Рибалка в листопаді. Яка риба ловиться в кінці осені

Рибалка в листопаді. Особливості ловлі

Листопад є самим холодним осіннім місяцем, коли починають бити морози, а на поверхні водойм вже утворюється тонка скориночка льоду. Середня температура повітря тримається зазвичай нижче нуля, а мінливість погоди доставляє рибалці багато незручностей під час риболовлі. Що говорить нам про листопад рибальський календар? Яку рибу, коли і на що можна зловити в цей місяць?

Річка в листопаді
Річка в листопаді

Особливості листопадової риболовлі

Погода у листопаді часто змінюється: холодні дощі впереміш зі снігом леденять руки, створюють дискомфорт під час рибалки. Тому потрібно одягатися тепло: так, щоб не можна було спітніти, але й так, щоб вітер не міг продути крізь одяг. Ви можете комфортно одягнутися, використовуючи спеціальний рибальський одяг: він легкий, теплий, дозволяє залишатися тілу сухим. Що стосується тонкого льоду на водоймі, то на нього не слід покладатися. Заради власної безпеки виходити на лід у листопаді суворо забороняється.

При сковуванні водойми льодом риболовлю необхідно припинити до тих пір, поки мінімальна товщина льоду не складе 5 сантиметрів. Але навіть при такій товщині крижаної кірки потрібно проявляти надзвичайну обережність: ступити на лід можна тільки після перевірки його міцності. Якщо на вулиці постійно тримається температурі -10 градусів Цельсія, то в добу буде наростати приблизно 5 міліметрів льоду. Це означає, що потрібно 10 діб для того, щоб знову вирушити на риболовлю. Щоб риба не побачила рибака крізь прозорий і чистий лід, місце лову потрібно закидати очеретом або соломою.

Рибальський календар каже, що більша частина іхтіофауни вже зарилася в мул на глибині і практично не проявляє активність. Але це меншою мірою стосується хижаків. Особливо відчутне їх клювання під час становлення першого льоду: приманку активно хапають не тільки мині, а й окунь, щука, судак. Нехай листопадовий улов не багатий трофеями, але упіймання гідного примірника він гарантує. Нехай в риболовецькому календарі говориться, що в листопаді не клює лящ, але досвідчені рибалки знають спосіб, як його пробудити і змусити клюнути на приманку велику особину.

Снасті для листопадової риболовлі

З настанням листопадових морозів рибалці доводитися поступово забувати про літні способи лову риби. У листопаді вже може лежати сніг, навіть лід починає покривати поверхню водойм. Та й риба йде глибоко, до дна, навіть в ясну погоду, коли можна очікувати гарного клювання. У випадку, коли лід ще не встановився, рибалка раніше може скористатися завжди популярним спінінгом, але й поплавочна вудка може дати непогані результати. Але листопадових хижаків найкраще ловити на кружки з човна.

Так як рибальський календар каже, що риболовля буде вдала на хижих представників іхтіофауни, то слід запастися цілим комплектом блешень, воблерів та інших штучних приманок. Але ловлю на живця, наприклад, карасика або плотвичку, ще ніхто не відміняв. Та й окунь буде охоче клювати на пучок з мотиля. Що стосується блешень, то вони повинні бути зимовими, великими, щоб ловити великих судаків, окунів, а також щук, які в листопаді в один момент проковтують все, що виявилося на їх шляху. Середніх за розміром окунів слід ловити на черв’яка або мотиля на відносно невеликій глибині біля трави або коряжника.

Мормишки для рибалки в листопаді
Мормишки для рибалки в листопаді

Згідно риболовного календаря ляща, густеру і плотву не впіймати. Дійсно, їх активність знижена, але це пов’язано з тим, що в природних умовах взимку цим видам риб нічим харчуватися, адже вони не хижаки, а личинки комах і водорості в цей час не попадаються. Тому біла мирна риба ласа на хорошу приманку, і ловити її можна з використанням поплавкової вудки. Шукати мирних представників фауни слід на великій глибині в місцях з повільною течією.

На живцьову зимову вудку в листопаді ви зловите щуку. Шукати її краще на великій глибині. В якості живця візьміть карасика, окуня, йоржа. У нічний час доби з донною снастю буде успішною риболовля на миня. Живцем при цьому повинен стати або йорж, або дрібна плотва.

Як ловити рибу в кінці осені?

У риболовецькому календарі відзначено, що в листопаді густера зовсім не хоче зимувати, впадати в заціпеніння. У листопаді вона переміщається по всій водоймі в пошуках їжі. В цей час вона збирається невеликими зграйками. Вудіння густери найкраще робити з човна рано вранці. Добре вона йде на мормишку і на поплавкову вудку.

За першим льодом рибалки починають активно ловити хижаків з використанням обертальних блешень, які замінюються мормишками після льодоставу. На судака слід йти рано вранці або пізно вночі. Наприкінці осені він довго може триматися на одному місці у великих зграях. Судак зазвичай влаштовує стоянку у вирах, ярах або в ямах. З приманок він воліє або живця, або зимову блешню.

Щука на живця
Щука на живця

Наприкінці осені проявляє активність щука, яка найчастіше робить атаки на дрібних коропових риб. Тому риболовля на щуку з живцем у вигляді карасика є гарантією успіху. Листопад – це час для ловлі миня перед нерестовим жором, і ловити його в цей час можна на дрібну рибу, черв’яків, тельбухи або мотиля. З заледенінням водойм різко зростає активність всіх видів риб, але особливо гарні улови можна отримати в тихі, але похмурі дні.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017