Де і як ловити піскаря (пічкура)

Піскар – де і як ловити

Піскар. Одна тільки назва, нагадує про дитинство. Ловлять всі: і пацани, і пенсіонери, і досвідчені рибалки-любителі. Популярний як наживка і, як невибаглива рибна страва – смажений піскар.

Піскар білопірий
Піскар білопірий

Що за риба така піскар?

Пічкур. Ця риба, з веретеноподібним тілом, покритим лускою, з типово донним забарвленням, що набуває відтінку кольору донних відкладень. Середній вік не перевищує 3 років, але зустрічаються особини 8-10-ти річні. Звичайні розміри – 12-15 см.

Мешкає всюди – в озерах, в швидких і повільних річках, в будь-яких штучних водоймах. Влітку – на мілині, взимку – в глибоких вирах. Дуже охоче харчується ікрою інших риб, не гребує молюсками й ракоподібними. Популярна у рибалок і як чудова наживка для лову «крупняка», і як відмінне доповнення до рибальської ухи, особливо в смаженому вигляді.

Зграя піскарів
Зграя піскарів

Як його ловити?

Перш ніж приступити до лову цієї риби, знайдіть підходяще місце. Пройдіться по бережку, придивіться. Якщо вода не каламутна, зграйки рибок видно зверху – на мілководді. На озерах і ставках – це водна гладь з бульбашками від підземних ключів і джерел.

Активністю піскарі не відрізняються, ночі проводять на самому дні водойми і, що характерно, орієнтуються на мулисті наноси або мутний пісок, незважаючи на час доби. Влітку пічкура ловлять по ранковому холодку і на вечірній зорі.

Від того, для чого він вам знадобився – для наживки або на «жареху», вибирається і снасть для вудіння. Для збирання мальків найкраще підходить дрібнопористий павук, а для лову рибок, краще, легка поплавкова вудка з тонкою волосінню, трохи менше довжини вудилища, і маленьким гачком. Конструкція снасті повинна бути легкою, адже ходити по берегу або сидіти на обриві, тримаючи її в руках, можна кілька годин.

На що ловити?

Піскар на гачку
Піскар на гачку

Наживка від пічкура, як правило, залежить від сезону. Влітку для наживки підходять дощові або гнойові хробаки. Насаджувати краще цілком або великими шматками. Навесні і восени, піскар охоче бере на опариш і мотиль. Одягати на гачок потрібно по кілька штук. При сході рибок, не міняйте наживку, піскар не гребує і пошарпаною наживкою. У розпал клювання, як наживка піде хлібний м’якуш. Не лінуйтеся використовувати прикормку. Зараз у магазинах їх достаток, випробуйте і виберіть відповідну суміш.

Якщо набридло сидіти з вудкою на одному місці, побродіть по мілководдю, створіть штучну каламуть, і ваші труди не пропадуть – піскар піде косяком.

Що сказати у висновку? Хоча риба піскар і не є об’єктом промислового лову, його люблять ловити діти, не цураються рибалки-любителі. Ловля пічкура саме легке, невибаглиеа і приємне заняття, а улов використовується як насадка або для їжі.

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017