Шум на рибалці: як не сполохати рибу

Як треба поводитись на рибалці

Багато рибалок з дитинства знають, що на рибалці шуміти категорично забороняється, адже ніхто не хоче розполохати рибу на водоймі, особливо якщо поруч стоять інші рибалки. Деякі твердять, що на рибалку не можна одягати яскравий одяг, по берегу пересуватися тільки навшпиньки, а під час лову не стояти біля води, а мало не навшпиньках сидіти мовчки. Спробуємо розібратися, що в цьому – що правда, а що рибальський міф.

Як не налякати рибу?

Шуміти можна по-різному, тим більше що риба практично не чує сторонні звуки, вона лише відчуває вібрацію води, яка передається від рухомих об’єктів. Звичайно, якщо ви будете кричати на інший берег і питати як там кльов, то вся риба втече від вас, але якщо ви просто пошепки запитаєте що-небудь у стоячого поруч рибалки, то, швидше за все нічого страшного не трапиться, хіба що іншому рибалці ця бесіда може і не сподобатися. Тому не стрибайте від радості, коли зловите перший рибку, не кидайте у воду каміння, і не запускайте “жабок” – якщо перестало клювати. Так само, якщо почало вечоріти, і ви захотіли залишитися на нічну риболовлю і наколоти дров – відійдіть колоти дрова подалі від водойми щоб не створювати “землетрус” для риб. Також намагайтеся ловити рибу акуратно, особливо при ловлі ляща на фідер.

Прикормка риби

Деякі починаючі рибалки запитають – так чому коли підгодовують рибу, кидають величезні кулі корму в воду і не бояться налякати рибу. Справа в тому, що зазвичай прикормлюють рибу до риболовлі, причому дають прикормці осісти на дно, а не відразу ж закидають вудки, а під час риболовлі кидають маленькі горсточки, які створюють каламутні ароматні для риби хмари, і підгодовують в тому випадку, якщо кльов припинився. Завжди пам’ятайте, що в підгодовування повинна входити ваша наживка, на яку ви будете ловити. Також не варто зберігати і перевозити наживки, підгодовування в контейнерах, які раніше містили речовини з неприємними запахами – такі запахи відразу ж розполохають будь-яку рибу. Особливо не забувайте про запахи на пальцях рук, використовуючи який-небудь засіб від комарів на природі.

Прикормка риби
Прикормка риби

Куріння та риболовля

Якщо ви є завзятим курцем, то навряд чи ви зможете наловити велику кількість риби, оскільки нікотин, тютюновий дим який з ваших пальців, які тримали сигарету, передається на наживку, отже, запах такої наживки ставє неприємним для риби. Якщо ви хочете зловити хоч кого-небудь, але не можете встояти від викурювання хоча б однієї сигарети – спробуйте обережно, без хвиль і хлюпання помити руки у водоймі, а потім протерти просочену соняшниковою олією ганчірочкою, якщо масла не виявилося – спробуйте натерти пальці і руки чорним хлібом. Нанизуйте насадку на гачок тільки після того, як ви трохи позбулися запаху.

Витирайте руки на рибалці

Якщо не хочете розполохати рибу своєю наживкою, то завжди після зняття риби з гачка протирайте свої руки насухо, для того, щоб прибрати з пальців слиз, що залишився від минулої риби – заведіть собі в звичку брати невелику ганчірочку на риболовлю.

Пересуваючись по берегу, намагайтеся, щоб ваша тінь не падала у водойму, тому що різку зміну світла на тінь, риба може сприйняти як наближення великої небезпеки.

Тепер, слідуючи цим невеликим порадам, ви знизите свої шанси розполохати рибу.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017