Рибалка в травні. Яку рибу і на що ловити в травні

Яку рибу і на що ловити в травні (практичні поради)

Травень – це найбільш сприятливий місяць для риболовлі. Тільки в травні ви зможете насолоджуватися ловом риби без комариних полчищ, які так і норовлять випити всю вашу кров. У травні ще тільки починають з’являтися небезпечні кліщі. Але в кінці весни вже можна взяти з собою човен і намет, щоб добре відпочити на природі. Які особливості риболовлі в останній місяць весни?

Травнева щука
Травнева щука

На рибалку за щукою в травні

В Україні у травні закінчується нерест майже у всіх видів риб. У південних регіонах закінчення нересту настає раніше, у північних – пізніше. Але в будь-якому випадку щука, що закінчила нерест першою, стала найважливішим об’єктом риболовлі. У травні зловити зубату хижачку дуже легко, так як у щуки починається активний жор після відпочинку від нересту.

Наприкінці весни щуці дуже легко шукати здобич, адже в підводних заростях таяться великі зграї мальків. В цей же час починається у очеретяних заростей нерест білої риби, яка забуває про характерну для неї обережність. Це стосується і жаб, які теж почали відкладати ікру: вони повільно плавають по водній гладі і стають здобиччю зубастого хижака. Незважаючи на те, що їжі в кінці травня для щуки так багато, риба настільки голодна і жадібна, що вона атакує здобич безперестанку.

На жаль, з травня до початку літа заборонена ловля риби на спінінг. Але це правило діє тільки для водойм, які мають відкритий доступ. Якщо ви вирушите на платну водойму, то зможете взяти з собою і спінінг, і фідер для лову білої риби, і інші снасті, заборонені в даний період. Тільки на платних водоймах ви можете відчути травневу потяжку щуки у вигляді характерного удару при лові на блешню.

Поплавкова снасть з наживкою у вигляді живця не настільки ефективна: на неї не піймаєш велику щуку. Набагато ефективніше ловити трофейні екземпляри на кружки. Травневий пік активності визначити досить важко: він залежить від особливостей водойми, прогріву води, періоду нересту. Але, як правило, в кінці травня і початку червня приходить ідеальна пора для упіймання трофея. У народі помічають, що щука активно годується, коли поля стають жовтими від кульбаб.

Ловля щуки на поплавкову вудку в травні

На щуку можна йти не тільки зі спінінгом. Навесні не заборонено ловити рибу на поплавкову снасть. Для щуки вона називається так – поплавкова живцьовая снасть, на яку можна ловити і з човна, і з берега. Але разом з нерестовою забороною часто забороняють і ловлю з човна. Тому вам потрібно заздалегідь підготувати чоботи заброди або болотники.

Поплавкова оснастка на щуку
Поплавкова оснастка на щуку

Поплавкова снасть збирається з:

  • Міцного вудилища;
  • Без-інерційної котушки;
  • Монофильної волосіні діаметром в діапазоні 0,25-0,35 міліметрів;
  • Дуже великий поплавок, що не реагує на рухи живця;
  • Грузило;
  • Металевий повідець або поводок з плетеної волосіні діаметром 0,25.

Під час риболовлі на щуку найкраще використовувати металеві повідці, так як гострі зуби хижака легко перетирають плетінку. Якщо ваші повідці все ж плетені, то не давайте щуці заковтнути наживку глибоко. Перше, що варто зробити – це відшукати найбільш перспективне місце для риболовлі. На озері відшукайте невелику протоку або бухту, зарослу очеретом. Невеликий тростинний мис теж стане хорошим місцем, так як саме там щука може чекати свою здобич.

Якщо ви ловите рибу на річці, то знайдіть заплави із зворотною течією, купи збитих разом гілок і колод, прибережні канави. Тут не діє правило пошуку незвичайного місця, де, швидше за все, таїться риба. Зверніть увагу на поведінку мальків. Якщо десь ви помітили, що дрібні риби розбігаються, іноді утворюють «віяла», то вони налякані саме щукою.

Щука не є зграйною рибою, однак практика показує, що окремим особинам все-таки властива концентрація в певних частинах водойми. Важко припустити, чому так відбувається: можливо, тому, що хижаки збираються в місцях, де є найбільша ймовірність зловити здобич. Тому в одному і тому ж місці часто попадається кілька щук, а при проводці снасті в інших місцях клювань може і не наступати. Але якщо вам з першого разу не пощастило – не переживайте, просто змініть місце і продовжуйте вудити.

