Де, як і на що ловити плотву весною

Де, як і на що ловити плотву весною

Весняна повінь – відмінний час для риболовлі. Вибираючи в якості об’єкта «тихого полювання» плотву, потрібно знати деякі особливості її лову. Риба сімейства коропових дуже примхлива і навіть професійним рибалкам іноді не вдається повернутися з гарним уловом. Знання небагатьох нюансів значно збільшить шанс на успішну риболовлю. До речі, можливо ви також захочете дізнатися побільше про ловлю карася навесні?

Весняна плотва
Весняна плотва

Апетитна наживка

Весняна плотва харчується личинками комах, відшукуючи їх на глибині водойм. Мотиль і річковик є природними видами наживки при лові даного виду риби в після зимові місяці. Хробаки і опариші також можуть викликати інтерес риби. У будь-якому випадку з собою краще взяти кілька варіантів приманок, експериментальним шляхом підібрати на місці більш «апетитний» для риби варіант.

Варто відзначити, що до підгодовування плотви для весняної риболовлі пред’являються наступні вимоги:

  1. Низька калорійність. Холодна тала вода водойм уповільнює процеси метаболізму риби, тому для насичення необхідно мала кількість їжі. Завдання ж рибалки – НЕ нагодувати, а подражнити приманкою;
  2. Жменя природного для плотви корму (мотиль, опариші, річковик) обов’язково повинна бути включена до складу приманки;
  3. Якщо рибалка відбувається на річці зі швидкою течією, підгодовування потрібно зробити важчим. Для цього до його складу додається грунт. Причому це має бути грунт саме з цієї водойми, щоб не дезорієнтувати і не налякати рибу;
  4. Прикормка не повинна мати різких запахів, здатних відлякувати білі сорти риби.

 Рецепт прикормки для плотви своїми руками

Весняний прикорм для плотви
Весняний прикорм для плотви

Основою для підгодовування для плотви можуть бути або висівки з зерна, або панірувальні сухарі дрібного помелу. Вибір цих компонентів не випадковий – при попаданні у воду вони швидко розмиваються і створюють навколо наживки «смачний» шлейф, що привертає плотву. Додавання звичного для цієї риби корму – личинок комах, зробить прикормку подвійно привабливою. Мотиля можна купити в спеціалізованому магазині, а річковика – добути самостійно. Для цього потрібно піти на річку, витягнути пучок рослинності з дна, в корінні обов’язково знайдеться хоч одна личинка.

Важливий інгредієнт підгодовування для плотви – ароматизатор. В якості залучення риби на запах до складу приманки вводять рослинне масло, подрібнена соняшникова або конопляна макуха. Але в цьому питанні краще не додати, ніж переборщити. Запах від прикормки повинен бути м’яким. Сильний аромат здатний відлякати норовливу плотву.

Де ловити плотву навесні?

Річка весною
Річка весною

Тала вода змушує річки навесні виходити з берегів. При цьому заливаються багато прибережних котлованів. Здійснюючи пошук місця, потрібно звернути увагу на наступні місця:

  • Виходи з заток;
  • Ближні бровки;
  • Глибокі затони;
  • Місця, де затоплена рослинність.

Риболовля на плотву навесні добре вдається на болонську або матчеву вудку. Вибір на користь поплавцевих вудок зроблений з розрахунком безшумного закидання наживки. Адже головне – не злякати плотву. Хороший рибалка може підгодувати рибу в одному місці і отримувати відмінний улов.

Щоб правильно знайти місце для лову, потрібно досліджувати водойму. Перевіривши глибину і вивчивши донний рельєф, можна безпомилково визначити ямки і намітити місцезнаходження ближньої бровки. Якщо в ямі є рослинність – взагалі прекрасно. До речі, якщо ви точно не хочете залишитися без улову, то перед тим, як вирушати на риболовлю, не забудьте подивитися прогноз клювання. Адже атмосферний тиск, і зміна погодних умов, можуть істотно вплинути на апетит риби.

Весняний улов плотви
Весняний улов плотви

Не знаєте як правильно ловити? Тут все досить просто, почавши зі стартового прикорму, потрібно зробити перерву на 15-20 хв. При цьому виставляти глибину лову потрібно з таким розрахунком: гачок з приманкою повинен розташовуватися на 1-2 см від дна водойми. При частих безрезультатних клюваннях або холостих підсічках можна присмачити підгодівлю аттрактантом. Як варіант – спробувати різні приманки, адже досвідчений рибалка обов’язково приготує їх декілька. Привабливості приманці може додати 2-3 опариша або мотиля, нанизаних на гачок.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017