Риболовля на окуня навесні – вибір місця і способу лову

Риболовля на окуня навесні – вибір місця і способу лову

Приступати до лову окуня можна вже ранньою весною, як тільки лід зійде, і вода трохи прогріється. Ловити таку рибу можна без особливих труднощів навіть у разі каламутної води. Головне правильно підібрати снасті і місце.

Рибалка на окуня навесні
Рибалка на окуня навесні

Де ловити окуня навесні?

Якщо планується риболовля на окуня навесні на великій або середній річці, то місце розташування човна не буде грати відчутної ролі, оскільки в таких місцях, його можна знайти практично скрізь.

У прибережній зоні його ловлю варто здійснювати в місцях, де корчі дерев виступають над водою або ж підходять близько до неї, також підійдуть місця біля острівців рослинності очерету або водоростей. У випадку якщо ви плануєте рибалити на озері, то його можна знайти або на мілководді, де зграї цього хижака люблять полювати, або підводних ямах. Якщо на водоймі досить велика течія, то рибу – хижака можна пошукати в тих місцях, де кущі нависли над поверхнею води або в заплавах.

Відмітним явищем риболовлі на цю рибу навесні є те, що в цю пору року його можна відрізнити візуально. Якщо ж ви почули «чпокающі» звуки, і побачили що мальок розбігається в різні боки, це ознака того що окунь вийшов на полювання. У такому випадку, у воду слід скинути приманку, але на кілька метрів довше від місця розбігання малька.

У весняний період часу окунь любить не з’їдати, а тільки слідувати за приманкою, тому її треба кидати на саму поверхню води, а не вглиб, при цьому слід змінити швидкість і траєкторію приманки, щоб викликати інтерес і спровокувати хижака на полювання.

Як ловити окуня ранньою весною на спінінг?

Ловля окуня навесні спінінгом
Ловля окуня навесні спінінгом

Головною особливістю лову цього виду риби навесні є те, що у дорослих особин у цей період року шлунок обмежується набитим животом з молочком або ікрою. Тому лов окуня ранньою весною на спінінг потрібно з використанням приманки маленького розміру або ж у вигляді малька. Навесні окунь просто не поведеться на снасть великого розміру.

Спінінгова снасть для цього періоду часу практично не відрізняється від снастей підходящих для решти пір року. Можна використовувати твістер, виброхвіст, блешню, воблер, або вертушку, але тільки найменшого розміру. Спінінгова вудка має бути лайт або ультра-лайт, на ньому повинна бути котушка невеликих розмірів, а волосінь або мотузка тонкого діаметру. Так як після зимового періоду, навесні окунь досить млявий, за швидкою приманкою він буде гнатися, навряд чи, тому потрібно стежити за швидкістю приманки, робити її максимально повільною. Можливо, доведеться використовувати різні насадки і техніки проводки.

Ловимо на балансир

Так як після зимового застою окунь не сильно активний, а полює він зграями, зловити його на балансир досить просто. У цей період року (квітень, березень) краще вибирати балансири більше ніж 5 см. Щоб охопити велику територію потрібно вибирати балансир з великим тілом і великим хвостом.

Спочатку балансир опускають на саме дно. Переконатися в цьому, можна легкими кивками то вгору, то вниз. Після досягнення дна слід почекати 5-10 секунд, а після злегка поворушити його за допомогою кивка, при цьому відриваючи і опускаючи приманку на саме дно. Якщо клювання при цьому не було, то необхідно підняти балансир на 15-20 см і зробити помах, це додасть збільшення швидкості приманки. Потім, після повної зупинки, слід повторити операцію кілька разів. Якщо нічого не сталося, то варто підняти приманку десь на 30-40 см і повторити операцію.

Ловля окуня на поплавкову вудочку
Ловля окуня на поплавкову вудочку

Ловля окуня навесні на поплавкову вудку

Окунь ловиться на вудку найкраще ранньою весною і до періоду нересту. Як тільки вода помутніє можна приступати до риболовлі. Для цієї мети вибирається не сильно глибоке місце від 1 до 3 метрів. Ранньою весною добре підійде місце без вітру під прямими променями сонця. У річках його варто ловити в місцях з мінімальним течією, а то і в місцях застою. В озерах і ставках найкраще підійдуть місця біля берега з якого нависають над водою кущі та дерева.

Для лову хижака невеликих розмірів потрібно використовувати волосінь, діаметр якої дорівнює 0,15 мм, для упіймання більш великих особин, підійде діаметр 0,25 мм. Гачок варто брати під номером від 2,5 до 7. Навесні для  окуня кращою наживкою стане гнойовий черв’як. У разі якщо черв’як рубаний, то треба сховати вістря гачка, а то і вушко з вузликом. Якщо ж черв’як великий, то його потрібно насаджувати спіраллю, проколюючи в декількох місцях. Як правило, при клюванні окуня поплавок різко тоне і швидко йде в сторону. У такий момент слід його підсікати.

Весняний улов окуня
Весняний улов окуня

Риболовля на окуня досить цікаве заняття. Змагань з ловлі цього виду риби, поки не існує але, тим не менш, весняний лов цього хижака з кожним роком викликає все більший інтерес у завзятих рибалок.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017