На що і де ловити окуня весною

На що і де ловити окуня весною

З настанням весни змінюється поведінка риби. Ловля окуня навесні стає складнішою, ніж в зимовий час. Складнощі полягають у впливі атмосферного тиску, вітру та опадів на клювання риби, яка взимку завдяки льодовому покриву не реагувала на погоду.

Окунь в воді
Окунь в воді

Вибір оснащення для рибалки на окуня весною

Найбільш популярна ловля окуня навесні на спінінг. Він повинен бути одноручним, а оптимальна довжина вудилища складає 2-2,5 метра. Волосінь повинна мати товщину, що попадає в діапазон 0,16-0,22. Але для лову окуня в березні або квітні потрібно особливо підійти до вибору приманки.

Ранньою весною, коли до нересту ще довго, окунь віддає перевагу полюванню на дрібну рибу довжиною до 5 сантиметрів. Тому розмір блешні повинен становити від 2,5 до 5 сантиметрів. Так як погода непередбачувана, колір приманки повинен бути оптимізований для лову окуня навесні як в погану, так і хорошу погоду. Тому блешня повинна бути пофарбована у два кольори: жовтий (латунь) і білий (нікель).

Ловля окуня в травні, коли вже закінчився нерест, досягає найвищого піку. Пізньої весни риба дуже активно полює на досить велику рибу – до 10 сантиметрів. Якщо погода постійна, то колір блешні може бути монотонним. У ясну погоду беріть з собою білі блешні, а в погану – жовті приманки. Щоб приховати від погляду риби трійник, його можна сховати за допомогою вовняної нитки червоного кольору.

Приманки на окуня
Приманки на окуня

Вибір місця для рибалки

Ловлю окуня навесні на спінінг здійснюють біля самого дна. Риба воліє триматися на глибині, так як товщі вода ще зовсім прогріта. Трапляється, що невеликі зграйки дрібних і середніх окунів випливають до поверхню води або на мілководдя. На мілководді ефективна ловля окунів в травні, але не раніше. Хватка хижака на середній і маленькій глибині у весняний час – явище рідкісне і випадкове.

Улюблені місця хижої риби в середніх і великих природних водоймах ранньою весною – це прибережні глибокі заплави з бурхливою рослинністю. Ловля окуня в березні виявляється найбільш вдалою біля дерев, повалених у воду і біля містків. Якщо водойма має штучне походження, і вона є закритим, то шукати рибу варто в місцях різкого перепаду висоти дна. Вона любить ховатися в глибоких ямах і коряжниках, затоках і вирах. Під час лову окуня в квітні придивіться до місць, де над водою нависли дерева.

Від чого залежить клювання?

Ловля окунів в березні мало чим відрізняється від зимової риболовлі, так як лід ще не зійшов з поверхні водойм, і рибалка відбувається через прорубану лунку. Але в наступні місяці успіх залежить не тільки від уміння рибалки, але і від погоди. Вирішальними факторами того, буде клювання чи ні, є:

Вітер,

Атмосферний тиск,

Опади,

Тумани,

Зміна рівня води.

Ловля окуня в квітні обіцяє бути успішною в ранкові години, якщо на вулиці мрячить дрібний дощик. Непогане клювання забезпечене в теплу погоду. У змінну погоди клювання помітно погіршується. На ловлю окунів в травні добре покращують грозові дощі і легкий туман. Клювання слід очікувати при південному, західному близькому до цих напрямках вітрі. При східному і північному вітрі клювання можна не чекати.

Ловля окунів у квітні обтяжується весняними паводками. Ці хижаки дуже погано реагують на зміну рівня води. Коли води стає багато, вона мутніє. Тому в період активного танення снігу не можна чекати гарного улову. Це стосується і періоду затяжних дощів. Риба негативно реагує на різку зміну атмосферного тиску, перестаючи звертати увагу на потенційну здобич.

Окунь на воблер
Окунь на воблер

Любителі і професіонали відзначають, що весна – це пора, коли під час окуневої риболовлі важко щось передбачити. Особливо це стосується проводки приманки. Так, в першу половину весни риба загальмовано реагує на проводку, тому вона повинна бути повільною і плавною. Якщо ривки і мають місце, то їх потрібно робити дуже короткими. З кінця квітня до літа хижака привертає активна і різка гра: проводки повинні бути швидкими і з ривками.

Ловля окуня навесні може обернутися невдачею навіть для професійного рибалки. Це пов’язано з мінливою погодою. Тому за уловом слід йти тільки на зорі або перед сутінками (але вранці клювання краще), коли настала сприятлива погода для рибалки.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

На що і де ловити окуня весною: 1 комментарий

  1. Досить цікавий опис полювання за окунем. Мені сподобалось. В моїй рибальській практиці полювання на окуня саме так і було. Так що практикуйте не пошкодуєте. Гарантовано піймаєте не один десяток горбачів!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017