Рибалка літом

Літня рибалка. Яка риба і на що ловиться

На риболовлі в червні рибалка може не тільки довести свою майстерність, а й отримує хорошу можливість для ловлі різної риби. Але для успішної риболовлі в червні рибалці доводиться трохи постаратися.

Водні рослини на початку літа остаточно розвиваються. За багатьма з таких рослин рибалка може досить точно визначити глибину і стан дна в прибережній частині водойм. Наприклад, жовта кубушка – широко поширена водна рослина з яскраво-жовтими квітами розкидає свої листя до глибини двох-двох з половиною метрів на донному родючому мулистому ґрунті.

Між стеблами жовтої кубушки і трохи глибше може триматися плотва, дрібний карась або краснопірка. Золотого карася, що важить близько кілограма, рибалці доводиться шукати ще глибше.

При літній риболовлі на тихих річках водна рослинність ще чіткіше позначає силу течії і глибину. У таких ділянках літнього лову терплячі рибалки чекають клювання в тихих вирах, де близько знаходиться перепад глибин і починається відкрита вода. Такі місця добре підходять для ловлі уклейки. А поруч – на швидкій течії цієї ж річки можна успішно ловити яльця.

При риболовлі на щуку влітку риба все гірше клює на спінінгові приманки. Та й плеса, які ще зовсім недавно були відкриті, на початку літа закриваються травою. Рибалку на щуку в червні краще проводити за допомогою живця на жерлиці. Такий спосіб для рибалки гарний ще й тим, що в очікуванні щучого клювання він може спокійно рибалити неподалік.

Літній карась
Срібний карась

В кінці червня рибалки намагаються не проґавити черговий виліт поденки, що відбувається зазвичай в вечірніх сутінках. Деякі рибалки протягом коротких червневих ночей і на тривалій ранкової зорі ловлять лящів на донку з макаронами або зі свинячим салом, роблячи далекі закидання годівниць із присмаченою добавками пшоняною кашею.

Рибалка в липні

Рибалкам відомо, що на стику червня та липня нема кльову щуки, яка так від’їдається в травні, що потім починає «міняти зуби». Але любителі спінінгової ловлі сильно не журяться, оскільки спекотними днями в середині літа, їх залучають сплески жереха і тіні головнів, що гуляють біля поверхні води. А якщо ще спробувати кинути приманку де-небудь під кущем, навислим над берегом, то на неї може звернути увагу і язь.

У цей період закінчується нерест карася. Він триває недовго, йде з перервами і супроводжується дуже непостійним кльовом. Тепер на місця, які добре підгодовані, карасі будуть приходити постійно за умови, що не буде різкого похолодання з вітром і дощами, що цілком може спостерігатися в липні.

Ловлю в липні карася рибалки виконують за допомогою бортових вудок на глибині, оскільки карась не лякається човна. Трохи глибше клювання слабшає, але може брати велика риба. Близько листя кувшинки клювання бувають майже постійні, проте трапляється дрібна рибка.

Золотий карась є однією з небагатьох риб, які в період розпалу літа з усіх насадок воліють хробака. Але дрібні карасі при літній риболовлі добре йдуть на ароматизоване тісто, іноді майстерно зриваючи його з гачка. При риболовлі влітку в озері слідом за карасем часто на гачок попадається лин, якщо він мешкає в місці лову.

На літній рибалці непогано може ловитися плотва, тільки її необхідно постійно розшукувати не тільки на території водойми, а й проводити пошуки по глибині. Плотва може розташовуватися і біля дна, і вище, майже біля самої поверхні води.

Щука травянка
Щука травянка

В кінці липня на багатьох озерах відбувається цвітіння води. Вітер наганяє в заливчики велику кількість мікроскопічних водоростей, і вода стає схожою на зелений густий бульйон. Літня риболовля в таких місцях, як правило, не вдається. В такому випадку можна спробувати ловити з човна на глибині, але тут теж не можна сильно розраховувати на успіх.

В кінці липня рибалки зазвичай починають літню ловлю окуня за допомогою спінінга – на обертові дрібні блешні.

Рибалка в серпні

Багато рибалок люблять літню ловлю сірими теплими днями серпня, коли стоїть погода з трохи накрапуючим дощиком. У такі дні і риба клює добре, і прекрасно сидіти біля води, тому що сонце не припікає, вітер не продуває, а також особливо не докучають оводи, комарі і ґедзі. Літня риболовля в таку серпневу погоду хороша і в човні, і на березі.

Починається найкраща пора для риболовлі на кружки. При вмілому використанні приманкою на спінінг можна наловити біля трав щук, яких ще називають трав’янка. Такі щуки зазвичай вважають за краще триматися ближче до берега. Трав’янки, як правило, бувають не надто великими, але їх клювання відбуваються на виду в рибалки, що, звичайно, приносить йому масу позитивних емоцій.

У серпні мальків починають ганяти зграї окунів. Сріблястий «вихр» окунів можна помітити здалеку. Рибалці варто спробувати зробити закид в таке місце маленької вертушки. А ближче до кінця серпня судаки які об’єднуються турбують з глибини мальків, виганяючи їх на поверхню води, де їх чекають давні вороги – чайки.

Минь на живця
Минь на живця

Плотва до початку осінніх днів йде вглиб, тому знайти її і ловити набагато складніше. Піскарі зникають з мілин.

У цей час рибалка вже може пробувати ловити миня. Минь до кінця літа починає годівлю слідом за літньою перервою. Але минь в цей період не бере будь-яку наживку, а ось від живця-йоржа або живого жабеня навряд-чи зможе відмовитися. Минь завжди небайдужий до донної риби і віддає перевагу саме такій рибі іншим – неколючій.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017