На що, де і коли ловити язя

На що, де і коли ловити язя

Язь є всеїдною рибою. У його меню входять хробаки, мотиль, молюски, рачки. У літній період язь поїдає водну рослинність і комах. В меню дорослого язя також входить і рибна молодь. З настанням осені починає охоче поїдати дрібних жабенят.

Крупний язь
Крупний язь

У зв’язку з тим, що язь є дуже обережною і полохливої рибою, то для успішної риболовлі необхідне дуже грамотне маскування. Саме для цієї мети дуже часто при його лові рибалять з човна. Також досвідчені рибалки використовують приваду і прикормку. З настанням весни в ранкові години язь клює до півтори години. У літній період ранкові клювання збільшуються вже до 2-х годин. Восени язь, як вранці, так і ввечері, може клювати до 3-х годин поспіль.

Погода також сильно впливає на частоту клювань язя. Найкраще риба бере в теплі, але похмурі дні. Можна спробувати порибалити і в спекотний літній день, але за умови, що будуть короткочасні дощі. Якщо у спеку опадів не очікується, то на клювання залишається сподіватися лише в ранні ранкові і пізні вечірні години.

У весняний період, після того як язь закінчив нереститися, можна ловити його на звичайного хробака. Влітку риба починає відмінно клювати на бабок, короїдів, черепашок, а також на зерно. Восени варто використовувати в якості приманки жаб. Підгодовувати язя слід дрібним опаришем, мурашиними яйцями. Підгодовування варто робити за 2 години до початку риболовлі.

На нерест язь починає йти, коли температура води піднімається до 12-и градусів Цельсія. У середніх районах нашої країни цей період настає в той момент, коли починає спадати повінь. У цей період річки починають входити назад у свої береги. Доводиться цей період на другу половину квітня або на початок травня. Річковий язь в період нересту починає мігрувати вгору за течією річки, щоб вибрати найбільш сприятливе місце для викидання ікри.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017