Рибалка на коропа – де, як і на що ловити

Рибалка на коропа – де, як і на що ловити

Ловля коропів, потягатися з ними – честь, як для новачка і любителя, так і для професіонала. Для успішної риболовлі потрібно правильно вибрати снасті для ловлі коропа.

Короп
Короп

Снасті для коропової риболовлі

До коропової рибалки потрібно готуватися ретельно. Як ловити коропа, якщо не знати його характер? Короп – це обережний суперник, він уміє швидко виплюнути насадку разом з гачком, і рибак не завжди встигне підсікти. Коропові снасті розроблені спеціально для того, щоб збільшити час, відведений рибалці на підсічку.

Поплавкова вудка

Поплавочна вудочка
Поплавочна вудочка

В якості снасті для коропа часто використовують вудку з поплавком. Ловля коропа на поплавкову вудку більш проста для новачків. Але вудилища для коропової риболовлі повинні бути модифіковані:

Оптимальна довжина коропової оснастки – вудилища – 3 або 3,5 метра;

Котушка відсунута на максимально можливу відстань від кінця вудилища з ручкою. Це потрібно для того, щоб полегшити протиборство під час лову коропа на поплавкову вудку – інакше вона зламається;

Волосінь або мононитка для риболовлі на коропа повинні володіти розривної навантаженням хоча б в 4 кілограми.

Ловля коропа на поплавкову вудку відбувається наступним чином:

Вибирається місце, куди кидають підкормку;

На підгодоване місце в ідеалі підпливає короп;

У це місце рибак закидає вудочку;

Коли почалося клювання, здобич підсікають.

Процес лову коропа на поплавкову вудку – це в основному очікування клювання. У рідкісних випадках рибалка на коропа супроводжується постійним клюванням. Зазвичай же основну частину часу доводиться виймати з води коропову оснастку, щоб поміняти наживку. Періодично підкормку потрібно докидали, не лякаючи рибу.

Фідер

Фідер
Фідер

Дуже популярна ловля коропа на фідер. Він оснащується монофільною волосінню діаметром 0,25 міліметрів. Щоб збільшити міцність снасті для лову коропа, необхідно встановити плетінку. Для великої риби потрібні гачки з «борідкою», але вони часто травмують спійману рибу.

При ловлі коропа на фідер потрібна обов’язково годівниця. Вони відрізняються за вагою. Риболовля на коропа зазвичай відбувається на тихій воді, тому можна використовувати легкі годівниці. Важкі потрібні, якщо є швидка течія. Під час лову коропа на фідер рибалки віддають перевагу спіральним годівницям, з яких корм вимивається дуже швидко.

Ловля коропа на фідер передбачує експериментальний вибір форми годівниці. Якщо рибалка на коропа не вдалась, то варто подумати про те, що потрібно знайти інший варіант снасті для лову коропа. В іншому ловля коропа на фідер нагадує на рибалкуе за допомогою вудки. Порядок дій буде тим же. Однак підгодівля буде закидатися разом зі снастю.

Щоб полегшити подальші закиди вудлища, на волосіні потрібно помітити точку, далі якої котушку розмотувати не потрібно. Досвідчені рибалки, які знають, як ловити коропа, завжди залишають запас волосіні. Це допомагає зберегти трофей на гачку.

Пружина для ловлі коропа

Пружина
Пружина

Цікава ловля коропа на пружину. Це вид донки, основною відмінністю якої є спіральна пружина, виготовлена з товстого дроту. Всередині є грузило, яке кріплять до центру за допомогою волосіні. Ловля коропа на пружину також передбачає підкормку риби.

Метод лову коропа на пружину ідеальний для водойм з течією. Від спіральної годівниці відходять повідці на волосіні завдовжки до 15 сантиметрів. Як ловити коропа такою снастю? Ловля коропа на пружину здійснюється наступним чином:

В годівницю набивається прикорм;

Всередину прикорму рибак встановлює гачки;

Донка закидають на вибране місце;

Риба засмоктує корм і гачки;

Рибак підсікає здобич.

