Рибалка на карася весною

Рибалка на карася весною

Ловля карася навесні має свої особливості. Причому рибалка буде відмінна в кожній з водойм. Буде клювання чи ні, залежить від багатьох факторів. Не знаючи особливостей поведінки карася навесні, не можна розраховувати на хороший улов.

 

Кіт і карасі
Кіт і карасі

Особливості весняної рибалки на карася

Ловля карася ранньою весною в одній і тій же місцевості, але в різних водоймах, може починатися з різницею в часі близько тижня. Помічено, що клювання починається раніше в ставках, в яких єдиними представниками риби є карасі. Якщо водоймище населяють інші види риб, наприклад, лящ, плотва або окунь, то клювання починається пізніше. Це потрібно враховувати при виборі водойми для лову карася навесні.

Поплавок
Поплавок

Коли зійшов лід, і настала пора лову карася в березні, потрібно ретельно підходити до місця лову. Поки ще холодно, риба віддає перевагу годуватися в найбільш прогрітих – верхніх – шарах води на мілководді. Риби не знайти на глибині більше одного метра. Слід стежити за напрямком вітру, який здуває теплу воду в одну сторону. Рибу потрібно шукати там.

Рибалка на карася в березні

Найбільш поширена ловля карася навесні на вудку. В якості насадки в березні доцільно використовувати мормишку. Її вибір проводиться так само, як і в зимовий час. Поведінка карася передбачити не можна, тому в арсеналі слід мати як світлі, так і темні насадки. Яку з них віддасть перевагу риба, ви можете визначити дослідним шляхом.

Ловля карася в березні найбільш вдала при використанні в якості наживки мотиля. На гачок потрібно насаджувати 2-3 личинки. Але іноді мотилеві може скласти конкуренцію черв’як або опариш. Якщо риба не реагує на тваринну приманку, то варто звернутися до рослинної. Для вибагливої риби до смаку буде кукурудза, манка або перловка.

Їжі у водоймах навесні не так вже й багато, тому під час лову карася в березні потрібно подбати про підкормку. Її можна купити в магазині або зробити самостійно. Для приготування підкормки потрібно крупа (пшоно, перловка), макуха та хробаки. Крупу варять у воді до неповного приготування, черв’яків рубають. Всі інгредієнти змішують між собою і формують з маси кулі.

Поплавки на карася
Поплавки на карася

Рибалка на карася в квітні

Ловля карася в квітні відрізняється від методу лову карасів ранньою весною. Риба вже пішла на дно, де проводить більшу частину часу. Тому потрібно переглянути рибальські снасті:

Так як у квітні риба віддає перевагу залишатися на глибині, поплавок повинен бути фіксованим. Міняти глибину не доведеться;

Поплавок повинен бути дуже чутливим, в іншому випадку клювання можна не помітити;

Грузило повинно бути непомітним. При лові карасів навесні на вудку можна помітити, як риба лякається всього, чого тільки можна злякатися. Але її ніщо не повинно відволікати від приманки;

Перевагу слід віддати гачкам №3-5. Якщо використовувати дрібні гачки, то великі особини будуть зриватися.

Під час лову карасів у квітні в якості наживки можна використовувати все те ж, що і в березні: хробаків, мотиля, рослинну приманку. Велику увагу слід приділити підкормці. Тут не можна перестаратися, але і нехтувати теж. Без підгодовування улов буде мізерним, а виловити великий екземпляр, швидше за все, не вдасться.

Ловлю карася в квітні слід починати з підгодовування риби. В якості неї відмінно підійдуть кулі, рецепт яких був наведений вище. Поки ви розмотуєте вудки, готуєтеся до риболовлі, пройде достатньо часу, щоб риба відчула запах їжі і прийшла годуватися. Намагайтеся використовувати підкормку, яка здасться нецікавою для інших видів риб. Це допоможе сконцентрувати свою увагу тільки на карасевій риболовлі.

Тісто на карася
Тісто на карася

Рибалка на карася в травні

Наприкінці весни вода вже досить прогріта, і в цей час у риби починається активний жор. Це означає, що ловля карася в травні виявиться більш успішною, ніж у перші місяці весни. В якості снасті вже можна використовувати донку. Забувати про підкормку також не можна.

Під час лову карасів в травні помітно відрізняється клювання дрібних особин від клювання великих. Якщо на приманку звернув увагу невеликий карасик, то клювання буде активним, так як дрібні особини рішуче атакують здобич. Великі особини відрізняються обережним клюванням, яке важко помітити, якщо поплавок має маленьку чутливість. Від великої риби рідко можна чекати того, що вона відведе поплавок під воду, тому для підсічки потрібно ретельно вибирати момент.

Фідер на карася
Фідер на карася

Можна почати ловлю карася в травні на фідер. Ця снасть дозволить вам ловити великих особин, так як приманка лягає на дно. Молодь карася воліє пастися на мілководді, на глибину вона запливає рідко. Фідер слід заповнити рослинною підкормкрю, що володіє хорошим ароматом, який привертає рибу. Для аромату можна використовувати нерафіновані та ефірні масла.

Якщо ви любите ловити на тісто, то візьміть на замітку декілька хитрощів, які стосуються приготування приманки. Не старайтесь забезпечити тісту хороший смак. Всю увагу приділіть тільки його консистенції і аромату. Щоб приманка довго сиділа на гачку, змішайте тісто з ватяними волокнами. Вони, обволікаючи гачок, будуть надійно утримувати насадку. Для запаху в тісто потрібно додати тертий часник.

Таким чином, методи лову карася навесні дещо відрізняються від літньої та осінньої рибалки. Це пов’язано, насамперед, з недостатнім прогріванням води. Але в травні, коли температура її починає помітно підвищуватися, рибалка на карася обіцяє бути успішною.Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Рибалка на карася весною: 6 комментариев

  1. Коли карась клює то на все підряд…але коли його багато дуже і на температура води така як треба

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017