Кілька слів про нахлистову риболовлю

Риболовля нахлистовим вудилищем

У сучасному світі існує величезна кількість способів лову. Але нахлист один з тих, які, по праву, вважаються найскладнішими. До недавнього часу насолодитися цим способом лову могли в основному досить багаті люди. Однак з поширенням полімерних матеріалів нахлистова ловля перестала бути доступною тільки вузькому колу людей.

Що ж таке нахлист?

Основна відмінність цього виду лову від інших полягає в наживці, способі її закидання і проводки. У ролі приманки в нахлистовій ловлі виступає мушка, яка часом виглядає так, що її складно відрізнити від справжньої комахи.

Для здійснення закидання такої приманки використовують спеціальне гнучке вудилище і так званий шнур, що має специфічну форму. Що стосується котушки, то для цього виду лову вона використовується тільки для зберігання шнура.

Вудилище

Основні характеристики спеціального нахлистового вудилища – це довжина, найчастіше від двох з половиною до трьох метрів, і легкість. Для того хто ловить цим способом, звичайною справою є вчинення величезного числа закидів за одну риболовлю. Якщо вудилище буде надто громіздким, то втома в руках, та й в усьому тілі, не дозволить продовжувати риболовлю.

Ще одна відмінна риса вудилища – його рукоять і котушкотримач. Ручці відведено близько десяти відсотків, від усієї довжини вудки, а котушка, в свою чергу, розташовується за рукою рибалки майже в самому кінці вудилища. Така компоновка частин дозволяє змістити центр тяжіння вудилища таким чином, щоб руки менше втомлювалися.

Шнур

Одна з найважливіших деталей при нахлистовою ловлі – це шнур. Найчастіше в магазинах зустрічаються два найпоширеніші види шнурів, потопаючий і плаваючий. Відмінність їх один від одного досить просто зрозуміти з назви. Для новачків зазвичай рекомендують плаваючі варіанти, з ними значно простіше освоїти закид приманки.

Також шнури відрізняються по класу, його вибирають в залежності від класу вудилища. Що стосується кольору, то краще брати білий, його найпростіше побачити на воді.

Підлісок

Для кріплення мушки до шнура використовують волосінь з зменшуваним діаметром. Товстий кінець волосіні прив’язують до шнура, а до тонкого мушку. Довжина повідця зазвичай становить два з половиною метри, якщо ж вудилище коротше, то необхідно відрізати частину підліска з товстого кінця. На випадок вітряної погоди також готують ще більш короткий поводок.

Мушки

Мушки для нахлистового лову відрізняються не тільки за формою і розмірами. Вони також бувають плаваючі, потопаючі, амфібії і це далеко не кінець списку. Але новачкові слід сконцентрувати свою увагу тільки на перших двох видах, інші краще залишити до тих пір, поки не накопичитися хоч якийсь досвід.

Техніка лову

Найскладніше для освоєння нахлистового лову – це закид. Основні особливості можна почерпнути з численних відео в Інтернеті. Але до кінця навчитися робити це правильно можна тільки шляхом численних тренувань.

Проводка наживки може кардинально відрізнятися в залежності від того яка мушка застосовується. Головним залишається натяг шнура, для того щоб відчути найменше клювання.

При виведенні риби необхідно враховувати силу течії і не допустити, щоб шнур заплутався. При цьому способі лову не можна моментально витягати рибу, її потрібно втомити і тільки потім плавно підтягувати до себе.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017