Нерест щуки

Коли нереститься щука

Стаття розповість про нерест щуки, тимчасові особливості та риболовлю на щуку в цей час.

Щука – одна з найвідоміших хижих риб, що мешкають в прісних водах. Час її нересту різноманітно, залежить від типу водойми, в якому вона живе, і погодних умов. У верхів’ях великих річок ікру метає найперша щука, а в озерах, де лід сходить дуже довго, – остання. Під час нересту оголошується заборона на ловлю цієї риби. Вона триває з кінця лютого до кінця квітня.

Нереститися щука воліє на мілководді, в закоряженних місцях водойми, на ділянках важкодоступних для людини. Це пов’язано з тим, що в цей період щука втрачає обережність, не реагує на сторонні подразники, не клює. Непомітно підібравшись, людина навіть може поспостерігати за грою риби на мілководді.

У цих умовах часто полюють на щуку браконьєри, намагаючись добути щучу ікру. Вона вважається делікатесом, так як за своїми смаковими якостями можна порівняти з ікрою лососевих і осетрових риб. Деякий час назад її навіть називали царською. Ловлять щуку в період нересту різними способами: сітками, багрять. Але полювання на рибу в цей час вважається злочином.

Щука на нересті
Щука на нересті

На нерест щука відправляється на ділянки, досить віддалені від постійного місця проживання. Рухаються особини невеликими групами, в яких на одну самку риби припадає близько чотирьох самців. Всі вони мають приблизно однаковий розмір.

Час нересту залежить і від віку риби. Першою метає ікру найдрібніша щука, яка досягла статевої зрілості. Вік такої риби зазвичай становить три роки, а її розмір близько 30 см. Потім метають ікру особини більшого розміру. Найбільші риби нерестяться останніми, вони здатні відкласти понад 150 тисяч ікринок. Ікра може становити до однієї п’ятої частини від ваги риби.

Починається нерест, коли температура води піднімається до 8 градусів. Мальки з’являються з відкладених ікринок через 10 днів. Вони живуть в заростях рослинності водойми, харчуються хробаками й ракоподібними. Ростуть мальки дуже швидко.

По завершенні нересту у щуки настає пора, коли вона клює на будь-яку насадку, наживку і приманку. Цей період називається весняним жором.

Ловити рибу в цей час одне задоволення. До того ж, з огляду на особливості нересту, час якого залежить від величини риби, легко визначити, коли можна зловити найбільш великі особини. Триває жор протягом приблизно двох тижнів. Але полювати на щуку в цей час не дозволяється, тому що на ловлю, риби діє весняна заборона.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Нерест щуки: 1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017