Плетена волосінь для спінінга. Вибір та експлуатація

Поради по вибору і експлуатації плетених шнурів для спінінга

Використання плетених жилок в спінінговій ловлі. У статті описуються переваги і недоліки плетеної жилки для ловлі спінінгом, правила експлуатації і обслуговування.

В даний час плетені волосіні зайняли свою гідну нішу в риболовецькому світі. Найбільш затребувана плетена волосінь в спінінгові джиговій ловлі.

Причин тому кілька. По-перше, плетінка дозволяє виконати дальній кидок приманки. По-друге, завдяки шнуру снасть стає дуже чутливою через відсутність розтяжності. До того ж плетена волосінь має достатню міцність, що важливо при виведенні великої риби або при зачепі приманки.

Недоліками плетінок є обмерзання при лові в морозну погоду і швидке зношування при лові в водоймах і річках з кам’янистим дном або черепашником.

Визнаними лідерами у виробництві плетених лісок вважаються американські фірми Power Pro і Fire Line. Але один важливий момент необхідно враховувати при покупці американської волосіні. Гранична розривна вага зазначена в фунтах, тому для перекладу в традиційні кілограми потрібно заявлене значення помножити на 0,45.

Риболовні шнурі
Риболовні шнурі

Купувати плетений шнур необхідно з запасом, тобто шпуля повинна бути повністю «заповнена» плетінкою. Це робиться для того, щоб в процесі ловлі можна було безболісно відрізати зношений шматок волосіні і продовжувати ловити рибу. Тому досвідчені спінінгісти рекомендують намотувати на шпулю мінімум 130 метрів. А коли запас волосіні зменшується до 50-60 метрів, довжина закидання коротшає і плетінку доводиться повністю міняти.

При використанні плетінки велике значення на міцність всієї снасті надає правильно підібраний вузол. Він повинен бути слабшим на розрив у порівнянні з цілою плетеною волосінню на 10-15%.

Це важливо для того, щоб при «мертвому» зачепі приманки відірвався не довгий шматок волосіні, а розрив стався біля повідця або приманки. Правильно підібрати вузол краще в домашніх умовах, виконавши штучний зачіп. Тоді можна буде з упевненістю домогтися того, щоб волосінь рвалася саме на вузлі.

Обривати плетену волосінь не можна вудилищем з затиснутим фрикціоном або намотуванням шнура на руку. Досвідчені рибалки для такого випадку носять з собою круглу гладку паличку або циліндричний шматок твердої гуми.

На це нехитре пристосування намотується волосінь без накладок. Досить зробити 8-10 витків, взяти рукою пристосування з волосінню і сильно потягнути, до того поки станеться звільнення приманки або її обрив.

Щоб продовжити життя плетеної волосіні, корисно застосовувати спеціальні просочення. Це може бути силіконова змазка, яка покращує ковзання волосіні і запобігає проникненню вологи.

Плетінки бувають різних кольорів
Плетінки бувають різних кольорів

При ловлі взимку хороший результат дає просочення вазеліновим маслом, але при цьому зменшується довжина закидання приманки. Плетінка прекрасно утримує аромат аттрактанта, тому обробивши кілька метрів волосіні близько приманки, можна значно збільшити улов.

Збільшити термін служби плетених волосіні дозволить просушування шнура після кожної рибалки. Досить перемотати волосінь на мотовило або котушку, а потім назад, і плетінка буде висушена. А заодно шнур можна просочити спеціальним засобом.

Також читайте корисні поради щодо вибору котушки для спінінга.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017