Рибалка в жовтні. Яку рибу і де ловити

Рибалка в жовтні. Яку рибу і де ловити

Жовтень – не найвдаліший час для риболовлі. І це пов’язано з погодою: ранкові густі тумани не дозволяють бачити далеко, дерева, скинувши листя, більше не приховують рибалки від очей риби в той час, коли вода стала максимально прозорою. Холод, наявність безлічі похмурих днів, дощі, – все це призводить до зневіри. Що ж чекати рибалці від жовтня?

Річка в жовтні
Річка в жовтні

Особливості жовтневої риболовлі

Перші півтора-два тижні в жовтні царює ще відносно тепла погода, тому процес риболовлі мало чим відрізняється від вересневого лову риби. Але середина осені чревата сюрпризами: температура на вулиці різко знизиться, вранці почнуться заморозки, почнуться сильні і холодні дощі, що чергуються з похмурими днями. Чим холодніше на вулиці, тим прозоріше стає вода в зв’язку з тим, що гинуть одноклітинні водорості, які фарбували воду в зелений колір. Разом з ними починає в’янути і відпадати підводна рослинність.

Погода впливає на поведінку риби: у цей період починає повністю згасати активність мирних представників іхтіофауни: їх більше не зустріти на мілинах. Вони спрямовуються вглиб, в зимувальні ями. Тому в жовтні, як не дивно зростає ефективність вудіння з використанням фідерної снасті: з нею можна здійснювати далекі і навіть наддалекі закиди. Зате в теплі деньки риба ще піднімається на мілину. Рибалці при цьому не потрібно поспішати рано вранці на рибалку, так як клювання починається пізніше, та й триває віно до заходу сонця, нехай і з перемінним успіхом.

Яку рибу і на що ловити в жовтні?

В середині осені риба починає збиратися в зграйки, в яких вона відправляється до зимувальних ям. Уклейка і піскар в цей час воліють залишатися на дні з встеленим піском, лящі і сазани – на будь-якому твердому дні, а лини – на мулистому дні, з невеликим плином води. У жовтні слід розраховувати на хороший улов, що складається з піскарів, яких потрібно шукати на мілководді. Клює він на черв’яка або мотиля, а ловити його краще всього на поплавкову вудку з невеликим гачком і тонкою волосінню. Як тільки настали перші заморозки, на мілинах пічкура шукати марно – він пішов на дно.

Піскар
Піскар

Жовтень вважається одним з кращих періодів для вудіння судака у відкритих водах. Він любить тверде дно, і шукати його краще у підводних обривів, у глибоких місцях річкових русел. Пік клювання припадає на ранок, але, якщо злегка дме вітер, то клювання непогане і в денний час доби. Для судака беріть з собою спінінг і мальків. Звичайно, в народному риболовецькому календарі зазначено, що судак ловиться на звичайну поплавкову снасть, але назвати її уловистою не можна.

Згідно риболовного календаря, щука все ще продовжує жирувати, але нагулюється вона виключно на глибині. Під час заморозків щука відмінно ловиться доріжкою на вудку і на кружки з використанням в якості приманки мертвої рибки: справа в тому, що при такій погоді на снасті спінінга змерзається волосінь, а кільця покриваються невеликим шаром льоду. Що стосується головня, то його клювання стає все гірше, а язь і зовсім перестає радувати регулярними покльовками. Поплавковою вудкою на мальків в середині осені можна зловити окуня за допомогою стрімкого блешніня, а при теплій погоді в ставках і озерах на опариша, мотиля може клюнути срібний карась або плотва. Єльця зручно ловити в проводку.

Трофейний судак
Трофейний судак

Відмінні результати дає рибалка за умови, якщо гачок поміняти на мормишку. Підвищити шанси на хороший улов вам допоможе підгодовування риби. Але вона не повинна бути літньою. Восени представники іхтіофауни можуть налякатися солодких ароматів, так як в цей період їх цікавить тільки корм, що має тваринне походження. Щоб надати прикормці потрібний запах, досить використовувати спеціальні спреї, виготовлені на основі витяжки мотиля, опариша, молюсків і хробака. Щоб прикорм дозволив отримати багатий улов, додайте в нього рибну або кісткове борошно, суху кров.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017