Фідерна ловля ляща: прикорм, годівниця і оснащення

Фідерна ловля ляща

Багато рибалок просто обожнюють ловити лящів, так як це досить велика і смачна риба, яка водиться зграями, як в озерах, так і в річках. За формою, тіло у ляща широке і приплюснуте, тому відрізнити його від іншої риби не проблема. Ну а в даній статті ми торкнемося всіх аспектів лову ляща на фідер. До речі, ляща можна ефективно ловити і на кільце.

Фідерна ловля ляща
Фідерна ловля ляща

Фідерна вудка разом з годівницею створюють відмінну снасть для лову ляща. Решта полягає в місці і техніці лову. Що стосується першого, то від обраного місця залежить розмір майбутньої риби. Відомий той факт, що якщо водойма на якій ви збираєтеся ловити – сама по собі невелика, і в ній відсутня нормальна живильна кормова база, то риба в такій водоймі буде невеликих розмірів. Росте лящ досить-таки довго, дворічні лящі важать всього 30 грам, тільки лише до 4-5 років, даний вид риби набирає вагу в півкіло. До речі на великих озерах, бувають, трапляються гігантські лящі, вагою до 5 кг. Тому за великим лящем відправляйтеся на середні або великі водойми, причому місце лову ляща краще вибирати поблизу з підводними ямами, в старицях річок, а також на ділянках глибиною до 5 метрів. Для пошуку їжі лящ також виходить і на мілководдя, але робить він це тільки лише коли стемніє, або зовсім ночами.

Як ловити ляща на фідер

Відмінним періодом для лову ляща, є проміжок часу після нересту. Найчастіше це відбувається з середини червня, або з початку серпня і триватиме цей проміжок близько місяця. Що стосується часу, то лящ клює, як і вдень на глибині, так і вночі – ближче до мілководдя.

Прикорм для ляща

Перед тим, як закидати снасті у воду, необхідно гарненько підгодувати ляща. Для цього вам необхідно заздалегідь приготувати суміш прикорму для ляща, і вибрати стратегію прикормки. Хоча стратегії вам достатньо однієї – виберіть місце майбутнього лову, точніше навіть, точку майбутнього лову, і саме цю “точку” і прикормлюємо. В іншому випадку, якщо ви будете кидати прикормку по великій площі водойми, то і риба буде розподілятися по ще більшій площі, а це знижує кількість ваших майбутніх клювань.

Прикорм для ляща
Прикорм для ляща

Після перших закидів, потрапивши в цю “точку”, найкраще закріпити волосінь на шпулі, для того, щоб наступного разу ви відразу ж потрапили в потрібне місце.

Що стосується самої прикормки, то краще її робити якомога важче, і міцніше. Найчастіше рибалки катають кулі з вареної пшениці, перловки, кукурудзи, хліба разом з річковим піском або глиною. Або можна купити вже готову суміш для прикорму в будь-якому рибальському магазині.

Годівниця для ляща

Годівниці для ляща
Годівниці для ляща

Якщо ви не знаєте, яка фідерна годівниця вам необхідна – то тут все просто, все буде залежати від дальності вашого закиду. Найчастіше годівниці для ляща використовують масою від 10-50 грам (прикормка в цю масу не входить), так як найчастіше вага годівниці визначає дальність закидання. Причому тут є невеликий момент – якщо риба добре клює, використовуємо годівницю меншого розміру, якщо погано – більшого. Також на сьогоднішній день, існують годівниці, які створені зі спеціального матеріалу, відмінно вбирають сторонні запахи. Таку годівницю, перед заправкою занурюють у спеціальний ароматизований розчин, де вона вбирає в себе приємні для риби запахи, а вже у воді просто притягує до себе рибу.

Насадки для лову ляща

Насадки для ляща
Насадки для ляща

Лящ – риба цікава, тому при лові, спробуйте використовувати комбіновані насадки. Причому тут, все залежить від вашої фантазії. Наприклад, відмінною насадкою може служити черв’як, насаджений на гачок разом з зернятком кукурудзи. Також риба відмінно ловиться на зварену манну кашу, опариш, горох, варена картопля і навіть на м’ясо черепашок. Причому намагайтеся додавати на гачок ту насадку, яка також входила в прикорм.

Оснащення для лову ляща

Оснастка для ловлі ляща
Оснастка для ловлі ляща

Практично для всіх випадків вистачає оснащення, яке полягає в тому, що годівниця за допомогою вертлюжків і невеликих карабінів прикріплюється до початку волосіні, а вище, на відстані 30-50 см робиться невелика петелька з вертлюжком, до якої, потім вже кріпиться сам повідець з гачком. Зручність цієї оснастки в тому, що ви завжди можете змінити годівницю, на годівницю необхідного розміру, як і сам поводок.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017