Насадка і наживка – їх відмінності

Що потрібно знати про насадки і наживки для рибалки

У статті коротка розповідь про насадку і наживку, в чому їхня різниця, і ще трохи цікавої інформації

Що й казати, я й сам часом обмовляюся, коли говорю про наживки, і розповідаю про рослинні насадки. Навіть в цьому реченні вийшло вжити обидва слова – наживка і насадка.

У сучасній рибалці, більшість рибалок, якось не поділяють ці поняття, тим часом, більш грамотні і начитані наші колеги намагаються все називати своїм іменем. Так, під наживкою маються на увазі різні тваринні компоненти, на які ми ловимо, а насадки, відповідно, охоплюють велику групу різноманітних рослинних складових.

В принципі, якоїсь великої помилки немає, якщо черв’як, наприклад, для Вас – насадка. Але набагато приємніше, коли все має своє точне визначення і призначення. Особливо це помітно і цінується при спілкуванні з рибалками-спортсменами, які підходять до процесу риболовлі дуже серйозно.

Давайте я спробую коротко перерахувати, що відноситься до наживки, а що, до насадки.

 Наживка:

 1. Черв’яки
 2. Личинки комах
 3. Комахи
 4. Риба
 5. Птиця
 6. Жаби і пуголовки
 7. Шматочки м’яса і інші органи і тканини тварин
 8. Ракушки
 9. Равлики
 10. Яйце куряче та інших птахів
 11. Раки
 12. Інші тварині складові

  Насадки для рибалки
  Насадки для рибалки

Насадки:

 1. Плоди
 2. Овочі
 3. Зернові
 4. Вироби з хліба і борошна (м’якуш, тісто, їх комбінація)
 5. Водорості
 6. Макуха
 7. Картопля
 8. Бобові (горох, наприклад) і інші продукти неживої природи

Для рибалки така градація дуже важлива. Мені доводилося спостерігати, як деякі рибалки ловлять на різні насадки, але клювання у них не дуже привабливі. Вони зі знанням справи перебирають насадки, а справа, як це часом буває, в тому, що саме в даній водоймі риба клює краще на наживку (хробака, наприклад). Ось і виходить, що з одного боку різниці начебто і немає, але в реаліях – вона суттєва.

Для вдалої риболовлі, особливо коли я вирушаю на незнайомий водойму, завжди беру з собою і наживку і насадку, щоб дослідним шляхом обчислити, яка з наведених вище категорій спрацює.

Зрозуміло, що якщо Ви зібралися на окуня, то сенсу немає пробувати ловити його на хліб. Але, з іншого боку, окунь може і не клювати, а мирна риба проігнорувати хробака. Ось тут-то насадка і буде «паличкою-виручалочкою».

Насадка і наживка
Насадка і наживка

Запас наживки і насадки в сукупності з експериментом – запорука успішної риболовлі. Крім того, багато мирних видів риби, в залежності від пори року з великим успіхом ловляться на насадки або наживки. Найчастіше, взимку найкращий ефект дають наживки, а влітку – все залежить від погоди і місця риболовлі. Ось і виходить, що в такому простому питанні, про те, що насадити на гачок, можна дуже легко заплутатися, але прочитавши статтю і зробивши запаси тваринних і рослинних наживок і насадок, можна майже на сто відсотків розраховувати на улов.

Часом, я змішував насадки з наживкою. Дуже хороший ефект виходить, якщо змішати кормового мотиля з тістом на карася. Навіть якщо мотиль підсихає, в воді він розм’якшується, що привертає карасика.

Завжди комбінуйте наживку і насадку, інколи працює тільки «бутерброд».

Так що, тепер Ви знаєте, що наживка – це не насадка, хоча смислове і функціональне навантаження у цих термінів приблизно одне.

Всього вам доброго.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017