Рибалка в березні. Яка риба і на що ловиться в березні

Яка риба і на що ловиться в березні

У березні рибалка стає цікавішою, незважаючи на те, що ранньою весною сазан, короп і карась все ще знаходяться в заціпенінні. Але ця обставина не заважає рибалкам радіти хорошим уловам іншої риби, наприклад – щуки, яка в цей період починає свій ікромет. Її ненажерливість не поступається більше жодному хижакові. Але щуча рибалка часто неможлива через те, що в деяких регіонах вводиться нерестова заборона на її вилов аж до самого квітня.

Лящ по останньому льоду
Лящ по останньому льоду

У березні добре клює лящ, його ловля дуже ефективна по останньому льоду. У місцях, де лід уже зійшов, можна отримувати хороший улов уклейки і плотви. Біля прибережних мілин добре клює окунь, а до кінця березня проявляється активність судака і сома. Риби ж, які були найбільш активні взимку, йорж і минь, активність нагулу знижують: тим більше у йоржа скоро настає нерестовий період. Головень і язь ще недостатньо активні згідно з календарем рибалки, тому їх улов може бути тільки додатковим, але не основним.

Так як у березні з’являються перші ділянки водойми з відкритою водою, на них рибалки вперше в році можуть спробувати риболовлю на спінінг або поплавкову вудку. Але в цей період практично не можна зустріти місце, де було б зручно ловити рибу на донну снасть. Навесні необхідно вибирати більш міцні зимові снасті при лові з льоду. Це пояснюється тим, що за зиму риба добре відпочила і набралася сил, тому вона робить досить сильний опір при виведенні: сильні ривки здобичі можуть стати причиною поломки снасті. Гачки необхідно вибирати найбільш надійні. Що стосується волосіні, то вона може бути дуже товстою, адже її все одно не видно в каламутній воді, і риба її сприймає як просту перешкоду начебто стебла трави, але волосінь не повинно зносити течією, інакше приманка буде спливати на поверхню води.

Практика показує, що для березневої риболовлі цілком підходить волосінь товщиною 0,12 міліметрів. Така нитка здатна витримати опорів великих особин ляща, а також вагу хорошої гілки від дерева. Так як навесні рибалка ведеться в основному на глибині в 1 метр, то можна зробити висновок, що на стійкість оснащення така волосінь не вплине. У повінь завжди використовуйте поводок. Його можна виконати з тієї ж волосіні, що й основна нитку.

Приманки для риболовлі в березні

Хижаки, які провели всю зиму в мілководних протоках і сильно промерзаючих струмках, не реагують на гру блешень. Швидше за все, це пов’язано з тим, що риба відчуває після важкої зимівлі депресивний стан. Тому ранньою весною складно знайти перспективне місце для лову на блешню. У цей період кращими наживками вважаються приманки тваринного походження: мотиль і черв’як. Крупних черв’яків натягують на гачок так, щоб він знаходився ближче до повідця, але при цьому вістря гачка було б приховано: діє і правило, що довжина хробака повинна перевищувати довжину гачка в 2 або 3 рази.

Дрібних черв’яків і мотиля на гачок садять по кілька штук, пучком. Мотиль при цьому вважається універсальною наживкою, яку доречно використовувати в будь-який час року. Особливо добре те, що мотиля можна знайти в продажу в будь-якому місті. Для риболовлі з мотилем краще всього вибирати гачки темного кольору з тонким дротом: № 2,3 або № 3,5.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017