувати волосінь відсутня.

Для вудіння на балансири і блешні вудилища повинні бути більш потужними. Найпопулярнішими вудками для таких приманок є класичні палички з руків’ям, виконаної з пробки. Довжина вудилища може варіюватися в межах 30-50 сантиметрів. Знадобиться маленька інерційна котушка і жорсткий хлист.

До речі, снасті для зимової рибалки Ви можете придбати в нашому Інтернет магазині Давай на Рибалку.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017