Рибалка в серпні. Яка риба і де ловиться в серпні

Рибалка в серпні. Яка риба і де ловиться в серпні

З настанням серпня рибалка різко змінюється. Якщо в першу половину і навіть у липні найбільшу активність проявляла риба, що харчується рослинністю, то в останньому місяці літа починається активний жор у хижаків. Які ж особливості риболовлі в серпні місяці?

Озеро в серпні
Озеро в серпні

Особливості серпневої риболовлі

В останній місяць літа істотно знижується температура повітря. Ночі стають дуже холодними вже в другій половині місяця. Вранці по землі стелиться густа пелена туману, а на траві осідає рясна роса. Риба, втомлена від нескінченної спеки, починає оживати, відчуваючи наближення осені.

Скоро вода буде зовсім холодною, пора готуватися до зими. Тому риба стає настільки ненажерливою, що навіть у мирних представників ближче до осені прокидаються інстинкти хижаків. Дивно, але вони в деяких випадках трапляються на живця, який призначений для лову, наприклад, щуки. Вода більше не цвіте, підводні зарості рідшають, мальки що підросли стали складною здобиччю для хижої риби. У боротьбі за корм представники іхтіофауни не проходять повз будь-якої наживки.

Завсідники-рибалки кажуть, що в серпні опір риби при виведенні різко зростає. Вони не знають, чим можна пояснити цю особливість серпневої риболовлі. Але з нею доводитися миритися. Для цього в кінці літа слід скористатися більш міцним оснащенням, це особливо стосується гачків і волосіні.

Одноклітинні водорості починають відмирати, осідати на дні водойми. У зв’язку з цим збільшується прозорість води, і рибам для збереження життя в цей час потрібно хороше маскування. Мешканці річок і озер проявляють небувалу обережність, зачаївшись у кущах. У серпні вони можуть зустрічатися як на мілких ділянках водойми, так і на глибинах.

Серпнева щука
Серпнева щука

Яка риба ловиться в серпні, де, коли і на що?

Протягом доби в кінці літа риби здійснюють короткі міграції. Днем її слід шукати біля вирів із зворотною течією і гребель. Вночі ж іхтіофауна виходить на мілину ближче до берега, який густо заріс травою. Кращий час для риболовлі – це ранній ранок, день і вечір.

У серпні відмінно ловляться хижаки, до яких відносяться окунь, щука і судак. Для вудіння цих видів риб використовується спінінг. В якості приманки вибирають воблери, блешні і віброхвости. Щука активно реагує на вертикальне блесніння. Але окуня любителі поплавкової вудки ловлять на малька.

Серпневий язь
Серпневий язь

Поплавкова вудка відмінно підходить для риболовлі на язя, ляща, карася, плотву і головня. Єлець і головень – це одні з улюблених видів риб для рибалок, які воліють ловити в проводку і нахлистом. Язь відмінно клює на жабеня. Щоб мати успіх на рибалці, потрібно вибирати досить глибокі місця, при цьому течія не повинна бути сильною.

Ще одна снасть, яка вважається найпопулярнішою в серпні, це донка. В якості наживки в цей час найкраще використовувати приманки тваринного походження. Рослинні навряд чи зможуть задовольнити потреби риби, яка так активно набирає жир.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017