Ловля щуки на тролінг

Ловля щуки на тролінг – де і коли ловити?

Для початку, давайте розберемося, що таке ловля риба троллінгом. Троллінгом називається спосіб лову риби, під час якого рибалка знаходиться на плавальному засобі, оснащеним мотором. Якщо мотора немає, то тоді такий спосіб називають – “доріжка”.

Ловля щуки тролінгом
Ловля щуки тролінгом

Переваги троллінгу наступні:

  • Приманка, найчастіше штучна (воблери, блешні, спіннербейти), постійно знаходиться у воді;
  • Ловля відбувається не на певних ділянках, а практично на всій водоймі;
  • Такий спосіб дозволяє використовувати не один спінінг, а два-три одночасно (спінінг повинен бути зі зручною рукояткою, а його довжина не повинна перевищувати 2.5 метрів).

Завжди пам’ятайте, що успіх лову на троллінг, полягає в тому, щоб приманка, або кілька приманок рухалися з певною швидкістю і на необхідній глибині, для ефективної гри на обраній ділянці.

Ловля щуки троллінгом

Якщо хочете зловити цього хижака, то в якості приманки краще використовувати перевірені блешні, або воблери, а також не нехтувати ловом на живця. Торкаючись штучних приманок, вибираючи їх, звертайте увагу на їх забарвлення. Більшість воліють натуральні, схожі на невеликих річкових рибок – плотву або уклейку, проте в деяких випадках уловистими є приманки з яскравим забарвленням.

Воблери - кращі приманки для тролінгу
Воблери – кращі приманки для тролінгу

Зловити цю рибу, можна практично на будь-якій більш-менш великій водоймі, так як дрібні ставки найчастіше повністю промерзають в зимовий період.

Ловити щуку троллінгом можна вже з ранньої весни і до пізньої осені. Проте варто враховувати, що хижак стає найбільш активним лише восени, коли виникає необхідність набрати вагу, перед першим льодоставом. Влітку, в принципі, теж можна ловити, але в цьому випадку, краще всього вибирати трохи похмуру погоду (тоді навіть невеликий вітерець не є перешкодою), коли температура не піднімається вище 20 градусів, а не в спекотну жару. Що стосується часу, то тут практично не вгадаєш, але найчастіше кількість клювань збільшується ближче до вечора.

Щука, як і більшість риб не любить сторонні звуки, тому досить полохлива. Внаслідок цього, завжди намагайтеся пропливати повільно і без зайвих шумів.

Для того, щоб не залишитися без улову, щуку необхідно підсікати, оскільки не завжди, навіть найгостріший гачок може пробити її кістляву пащу. Також бажано мати з собою в човні – підсак для рибалки і багорик. Для зберігання спійманої риби найкраще використовувати кукан.

Де шукати щуку?

Щоб риболовля не переросла в звичайну човнову прогулянку, необхідно в першу чергу шукати хижака на кордонах водної рослинності, рельєфних ділянках дна, ямах і т.п.

Порада: проходячи троллінгом, над досить глибокою ямою – знижуйте свою швидкість. Це робиться для того, щоб приманка занурилася ближче до дна.

Зазвичай на річках, рибалки пливуть вгору за течією, або по діагоналі. На прямих ділянках, де практично відсутні будь-які вигини, хижака можна знайти в невеликих ямах, або вздовж трав’янистих берегових заростей. У місцях, де річка має форму вигину, зазвичай один берег більш глибокий, ніж інший, щуку можна знайти біля ям, розташованих по краю фарватеру, або на зваленні, що проходить уздовж берега.

Щука впіймана тролінгом
Щука впіймана тролінгом

На озерах, ставках найкраще пропливати повз різних прибережних заростей, біля корчаків і над ямами.

Враховуйте те, що на невеликій глибині (менше 1-1,5 метрів) необхідно практично повністю розмотувати волосінь з котушки, для того, щоб довжина від приманки до човна була максимально великою. Але наша вам порада – уникайте таких місць, так як навіть у разі успішного клювання, витягнути хижака з довгої відстані буде досить проблематично, оскільки завжди присутня ймовірність зачепу на мілководді.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017