Найбільші спіймані соми

Найбільші спіймані соми

Сом – один з найбільших хижаків серед риб. Більше за нього в прісноводних водоймах зустрічаються тільки представники осетрових риб, лов яких зараз заборонений. Які розміри і масу має найбільший сом у світі, і які трофеї виловлюють щасливі рибалки?

Рекордний сом 114 кілограм
Рекордний сом 114 кілограм

Найбільший сом по Гіннесу

У книзі рекордів Гіннеса навесні 2011 року зареєстровано випадок вилову найбільшого екземпляра. Довжина рибини виявилася 250 сантиметрів, а вага дорівнювала 114 кіло. Побачити цього прісноводного гіганта ви можете на фото. Такий чудовий улов дістався італійцеві Роберту Годі, який витягував рибину майже цілу годину. І робив він це не один, а з допомогою кількох дорослих чоловіків. Цей найбільший сом у світі став також найбільшим прісноводним хижаком в Європі, вилов якого був зареєстрований.

Попередній рекордсмен – один з найбільших сомів – був спійманий незадовго до того як впіймали попередній трофей. Вага рибини, представленої на фото, склала 111 кг, що всього на 3 кіло менше діючого світового рекорду. Ця риба-гігант була спіймана в Іспанії на річці Ебро. Але на відміну від трофея, спійманого навесні, якого було вирішено відпустити на волю, цьому трофею не пощастило.

Сом 111 кілограм
Сом 111 кілограм

Найбільші соми були виловлені близько століття тому. Хижі риби, що живуть в Євразійських водоймах, можуть досягати довжини до 5 метрів, а по масі – до 300 кілограмів і більше. В Узбекистані близько 100 років тому був спійманий сом масою в 430 кілограмів. А в першій половині 19-го століття була виловлена рибина масою в 400 кілограм. Довжина цих гігантів становила якраз 5 метрів, але немає фактів, що підтверджують ці випадки вилову.

Інші рекорди

Представники сомових можуть досягати дуже великих розмірів. Часто проводиться ловля молодих особин, вагу яких можна порівняти з вагою трофейної щуки. Але все більше рибалок намагаються лише відзняти фото і зробити відео зі своїм трофеєм, а потім відпустити рибу назад. Якщо найбільший екземпляр важив 114 кілограмів, то інші трофеї важать трохи менше:

У 1998 році у Франції на річці Рена була виловлена особина в 110 кілограм. При цьому довжина його склала трохи більше 2,5 метрів. Фото ви можете побачити нижче;

Франція, Рена, 1998 рік, сом 110 кілограм
Франція, Рена, 1998 рік, сом 110 кілограм

На тій же річці в 2009 році ловля закінчилася витягуванням з води чудовиська в 120 кілограмів. Це більше нині існуючого рекорду, але факт вилову не був зареєстрований. Тому не можна стверджувати, що ця чудо-риба дійсно стільки важила. Згідно з деякими джерелами, довжина рибини склала 255 сантиметрів;

Там же в 2005 році ловля закінчилася виловом примірника вагою в 106 кілограмів. Довжина трофея – 241 сантиметрів. Ловля сома відбувалася на живця. На фото ви можете побачити щасливі обличчя рибалок;

Сом. Франція 106 кілограм
Сом. Франція 106 кілограм

У 2008 році в Німеччині виловили представника сомових в 96 кг і 238 сантиметрів. Це найбільший хижак, який був спійманий в водах німецької країни;

Роком раніше російський рибалка виловив у Німеччині гіганта вагою 95 кг, довжиною 236 сантиметрів;

У 2004 році рибалка закінчилася виловом гіганта в 83 кіло і 217 сантиметрів;

На річці Або в Казахстані (2007 рік) жінка зловила рибину завбільшки в 274 сантиметри;

Німецький турист в Казахстані виловив гіганта вагою в 130 кіло, а величиною 2,69 метра (2004 рік);

На річці Сирдар’я впіймали великого прісноводного хижака. Маса його дорівнювала 110 кіло, величина – 2,44 метра.

Відомо багато випадків вилову воістину велетенських особин, маса яких в півтора рази перевищує вагу риби з світового рекорду Гіннеса. Проте кожен з цих випадків не був зареєстрованим. А визначити масу і довжину рибину з фотографій або відео не представляється можливим.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017