Ловля окуня в травні

У травні дуже захоплююча окунева рибалка, але не зі спінінгом: не забувайте, він зараз заборонений. Та заборона в цьому випадку і не так важлива, оскільки травневий окунь не сприймає штучних приманок. Він буде відмінно брати гнойового хробака, мотиля і опариша, а також апетитні бутерброди з них. Найкраще місце для лову окуня – кромка очерету і кордон чистої води з підводними заростями.

Травневий окунь
Травневий окунь

Замість гачка для лову окуня використовуйте велику мормишку (краще сріблясту), насадіть на неї опаришів або мотилів. Незважаючи на те, що рибалки не люблять хвилі на воді, з нею клювання будуть частішими. Це пояснюється тим, що завдяки хвилі мормишка починає коливатися – грати. Ця гра привертає увагу окуня, приманка стає для нього апетитнішою.

Коли ви зупинилися для риболовлі біля корчаків і топляка, віддайте перевагу кивковій річній снасті. З її допомогою можна обловить будь-який горизонт, починаючи поверхнею води і закінчуючи дном водойми. Кивкова снасть дозволяє доставити приманку в точку лову з великою точністю. В якості наживки використовуйте мотиля для дрібного і середнього окуня, для великого – пучок гнойових хробаків, опариша.

Травневий судак

У період в кінці травня судак нереститься. Якщо перед нерестом спостерігається активність, то під час нього її немає. Якщо весна почалася рано, то в травні самки судака починають відпочивати, а самці – охороняти ікру. Тому має сенс спробувати зловити судака тільки до початку червня.

Травневий судак
Травневий судак

Якщо у вашому регіоні заборонено в цей період ловити рибу на спінінг, то використовуйте живцьову снасть: кружки, жерлиці, донки і просто поплавкові вудки. В якості наживки на судака візьміть дрібних рибок з витягнутим тілом типу пічкура, плотви або уклейки. На донку можете насаджувати не тільки рибу, але і її окремі частини, мальків, черв’яків, дрібних раків.

Лящ і плотва в травні

Лящ з пліткою нерестяться в кінці квітня. Тому протягом усього травня, включаючи останній тиждень весни, триває активний жор. Плотва відмінно ловиться з використанням поплавкової снасті. На гачок при цьому насаджують тісто, річковика, хробака або опариша. Якщо використовувати прикорм, то кльов буде стабільним і активним.

Для лящової риболовлі підгодовування обов’язкове, а ловити його можна на звичайну поплавкову снасть. В якості наживки використовуйте пучки опаришів або черв’яків. Дуже зручно ловити ляща на донку з годівницею в будь-який час дня чи ночі. Для вилову трофейного ляща використовуйте личинку міноги. Щоб зловити веретенку, потрібно проціджувати мул, набираючи його в затоплених прибережних канавах.

Риболовля на іншу білу рибу в травні

У травні не завжди вдала риболовля на лина, сазана і коропа, карася. Це пов’язано з тим, що найчастіше ця риба нереститься в кінці травня. До нересту спостерігається активність. І якщо нерест зрушиться на червень, то в кінці травня можна спробувати щастя.

Поки не настав нерест, можна ловити карасів та інших риб не тільки поплавковою вудкою, а й фідером, донкою. Поки вода ще не прогрілася, ловіть на невеликих глибинах. Лінь і короп з карасем надають перевагу ховатися в корчах, серед торішньої рослинності під водою, у очеретяних заростях. Наприкінці травня починають рости водорості, які тут же стають їжею для голодної риби. Щоб утримати рибу в точці ловлі, необхідно її підгодовувати.

Травневий короп
Травневий короп

В якості насадки краще використовувати пучок опаришів, гнойового черв’яка або кукурудзи. Для примхливої ​​риби распарте вівсяні пластівці, замісіть тісто. Така приманка розохотить апетит у будь риби. Щоб тісто довго не злазило з гачка, вмісіть в нього ватні волокна.

В травні є шанс зловити трофейного головня або язя за допомогою провідоної вудки, якою ловити потрібно на сильній течії в прямокутних ділянках річки. Щоб підгодувати ділянку руслового звалу довжиною 15-20 метрів, потрібно проміряти глибину річки. На цій ділянці ви будете робити проводку приманкою. Якщо ви заздалегідь вирішили полювати на великі екземпляри, то насаджуйте тільки крупну наживку, інакше буде клювати і мішатися дрібниця. В якості наживки використовуйте тісто, кукурудзу, горох, овес і перловку.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017