Ловля риби нахлистом – снасті, закид, мушки

Ловля риби нахлистом

Ловля риби нахлистом – це спосіб лову на живих комах, або ж на мушки (штучні приманки), без використання грузила і поплавка. У процесі лову, обрана насадка опускається у вільному падінні, а потім знаходиться або на самій поверхні води, або ж іде трохи під воду. Штучні приманки у воді, добре імітують рух і поведінку мальків, комах, пуголовків – все залежить від форми і зовнішнього вигляду стримера.

Ловля риби нахлистом
Ловля риби нахлистом

Ловля нахлистом для початківців

Ловити таким способом можна як у звичайних місцях для лову, так і у важкодоступних, з швидкою течією, причому зловити нахлистом можна практично будь-яку рибу, виключення становлять лише донні риби . На деякі приманки відмінно ловиться навіть хижа риба: щуки, окуні, судаки. Ловля риби нахлистом для початківців – це цікавий, активний і рухливий спосіб лову риби, але чомусь у нас він не так вже сильно і поширений. Так чому даний спосіб лову не поширений? Напевно, що для даного варіанту, вам необхідно ретельно підготуватися, на відміну від тієї ж традиційної риболовлі, де досить взяти будь-яку вудку прив’язати до неї волосінь з гачком і поплавок. Для нахлиста вам потрібно спеціальне вудилище, волосінь і приманка. Також деяких рибалок зупиняє те, що при даній ловлі їм потрібно багато ходити, причому робити це акуратно, не потрапляючи під погляди риби, плаваючою на поверхні.

Снасті для ловлі нахлистом

Саме від правильного вибору снастей, залежить успіх майбутньої рибалки. До вибору вудилища, ви повинні підійти найбільш ретельно, так як воно дасть вам можливість задавати необхідний напрям для приманки, а також контролювати її в процесі, воно також вам допоможе правильно підсікти рибу, управляти шнуром і його натягом. А з звичайним вудилищем, все це вам буде даватися з неймовірними труднощами.

Нахлистові вудилища
Нахлистові вудилища

Перед тим як купувати вудилище, подумайте, яку рибу ви збираєтеся на нього ловити і в яких місцях, тому що від цього буде залежати його розмір, і бажано, щоб обраний вами розмір вписувався в проміжок від 2,2-3 метрів. Також намагайтеся купувати не незбиране вудилище, а яке, розбиралося, хоча б на 2 складові частини. Звичайно ж, для транспортування найбільш зручними вважаються телескопічні вудочки – але для лову нахлистом вони не підходять, оскільки володіють малою міцністю. Звертайте увагу і на те, скільки важить вудилище, так як в майбутньому, якщо вудка виявиться важкою, то після багато чисельних закидів м’язи ваших рук будуть боліти. Хоча, на сьогоднішній день, завдяки сучасним матеріалам, вага вудилища зменшилася в багато разів, і на даний момент, можна придбати вудилище для нахлисту вагою, що не перевищує 60 грам. Продаються одноручні і дворучні вудилища, другі використовуються для лову великої риби, але у нас більш популярними є перші.

Всі нахлистові снасті діляться на класи. Ці класи вказують, якою масою шнура і якою приманкою оптимально буде ловити вудкою. Наприклад, нахлистові вудилища 1-4 класу призначені для лову на маленьку приманку, причому добре ловити на вудку цього класу вийде лише в безвітряну погоду. Універсальними вважаються вудилища 5, 6, 7 класу. Вудки класу вище призначені для лову великої риби.

Рукоятка вудилища
Рукоятка вудилища

Рукоятка нахлистового вудилища – є важливою складовою. Найчастіше зустрічається пробкова рукоять, ну, а на дешевих моделях – рукоятку в основному роблять з пластмаси. Ближче до кінця рукоятки нахлистового вудилища знаходиться котушкотримач. Після установки котушки, центр ваги трохи зміщується в кінець вудилища, що істотно зменшує навантаження на м’язи рук. В основному, котушка служить засобом зберігання шнура, ніж помічником у вивудженні риби.

Що стосується волосіні або шнура, то на сьогоднішній день в риболовецьких магазинах, існує велика кількість самих різних варіантів, але кращими вважаються “плетінки” – сплетені шнури з шовку.