Такий спосіб лову коропа на пружину настільки ефективний, що в ряді країн його заборонили. Щоб привернути увагу підводної живності, годівниця повинна видавати аромат. Для лову коропа на пружину використовується недоварена картопля, зерна кукурудзи, опариші і черв’яки. У суміш можна додати часник або ефірні масла. Іноді продаються годівниці з ароматизованими гумками.

Макушатнік

Макушатнік
Макушатнік

За принципом дії ловля коропа на макушатнік схожа на попередній метод. Але рибалка на коропа в цьому випадку значно спрощується, так як відсутня необхідність готувати і фасувати в пружину підгодовування. Замість звичайної приманки використовується макуха – макуха соняшнику, який дуже люблять усі коропові риби.

Для лову коропа на макушатнік потрібно визначитися з типом оснащення. Для цього потрібно знати властивості дна водойми. Якщо дно тверде, то макуху потрібно притиснути до свинцевої пластини так, щоб утворилася куляста форма. Тоді коропова оснастка буде легко закидатися на великі відстані.

Якщо дно мулисте, то буде потрібно макушатнік у формі бруска. Для цього макуха протягується в петлю з волосіні, а її кінці просмикуються в грузило, яке може ковзати. Ловля коропа на макушатнік при цьому ускладнюється, оскільки далеко закинути снасть не вийде. Але зате така форма «годівниці» не дасть їй провалитися в мул.

Не потрібно використовувати багато гачків. Знадобиться всього 2 або 3. У деяких випадках навіть одного буде достатньо. Просовувати гачки потрібно в заздалегідь просвердлений отвір. Якщо пхати гачки без отворів, вони затупляться.

Вибір місця для риболовлі

Місце, де причаїлася жадана риба, передбачити досить складно. Але як ловити коропів, якщо не припустити місцезнаходження риби? Приступаючи до рибалки, огляньте водойму. Здобич  може перебувати:

Біля очеретяної зарості на мілині;

Киньте прикорм для коропа біля самого крутого берега;

На брівці поряд з берегом.

Помічено, що на відносно неглибоких водоймах риба зазвичай тримається біля берега. У цьому випадку вона не лякається, якщо помітить рибака: для неї це звично.

Наживки і прикорм

Для успішної риболовлі правильне підгодовування для коропа відіграє чи не більшу роль, ніж правильно підібране коропове оснащення. У коропів в пріоритеті є багато приманок. Смак у нього змінюється за порами року. У теплу пору клювання краще на рослинну приманку. Але у випадку сильного голоду він візьме і наживку тваринного походження, якими зазвичай харчується тільки восени.

Весняна і літня їжа для коропа така:

Горошок;

Солодка кукурудза з консервної банки;

М’якуш хліба;

Перловка;

Тісто.

Восени рибаки ловлять на:

Великий мотиль;

Опариш;

Личинки;

Черв’яки.

Прикормка для коропа своїми руками легка в приготуванні. Не обов’язково потрібно вимішувати різноманітні приманки для отримання ідеальної наживки. Якщо робити підгодовування для коропа своїми руками, то потрібно додати трохи ароматного продукту – масла або часнику. Якщо на вулиці спекотно, то аромат додавати не потрібно.

Але все частіше стала поширюватися ловля коропа на бойли. Бойлами називається приманка у вигляді куль діаметром близько 2,5 сантиметрів. Така наживка подобається коропові, але дрібна риба з нею впоратися не може. Тому Бойли швидко йдуть з уваги плотви і карасів. Сьогодні виробництвом кульок для лову коропа на бойли займається безліч компаній, і ви можете придбати приманку для риболовлі в будь-якому рибальському магазині.

Перша ловля коропа на бойли відбулася в 80-х роках минулого століття, коли один з рибалок зліпив кулі з яєць, манки, кукурудзяної та соєвої муки. Ловлю коропа на бойли сьогодні називають ловом риби «на волос». Справа в тому, що кульки насаджують не так на гачок, а вішають на волосінь біля нього. При цьому гачок залишається вільним, і він всмоктується рибою окремо. Коли риба розуміє, що наживку потрібно випльовувати, куля може вилетіти, але гачок – вже ні.

Тепер ви знаєте, як ловити коропа на різні типи рибальських снастей, і яка приманка подобається рибі. Вам залишається тільки спробувати успіху в сутичці з коропом.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017