Популярні способи лову судака

Популярні способи лову судака – донка, жерлиці, кружки

Судаки є хижаками і дуже швидко плаваючими рибами. Їх не так просто зловити на хробака, кашу або кукурудзу. А якщо і бувало таке, то це всього лише випадковість. Ці риби частіше беруть на живця. Ніяка штучна приманка не може зрівнятися з ловом судака на живця.

Ловля судака
Ловля судака

Вони мешкають практично в будь-якій місцевості, де вода проточна і прохолодна. Вода повинна бути чистою, температура перевищувати 25˚ C. Навіть якщо течія річки буде швидкою, а вода там мутна, риб буде досить складно знайти. Улов можливий майже весь рік. Звичайно ж, найкраще ловити після весняного нересту. Вранці, або ввечері.

З наживок, судак надає перевагу як дрібному карасю так і плотві. Але улюблені ласощі хижака – це уклейка.

Вага судака в середньому становить приблизно 8 – 10 кілограмів. Але бувало, що рибалки виловлювали і з вагою більше 20 кг. Взагалі судаки проживають в глибоких водах. В основному вони плавають біля обривів, гребель. Так само підходять місця з різкою зміною глибини. Крім спінінга судака ловлять також і на донку.

Ловля судака в основному носить пасивний характер. Адже вся “робота” лежить на приманках – сам рибалка не робить ніякого впливу на приманку. Для такого лову використовують жерлиці, донки і кружки.

Ловля судака на донку

Ловля судака на донки
Ловля судака на донки

Ловля судака та інших мирних риб набагато відрізняється, особливо при використанні донки. Тут потрібно враховувати волосінь і грузило. Хороша волосінь досягає до 0.25-0.3 мм. На ловлю ніяк не впливає приманка. Далі слід зачепити живця. Він повинен міцно триматися і не злітати. А при підсікання риби не заважати. Для зачіпки приманки є кілька методів:

  • З активним живцем потрібно всього лише зачепити його за губу;
  • А при малорухливому живецеві провести гачком через рот і проткнути бік;
  • Так само можна проткнути приманку голкою, потім просунути гачок. Крюк не повинен привертати уваги.

Взагалі ловля судака на донки повинна бути стаціонарною, тобто з ним можна рибалити навіть у нічний час. Так само донка зручна при лові в не хорошу погоду. При цьому можна вудки оснастити саморобними дзвіночками, які дозволять без проблем визначити клювання.

Для лову донкою беруть без інерційну котушку, яка дозволяє рибалити у відсутності течії – можна зняти дужку. Під час клювання судак не відчує спротиву.

Судак на жерлиці

Ловля судака на жерлиці
Ловля судака на жерлиці

Враховуючи те, що судак глибоководна риба його ловля жерлицями на відкритих водах не можлива. Якщо навіть довелося виловити з водойми цим способом, то з великими труднощами.

Ловля на жерлиці найбільш підходить в зимову погоду. При риболовлі їх розташовують в один або два ряди поперек звалу – від русла і до виходу на мілководдя.

Ловля на кружки

Ловля судака на кружки
Ловля судака на кружки

Спосіб лову кружками дуже вигідний. Він дозволяє, не втрачаючи велику кількість дорогоцінного часу обловлювати велику водну територію. Це дозволяє швидко знайти де харчуються хижаки. До процесу потрібно розвідати ті ділянки, на яких буде проведена ловля.

У іншому випадку будуть зачепи, що забирає час і увагу рибалки. Кружок який зачепився може руйнувати лад, через що поставлені на воду кружки витягнуться на великій дистанції. Це ускладнить стеження за ними. До того ж не доцільно піднімати кружок вище наміченого рівня. Так як він випаде з поля зору риби.

Ловля судака бортовими вудочками

Ловля судака бортовими вудочками
Ловля судака бортовими вудочками

Ловля бортовими вудками на живця дозволяє рибалці ловити судака з човна і при плавному русі. Такий спосіб зручний при змінних рельєфах, на яких процес ловлі кружками не вийде. При риболовлі бортовими вудочками човен повільно пливе за течією річки. Якщо виявляється уловиста ділянка, рибалка направить човен проти течії – щоб повторити процес.

А рельєф і глибина річки вимірюється котушкою, яка повинна бути інерційною. Ця властивість дозволить легко контролювати спуск волосіні. При цьому можна притримати барабан котушки пальцем, легко переходячи в підсічку і виведення улову.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017