Рибалка на щуку весною. Особливості ловлі

Рибалка на щуку весною. Особливості ловлі

Ловля щуки навесні на спінінг вважається самою вдалою рибалкою в порівнянні з ловлею шаленої хижачки в будь який інший час року з використанням різноманітної оснастки. Причому рибалка на щуку в березні буде йти куди кращою, ніж в інші місяці весни. Неважливо, чи покриває водойму ще лід, чи ні, в березневі дні щука виходить зі своїх зимових укриттів на активну годівлю. Тому риба ранньою весною кидається на всі приманки: віброхвости, твістери, воблери, обертові і коливні блешні, а також живу рибу і звичайний поролон.

Трофейна щука
Трофейна щука

Ідеальна пора для щучої рибалки

Перші числа місяця – кращі дні для лову щуки в березні. Цей час, ідеально підходить для збільшення своєї колекції трофеїв, що складається з хижих риб. Даний період можна охарактеризувати не тільки божевільним клюванням, але і виловом найбільших представників хижих риб. Щоб зловити рекордний трофей влітку, потрібно витратити дуже багато сил і мати міцне терпіння і нерви. Але під час лову щуки навесні легко виловити рибу, черево якої забито ікрою: за рахунок ікри маса здобичі різко збільшується.

Під час лову щуки ранньою весною не потрібно ставити експериментів. Потрібно враховувати, що в цей час дуже активне клювання, але разом з цим навколо – дуже холодно. Для лову щуки в березні не можна користуватися зимовими снастями, незважаючи на зимову погоду. Також самим невдалим вибором буде донна вудка. Найкраще здійснювати ловлю щуки навесні на спінінг: для цього будуть потрібні різноманітні штучні приманки.

Період лову щуки навесні дуже нетривалий. З настанням квітня хижачка відправиться на нерест. Потім клювання риби буде відновлено, але воно вже аніскільки не буде походити на той весняний березневий жор після зимового пробудження. Це буде апатична і дуже млява риба, яка лише в теплі і яскраві дні буде показувати по-справжньому звірячу хватку і напади на будь-яку здобич. Ловля щуки в квітні буде вже не такою вдалою, оскільки пік активності риби вже пройшов.

Щука зловлена на блешню
Щука зловлена на блешню

Оснащення для щучої рибалки навесні

Для лову щуки навесні знадобиться вудилище спінінга, оптимальна довжина його становить 2,5-4 метра. Бажано, щоб вудилище володіло м’яким кінчиком, який також називають «швидким ладом». Снасть краще відчувається саме з м’яким кінчиком, він же дозволяє добре контролювати приманку. Але м’яким бути повинен тільки кінчик, а не все вудилище, інакше складно буде просікти щучу велику пащу з численними рядами зубів.

Паща щуки
Паща щуки

Вудилище спінінга повинно бути оснащено без інерційною мало ваговою котушкою. Ще краще, якщо ви подбаєте про запасні шпулі. Головне, щоб підмотка була безшумною і якісною, волосінь сходила легко, тут не так важливі силові якості. На котушку намотують мононитку, товщина якої повинна бути не менше 0,3 міліметра, але і товстіше 0,4 брати не слід. Плетені нитки не підходять, так як на морозі удар нею по голій шкірі дуже болючий.

Ловля щуки в березні здійснюється з використанням струнких і компактних приманок. У цей період весни черево риби щільно забито ікрою. Тому приманки крупніше 5 сантиметрів не привертають увагу хижачки: вона фізично не здатна її проковтнути. Ідеальний розмір блешні або воблера – від 3 до 4 сантиметрів, але не більше 5. Для лову щуки в травні або квітні, якщо риба ще не ходила на нерест, приманки повинні володіти ще меншим розміром.

Помічено, що під час лову щуки навесні риба віддає перевагу заковтуванню приманкт з голови. При цьому волосінь хижачка легко перекушує. В результаті рибалка залишається ні з чим: без здобичі, без приманки. Щоб цього не сталося, потрібно використовувати вольфрамові повідки.

Де і як ловити щуку навесні

Ідеальне місце для рибалки на щуку весною
Ідеальне місце для рибалки на щуку весною

У хижих риб з роками вже сформувався спеціальний маршрут, по якому вони пересуваються із зимових укриттів до нерестовищ. Пошук уловистого місця рибалці для лову щуки в квітні спрощує той факт, що риба з року в рік використовує для ікрометання одні й ті ж місця. Перспективні місця можна обходити щодня: кожен раз ви зможете виловити рибу солідного розміру з великим від ікри черевцем. Перед нерестових хижих риб також можна знайти в спокійних заводях і затоках, біля великого коряжника, на кордоні водної рослинності і поруч з чагарниками з торішніх очеретів.

В якості укриттів хижачка також використовує топляки, окремі кущі, що ростуть під водою. Ловлю щуки в квітні не слід здійснювати в основному річковому руслі, так як риба не бажає там затримуватися. Найкраще пошукати заплави, де найбільш висока ймовірність знаходження вашої бажаної здобичі. Досвідчені рибалки відзначають, що рідко можна зустріти зубасту хижачку в чистих і красивих затоках: її потрібно шукати на мілководді, де дно вкрите корчами, а поверхня ще покрита частиною льоду.

Щука в схованці
Щука в схованці

Ловля щуки в травні на спінінг буде приблизно однаковою з риболовлею ранньою весною: спочатку потрібно знайти найбільш перспективну ділянку. Потім потрібно закинути снасть і почати робити швидку проводку без прискорення. Шанси хватки риби збільшуються при проведенні приманки на мілководді. Повільна або ступінчаста проводки під час лову щуки в травні не так ефективні. Щука обов’язково схопить швидко пливучу здобич, якщо вона там (щука), зрозуміло, є.

Якщо щука схопила приманку, то пора її підсікти, а далі – справа техніки. Перед нерестова щука практично не чинить опір при виведенні її з води. Зустрічаються екземпляри, які за весь час виведення не роблять жодного ривка. Таких риб дуже легко довести до берега. Нехай щука і одиночний хижак, але навесні, якщо вже і вдалося зловити рибу, слід закинути приманку в те ж місце ще раз. І ви обов’язково підсіче ще одну щуку з набитим ікрою черевцем.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Рибалка на щуку весною. Особливості ловлі: 7 комментариев

    1. Не зовсім! Але досвід показує, що щука йде на нерест в кінці березня – на початку квітня. Але так буває не кожного року. Цього року наприклад щука почала нереститися раніше – ще на початку березня, це пов’язано з досить ранньою весною. Так що в квітні цього року як раз щука буде в квітні активно годуватися після нересту. Є таке висловлення – Не спробуєш не впіймаєш – спробуєш не факт що впіймаєш 🙂

  1. СЬогодні на ридоловлю можна вийти на що краще ловити воблер силікон блісна твістер живець

    1. Звичайно виходьте. Краще з собою мати всі вище перераховані приманки. Постійно потрібно експериментувати. На кожній водоймі у хижака свої вподобання. Але не забувайте про дію нерестовоі заборони. Краще їхати на орендовані ставки, там вже на місті запитувати чи можна на даний час рибалити. Або знайдіть на нашому сайті рубрику новини, там є публікація про заборону під час нересту в 2016 році. В ній є перелік водойм де можна рибалити під час нересту.

  2. просто бомба велике дякую тепер я точно зловлю трофейну хижачку щераз дякую

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017