Зимова рибалка. Особливості рибалки в січні

Зимова рибалка. Особливості рибалки в січні

У розпал зими, тобто в січні, рибалка приносить досвідченим рибакам улови не менше, аніж влітку. Перш ніж вирушити на риболовлю, вивчіть календар рибалки. Можливо, в даний момент процес риболовлі буде обтяжений деякими причинами: впливом Місяця на іхтіофауну, погодою та іншими факторами. Чим же особлива січнева рибалка?

Лід під снігом
Лід під снігом

Січень у народі називають глухозимям, незважаючи на те, що в останні роки ми спостерігаємо іншу картину: сніг практично повністю відсутній, а ближче до новорічних свят починаються крижані дощі. Але більша частина водойм і річок все ж знаходяться під товстим шаром льоду. У цьому місяці нерідкі перепади атмосферного тиску, сильні вітри і сильні морози. Для риби це один з найскладніших періодів, так як вода стає максимально холодною. Тому в січні активного жору не спостерігається ні в кого: риба спить.

Якщо лід суцільний, то вода перестає збагачуватися киснем, тому для іхтіофауни зараз відбувається найскладніший період. Риба починає йти в глибокі ями з прибережних зон, до усть приток, джерел та інших точок, в яких вміст кисню вище. Як не дивно, але саме кисень може стати для риби хорошою прикормкою: його закачують під тиском в точку лову, бажано зі стоячою водою. Бажано робити ополонки у водоймах, щоб риба могла насититися киснем, в іншому випадку може початися мор, особливо у йоржа. До місць, багатим киснем, риба ходить регулярно.

У глухозимя глухо і на рибалці згідно з календарем рибалки: майже вся риба перестає брати приманки, навіть окунь відмовляється від блешні. Але зате він може клюнути на мотиля. Найбільш результативною буде риболовля в річках, особливо в ясну погоду і в відлигу після сильних морозів, ефективна ловля риби і в тихі дні, коли температура повітря не опускається нижче -10 градусів Цельсія. Але клювання непостійне, воно мінливе. Щуку найкраще ловити рано вранці у вирах, глибоких ямах на зимові блешні і жерлиці. Представники сімейства коропових краще годуються в денний час доби.

Дотримуйтесь техніки безпеки
Дотримуйтесь техніки безпеки

У січні часто лід покритий товстим шаром снігу, який сильно тисне на нього. Від цього утворюються тріщини, і крижаний покрив опускається: в таких місцях проступає вода, яка не замерзає під снігом навіть у дуже сильні морози. Не можна ходити по тріщинах, якщо ви не бажаєте скупатися. Варто остерігатися також тонкого льоду.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017