Як ловити нахлистом

Захват нахлистового вудилища
Захват нахлистового вудилища

Не кожен знає як ловити нахлистом правильно, це вам не лов фідером ляща, але рибалка-професіонал, всі свої рухи робить граціозно, витончено і акуратно, а також постійно намагається не попадатися рибі на очі, щоб не злякати її. Якщо ви хочете стати професіоналом цієї справи, то перед тим як зробити закид, необхідно навчитися тримати вудлище правильно. Існує кілька варіантів правильного захоплення, причому найпопулярнішим є захоплення, коли великий палець знаходиться зверху на рукоятці. Однак, якщо вудка легка, то деякі надають перевагу захопленню, коли зверху знаходиться вказівний палець.

Після того як навчилися тримати вудку правильно, необхідно навчитися холостим закидам. Холостими вважаються ті закиди, коли ритмічними помахами вудилища, шнур з приманкою не опускається вниз, а описує кола в повітрі. У цей момент, рибалка може регулювати довжину шнура, а також, задавати напрямок для закидання. Якщо під час лову використовується “суха” приманка, то холості закидання використовуються для просушки цієї приманки. Причому практикувати такі закиди, для того, щоб “набити руку”, освоїти правильний закид, витримувати паузи, не обов’язково на водоймі – можна попрактикуватися навіть на дачі, головне щоб навколо було поменше дерев.

Техніка закиду в нахлисті
Техніка закиду в нахлисті

Під час нахлистового лову, дальність закидання безпосередньо залежить від того, яку швидкість рибалка додасть шнуру. Самий звичний і простий варіант полягає в звичайному помаху вудилища. Але як надати додаткову швидкість такого шнуру? Відповідь одна – підтягуванням, яке виконується лівою рукою, при закиді правою. Якщо ж таке підтягування зробити при змаху, як вперед, так і назад, то таке підтягування вже називається подвійним. Такий закид з підтягуванням дозволить відправити приманку на 15-20 метрів від рибалки, а під час вітряної погоди вам не вдасться здійснити вдалий закид без підтягування.

Коли ви вже освоїли холості закидання, і навчилися прийомам з підтягуванням, можете переходити до “Вистрілювання” – це, коли додатковий запас шнура, під дією сили закидання відправляється в необхідну точку, причому опускати приманку в цю точку необхідно, як можна тихіше і без зайвих хлопків.

Також пам’ятайте, чим далі закинута приманка, тим складніше буде спостерігати за покльовкою, а отже, вчасно підсікти рибу.

Під час нахлистового лову сигналом для підсічки може послужити сплеск риби – це в кращому випадку, але найчастіше шнур попросту зупиняється, в цей момент, необхідно підняти вудилище вгору і підсікти рибу. Під час виведення риби не поспішайте, і пам’ятайте, що невелику рибу можна виводити котушкою (хоча професіонали практично не користуються котушкою), а рибу побільше – вудилищем.

До речі, якщо ви ловите нахлистом стоячи у воді, то вам просто необхідний підсак, так як навіть досвідчені рибалки не завжди можуть утримати слизьку рибу в руках.

При ловлі риби на річці і на швидкій течії, можна помітити, що шнур може плисти швидше самої мушки, тим самим тягне її за собою зі збільшеною швидкістю. Такий рух мушки може здатися для риби підозрілим. Тому при закиді – намагайтеся покласти шнур на воду у вигляді дуги. Тоді мушка буде плисти сама по собі, до тих пір, поки шнур не випрямиться.

Мушки для нахлисту

Мушки для ловлі нахлистом
Мушки для ловлі нахлистом

Що стосується самих мушок для нахлисту, то за своїм зовнішнім виглядом та поведінкою, повинні максимально нагадувати їх природні копії. Від правильного підбору такої насадки, залежить і ймовірність клювання. Так як є мушки для нахлисту на хижака, а є й на мирну рибу. Якщо ви зібралися ловити рибу на озері, ставку, іншими словами, в стоячій воді, то вам підійдуть, як мокрі мушки, так і сухі, а також стримери. Причому сухими мушками – ловлять на поверхні води, мокрими – як на поверхні, так і трохи глибше. А ось на стримери, ловлять у всій товщі води.

Незважаючи на численні труднощі, з якими стикаються рибалки-любителі і нерозвиненість цього напрямку, ловля нахлистом – є цікавим, перспективним і захоплюючим способом лову риби.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017