Фідер і пікер. Їх відмінності, переваги та недоліки

Відмінності фідера і пікера, їх переваги та недоліки

Фідер і пікер – це, так звані англійські снасті (або англійські вудки). Основою обох видів лову є застосування вантажу і гачка з наживкою на повідку. Оснащення закидається в умовлене місце ловлі, найчастіше на достатньому віддаленні від берега, волосінь натягується і рибалка починає очікувати клювання на кінчик свого вудлища. Вудилище при цьому встановлюється на спеціальну підставку, все дуже просто і доступно.

Відмінності фідера і пікера

Фідерна снасть передбачає використання вантаж-годівниці (елемента оснащення, який перед закиданням забивається підгодовуванням, а вже після закидання на дні корм вимивається і починає залучати білу рибу).

Відмінність пікера від фідера в застосуванні не вантаж-годівниці, а звичайного свинцевого грузила. Найчастіше таке оснащення має меншу вагу і спрямоване на ловлю більш дрібної риби ніж на фідер, а підгодовувати можна шляхом закидання корми вручну, або за рахунок підручні засобів (наприклад рогаткою).

Переваги та недоліки пікера

Переваги
 1. Легке грузило значно менше лякає рибу і клювання слідують набагато швидше і впевненіше, навіть при ловлі на невеликій глибині.
 2. Користуватися з легким оснащенням набагато легше, ніж з важким в фізичному плані (не доводиться швидко підмотувати котушку і постійно тримати вудлище кінчиком до верху, щоб важка вантаж-годівниця не зачепилася за вкрите корчами або кам’янисте дно).
 3. Підгодовування доводиться робити окремими засобами, або спочатку підгодувати використовуючи вантаж-годівницю, а потім підключити змінне грузило. Хоча використання легкої вантаж-годівниці теж допустимо, але вона буде не настільки ефективна.

  Вантаж-годівниці для фідера і пікера
  Вантаж-годівниці для фідера і пікера
Недоліки
 1. У погану погоду рідко застосовується. При сильному вітрі натяг волосіні від кінчика вудилища до пікерного оснащення сильно ослабне, ви не зможете ловити в умовленому місці, а також отримувати чіткі клювання на вудилище.
 2. Гірше підходить для ловлі на великій відстані від берега, а також для лову великої риби через дуже легке оснащення.

Переваги фідера

 1. Фідер, якраз-таки, на відміну від пікера відмінно підходить для ловлі в погану погоду і відмінно працює на великій відстані від берега при ловлі крупної риби.
 2. Ловля на фідер зазвичай відбувається на великих глибинах, тому сильні сплески під час закидання можна вважати такими які не лякають або слабо-лякають придонну рибу.

Відео про відмінність фідера і пікера, а також про техніку ловлі

Резюмуючи

Хоча фідер і пікер дуже схожі за будовою – порівнювати їх все-таки не слід. Ці види англійського оснащення призначені на різні горизонти ловлі і різні умови рибалки. Пікер можна назвати заміною поплавковій вудці, тоді як фідер – елегантною заміною донці-закидушці.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017