Рибалка на карася – особливості ловлі і вибору снастей

Рибалка на карася – особливості ловлі і вибору снастей

Рибалки по-різному описують ловлю карася. Одні відзначають, що вона нехитра і легка. Інші – що ловля крупного карася є справжньою творчістю. Дрібних карасиків в сільському ставку може наловити і недосвідчений рибалка.

Золотий карась
Золотий карась

Де ловити карася?

Існує два типи водойм, де може відбуватися ловля карася. До них відносять:

Дрібні ставки і річки, де цей вид риби є всевладним господарем. Зазвичай глибина таких водойм не велика, по берегах – болотиста рослинність. Рибалка на карася при цьому легка, але серед здобичі – лише дрібні карасики, а в кращому випадку – риба середньої величини;

Водойми, які населяють різноманітні види риб, що конкурують з карасем. Процес лову карася помітно ускладнюється, але екземпляри трапляються великі.

Не потрібно спеціальних знань і умінь, щоб зловити дрібного карасика. Тому розглянемо тільки стратегію лову крупного карася.

Снасті для рибалки на карася

Існують різноманітні снасті для лову карася. Вибір їх залежить від спортивного інтересу і особливостей водойми, де відбуватиметься ловля карася. Найчастіше на риболовлю беруть:

Поплавкову вудку;

Соску;

Фідер;

Пружину.

Як користуватися снастями для лову карася, розглянемо нижче.

Поплавкова вудка

Ловля карася на поплавкову вудку – найпоширеніший спосіб рибалки.

В якості снасті для ловлі карася виступає вудилище, на кінець якого кріпиться волосінь з укріпленим поплавком, грузилом і гачком. Закинути вудку вийде не далі, ніж на 10-15 метрів. Щоб закинути снасть на велику відстань, потрібна мачтова вудка з котушкою для волосіні. Велику роль при цьому відіграє приманка для карася. Вона повинна бути в’язкою, ароматною. В якості приманки можна використовувати наживку, що не розмивається водою, міцно сидить на гачку. Це хробак, опариші і мотиль. Рибаку потрібно вчасно підсікти здобич, коли грає поплавок.

Соска

Саморобна соска для ловлі карася
Саморобна соска для ловлі карася

Соска являє собою своєрідну годівницю, яка заповнюється в’язким вмістом. Наприклад – кашею. Від соски йдуть повідці довжиною 10-15 сантиметрів, на які насаджується приманка. Коли снасть для лову карася опускаються на дно, повідці повинні бути заховані усередині годівниці. Риба, засмоктуючи корм з поверхні годівниці, випадково засмокче і гачок. Далі все залежить від досвіду рибака – він повинен підсікти здобич. Риба може зробити це і сама, але для цього необхідний додатковий вантаж. Соска для карася може бути зроблена своїми руками. Знайдіть пластикову пляшку, грузило, волосінь, гачки. Обріжте дно пляшки і зробіть отвори по краях, щоб закріпити за допомогою волосіні гачки. Досить 3-4 гачка. Грузило прикріпіть знизу, щоб соска стрімко лягала на дно.

Фідер

Фідерні кормушки
Фідерні кормушки

Фідером називають особливий вид вудочки, у якої є годівниця. Годівниця являє собою металеву клітку, яка заповнюється кормом. Від обраного типу корму залежатиме успіх риболовлі на карася.

Годівницю потрібно заповнити ароматною, дрібнозернистою приманкою. Чим менше фракція прикорму, тим ефективніше буде ловля карася. Корм повинен злегка розпадатися на дні і робити навколо себе водяну ароматну хмару, яка привертає і утримує увагу риби. Приготувати приманку можна своїми руками або купити готову в магазині. Серед ароматів слід вибирати аніс або часник. Ви запитаєте, як зловити карася на фідер. Поруч з годівницею укріплені гачки. Зазвичай їх три. Зафіксувати клювання вдається, якщо 2 гачки розташовані симетрично, а інший гачок не має пари. Як тільки ви виявили клювання, вибирайте час, коли можна буде підсікти рибу.

Пружина

Ловля карасів на пружину схожа на рибалку за допомогою соски. Існує кілька типів пружин:

Макушатнік. Являє собою брусок з макухи з повідками, на кінцях яких укріплені гачки. Довжина повідків – 8-10 сантиметрів. Макуха (макуха від соняшника) розбухає у воді, і риба плаває над нею, всмоктуючи корм. В результаті засмоктує і гачок. У цей час рибалка повинен підсікти здобич і завести рибу в підсак;

Бублик – це пружина у формі бублика, по периметру якої укріплені повідці з гачками. Кормом заповнюється центр бублика, в нього ховаються гачки. Поверх гачків кладуть ще шар каші;

Комбайн – це пружина у формі конуса, від якої відходять 4-6 гачків. Порожнина конуса заповнюється кашею, в яку ховають гачки, поверх – ще один шар каші.

Ловля карася таким способом ефективна, але може забрати багато часу.

Найкращий час для рибалки на карася

Як ловити карася, якщо не знати, коли для рибалки найкращий час? Ловлю карася можна починати ранньою весною, коли вода вже встигла прогрітися до 8 градусів. Улюблені місця риби в цей час ті, до яких дістають промені сонця. Клювання риби триває аж до нересту, який починається в кінці травня або початку літа, коли зацвітає калина. Після нересту ловля карася може бути продовжена. Краще клювання ж відзначають в період цвітіння шипшини. Після нересту періоди клювання будуть чергуватися з поганим клюванням. Починати риболовлю слід рано вранці, коли трохи замерехтить світанок. Нерідко хороше клювання спостерігається ввечері, коли сонце вже сідає, аж до настання ночі. Ловля крупного карася проводиться вночі. Клювання вночі погане, але найкрупніші екземпляри вдається зловити саме в цей час доби (до 2 і більше кілограмів).

На що клює карась?

Крупний карась
Крупний карась

Щоб не потерпіти поразки в сутичці з рибою потрібно вміти вибирати насадки для лову карася. Для цього потрібно знати особливості його харчування і способи поїдання корму. Карась харчується, всмоктуючи поживну в’язку суміш з поверхні дна. Іноді він спливає нагору, щоб поласувати мухами і оводами, що потрапили у воду. Але все ж таки, карась віддає перевагу комахам, які тонуть на дно. Кращими насадками для лову карася будуть:

Черв’як;

Мотиль;

Опариш;

Рослинні види наживки для карася (каші, хліб, тісто та інші);

Пінопласт.

Черв’як, мотиль і опариш підходять для лову карася в товщі води. На гачок насаджується від 1 до 3 черв’яків, опаришів або личинок в залежності від їх розміру. Для додання аромату підійде рослинне масло, часник. Ефективна ловля карасів на пінопластові кульки. Вони повинні бути дрібними. На гачок насаджують 2-3 кульки. Великі використовувати не можна, так як карась вибірково ставиться до наживки: до великої він воліє навіть не підпливати. Грає роль і колір пінопласту. Вважається, що жовтий колір асоціюється у риби з пшоняною кашею. Але червоний колір видно навіть на 2-метровій глибині, і він привертає карасів. Кульки потрібно насаджувати разом з іншою наживкою, а ще краще якщо пінопласт виявиться ароматизованим.

Ловля карася забирає багато часу і сил, адже ця риба вважається досить примхливою. Тому важливо знати секрети лову карася, без яких зловити рибу крупніше 200-300 грамів навряд чи вийде. Правильно вибирайте снасті для риболовлі та насадку на гачки, щоб спровокувати відмінне клювання. І не забувайте про кращий час для рибалки на карася.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017