Простими словами про ловлю ляща на кільце

Простими словами про ловлю ляща на кільце

Одним з найбільш ефективних способів лову ляща є ловля на кільце. Даний метод вимагає досить хорошої екіпіровки рибака, але дає практично стовідсоткову гарантію в улові. Спосіб добре відомий вже багато років, тому можна дати надійні рекомендації в постановці снастей і загальних правилах лову.

Крупний лящ
Крупний лящ

У чому сенс даного виду лову?

По-перше, для здійснення лову потрібен човен. Більшість рибалок надають перевагу звичайним безмоторним надувним човнам. Їх перевага очевидна на водоймах з повільною течією. Для надійної фіксації необхідно заякорити човен. Рекомендується використовувати два якорі і мотузку, закріплену між ними. У результаті кріплення до одного якоря човен буде трохи качати і розгортати, але на результат лову це не повинно позначитися. Основна перевага надувного човна полягає в його безшумності і маневреності. Рибна ловля на кільце відбувається безпосередньо під днищем човна. Лящ, як ми знаємо, риба обережна і дуже полохлива. Найменший сторонній звук, вироблений човном, може злякати рибу і залишити рибака без улову. Спосіб кріплення до мотузки, натягнутої між двома якорями, дозволить зафіксуватися надійніше і уникнути зайвого шуму.

По-друге, необхідне розуміння принципу лову на кільце. Для досягнення результату рекомендується вибирати водойми з течією. Повна його відсутність гарантовано позбавить риболова улову. Адже течією повинно вимивати корм і тим самим привертати рибу. Набиваємо годівницю кормом і розміщуємо на її дні вантаж. Як корм можна використовувати сухарі, хліб. Традиційні корми, такі як пшонка, перловка і інші каші, перевірені часом і теж підійдуть. В цілому в цьому питанні кожен може вибирати сам бажаний корм. Після цього опускаємо годівницю на дно, закріпивши її на човні товстою волосінню таким чином, щоб вона була натягнута. В якості основного знаряддя рибалки можна застосовувати звичайне бортове вудилище, яке можна придбати в будь-якому рибальському магазині. Вибір котушки і волосіні також не вимагає специфічних умов і витрат.

Ловля на кільце: особливості та монтаж

Розглянемо саме кільце. Дана оснастка являє собою свинцеве кільце з січенням під 45 градусів до площини. З іншого боку кільця прикріплено отвір для волосіні з прикріпленим заводним колечком. Через перетин кільце одягається на товсту волосінь і опускається на дно до годівниці. Фіксація кільця таким чином дозволяє розмістити повідець і гачки досить глибоко для успішного лову при цьому зберігаючи відносну свободу в русі снастей. Деякі рибалки воліють замість кільця використовувати хромовані або сталеві трубки. Їх заливають свинцем, залишаючи тільки отвір для проведення основної волосіні.

Оснастка кільце для рибалки на ляща
Оснастка кільце для рибалки на ляща

Принцип роботи даного методу заснований на тому, що течією поступово вимиває з годівниці корм. У результаті вниз за течією утворюється так звана пахуча доріжка, яка привертає рибу. Поступово майбутній улов зміщується все ближче до годівниці і з високою ймовірністю виявляється спійманий на один з гачків. Рекомендується кілька разів посувати годівницю вгору-вниз. Рух води поліпшить поширення смачного для риби запаху по більшій території і значно підвищить шанси на успіх. Розуміння принципу лову даним способом дає переваги рибалкам. Знаючий риболов розуміє, що такі методи спрацюють тільки в місці з сильною течією і досить великою глибиною. Оптимальною глибиною занурення годівниці вважається 4-4.5 метра. Відповідно снасті опускаються приблизно на тій же глибині, плюс-мінус півметра. Якщо є можливість визначити місця скупчення найбільшої кількості риби, то бажано розміщувати годівницю за кілька метрів від нього вгору за течією. Велика глибина гарантує багатий улов і зниження ймовірності лову дрібної риби, яка більше створить проблем і заплутає снасті, ніж подарує радість від улову.

Схеми рибалки на кільце
Схеми рибалки на кільце

Необхідно відзначити, що довгий час даний спосіб рибного лову вважався незаконним. Причиною цього була простота і повсюдність використання. Укупі з великим уловом метод прирівнювався до браконьєрства. У наші дні метод повністю легальний і приносить не тільки радість від процесу лову, але і багатий улов.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017