Ловля товстолобика на технопланктон

Рибалка на товстолобика

Товстолобик – зграйна прісноводна риба, унікальна тим, що вона містить жири, такі ж, як і у морських риб, що знижують рівень холестерину в крові, а м’ясо – ніжне і дуже смачне. Відноситься вона до сімейства коропових. У раціон харчування входить різний фітопланктон, дрібні водорості, а також молоді пагони підводних рослин. Тому їх навіть можна назвати “фільтрами” водойм.

Ловля товстолобика
Ловля товстолобика

Тіло риби – високе, спина сіро-зеленуватого відтінку, а боки і черево – сріблясті. А через те що очі посаджені досить низько, його і прозвали – “товстий лобик”.

На сьогоднішній день, товстолобик представлений трьома видами:

  • білий – прісноводна і зграйна риба, розмір голови якої становить майже 20%;
  • звичайний, або як його ще називають строкатий – відрізняється від попереднього великими розмірами голови, більш темним забарвленням і швидкими темпами зростання. Також варто зазначити, що у даного виду раціон харчування більш різноманітний;
  • гібридний – взяв від першого виду – зовнішній вигляд, а від другого – швидке зростання. До того ж став більш стійкий до холоду.

Коли і де ловити товстолобика?

Період клювання починається з перших днів травня і триває до кінця вересня. Проте в ті дні, коли вода прогрівається до 23-25 ​​° С відбувається значне зростання різного фітопланктону, що є основним джерелом їжі, товстолобик всіляко ігнорує штучні прикормки або насадки. Варто пам’ятати, що чим більше прогрівається вода, тим краще засвоюється їжа, а це означає, що риба починається годуватися частіше. Але тут також є своє АЛЕ, ніж мутніше вода від великої кількості водоростей, які, також активізуються в таку погоду, тим складніше зловити на звичайну наживку. У такі моменти ідеальним варіантом вважається, коли вода у водоймі чиста, тепла і не зацвіла.

У водоймах, найчастіше цю рибу можна зустріти на ділянках глибиною до 4 метрів, дно яких вкрите м’якою “ковдрою” мулу. Вранці і вже ближче до вечора зграї підпливають ближче до берега, а вдень навпаки відпливають на глибину.

Як ловити товстолобика на технопланктон?

Оснастка для ловлі на технопланктон
Оснастка для ловлі на технопланктон

Одним з найкращих способів лову даної риби є ловля на спресовані бочечки – технопланктон. Потрапляючи у воду ці “бочечки” починають повільно розчинятися, залишаючи у воді велику “хмару”, що нагадує справжній планктон. Така “хмара” викликає неймовірний апетит у товстолобика.

Технопланктон магазинний
Технопланктон магазинний

Ловля товстолобика на технопланктон здійснюється або поплавковими снастями, або донними. Причому перший вважається більш ефективним, оскільки корм, риба шукає не на самому дні, а на відстані 10-20 см від цього дна, в силу своєї фізіологічної будови.

Ловля на технопланктон поплавковою снастю
Ловля на технопланктон поплавковою снастю

Для лову за допомогою поплавка, вам в першу чергу, знадобляться міцні і надійні снасті. Необхідне оснащення для лову товстолобика наступне: трьох, або чотириметрове вудилище тестом від 100-200 грам, котушка, волосінь на 0.3 мм, гачки середніх розмірів, поплавок, що витримує 60 грам вантажу, грузило на 30 грам, кілька повідків, а також саморобна, або покупна палиця на товстолобика. Також необхідно купити, або зробити його своїми руками, ось – рецепт технопланктону для лову товстолобика, який надалі буде одягатися на цю палицю.

Ловля на технопланктон донною снастю
Ловля на технопланктон донною снастю

При лові товстолобика з дна, оснащення залишається практично таким же, але є невелика відмінність – на гачки одягаються кульки пінопласту.

Якщо технопланктон розмокає дуже повільно і практично не залишає  “хмари”, то гачки на бічних повідках необхідно розміщувати в безпосередній близькості до “бочечки”, а середній поводок – опускати на 3-7 см нижче. Гачки, щоб вони не заплуталися, вже безпосередньо перед закидом, найкраще прикріплювати до технопланктону, який, через якийсь час розмокне і вивільнить їх.

Також, під час лову бажано мати при собі багорик, так як таку рибу буває дуже складно завести в підсак.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017