Ловля карася весною: де ловити і на які снасті

Ловля карася весною: де ловити і на які снасті

Навесні, після танення льоду, риби вибираються зі своїх зимувальних ям і починають посилено харчуватися перед нерестом. Карасі ж приходять в рух, коли вода прогріється, приблизно, до 10-12⁰ С. За зимовий період вони втрачають багато енергії, а з настанням весни намагаються її заповнити. Адже попереду дуже важливий період – нерест, коли карасям буде необхідно дуже багато сил. Саме тому вони намагаються посилено годуватися.

Ловля карася весною
Ловля карася весною

«Переднерестовий  жор», так назвали цей період рибалки. Триває він приблизно 2-3 тижні, залежно від регіону і погоди. Ось тоді і починається активне клювання, який припадає зазвичай на квітень – початок травня.

Рибалка на карася навесні

На карася найкраще йти ввечері або після сходу сонця. При сонячній ясній погоді він може клювати цілий день. У разі ж, якщо теплі дні різко змінюються на холодні, клювання зазвичай припиняється. Вибираючи місце для риболовлі необхідно пам’ятати, що вода, як-не-як, ще холодна, тому карась в основному буде мешкати на мілководді, бо саме тут можна знайти собі їжу у вигляді торішньої рослинності і личинок комах. Іншими словами, найкращим варіантом буде місце з глибиною близько метра в заростях рогозу або очерету. Вихід з вузьких заток теж може бути варіантом, оскільки невелика глибина в корчаках – одне з улюблених місць великого карася.

Весняний улов карася
Весняний улов карася

Тактика весняного лову карася зовсім не схожа на літню. Якщо влітку, підгодовуючи рибу, можна ловити її щодня на одному і тому ж місці, то навесні, карась любить, коли підгодівлю йому піднесуть, мало не під самий ніс. Його місцезнаходження доведеться ретельно пошукати. Вранці – це місця у густій ​​рослинності, де наявність карасів можна визначити візуально.

Вудочки для весняної рибалки на карася
Вудочки для весняної рибалки на карася

Вудилище для такого лову краще вибирати довжиною 5-6 метрів. Більше підійдуть штекерні вудилища, так як ловиться він в основному на легкі оснащення в густій ​​рослинності. З їх допомогою закид можна зробити безшумно і точно, а після підсічки відмінним помічником буде амортизатор. Вибір такого вудилища позбавить також від необхідності міняти оснащення при зміні місця лову, а щоб підрегулювати довжину закидання потрібно буде всього лише зняти або додати коліно.

Волосінь слід вибрати діаметром 0,14-0,16 мм, розривне навантаження якої близько 3 кг. Адже цілком може виникнути ситуація, коли доведеться тягнути велику рибу в обмеженому просторі. Від повідця можна відмовитися, так як він імовірно буде чіплятися за рослинність. Гачки ж підійдуть з № 10 по міжнародній класифікації.

Як приготувати прикорм для карася?

Щоб клювання було більш частим і результативним карася потрібно підгодувати. Але підживлення не повинне бути ситим, головне щоб воно манило своїм ароматом. Для цієї мети відмінно можуть послужити панірувальні сухарі. При цьому в них краще додати розмолоте печиво, манну крупу або подрібненого дощового черв’яка. Це вже залежить від фантазії рибалки. Однозначно сказати, яка наживка краще для карася, не можна. Хтось навіть використовує гранульований комбікорм на основі макухи. Але найкращий, звичайно, варіант – це мотиль або дощовий черв’як.

Прикорм на карася весною
Прикорм на карася весною

Процес виведення теж має свої особливості, так як після підсічки карась зазвичай дуже агресивний. Але для рибалки це радість – вудилище зігнуто в дугу, жилка дзвенить, немов струна. У такому випадку після кожної потяжки риби потрібно спокійно подавати вудилище на себе. Ну а як тільки карась з’явиться на поверхні, акуратно завести його в підсак. Про інші секрети лову цієї риби – читайте тут.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017