Спінінгова донка з годівницею: ловля і виготовлення

Поради щодо виготовлення спінінгової донки і ловля на цю снасть

Ловити донкою з годівницею можна і на спінінг, але варто зауважити така снасть буде явно поступатися фідерному вудилищу при повноцінній ловлі фідером. І ось чому:

 • Кінчик будь-якого вудилища спінінга не такий м’який, як кінчик фідерного вудилища, а в донній ловлі це важливо, а так як рибалка, який збирається робити донку з спінінга, швидше за все, буде використовувати телескопічний спінінг – про чуйності кінчика говорити не доводиться.
 • Тест вудилища помітно слабкіше практично будь-якого фідерного вудилища. Якщо годівницю в 30 г, наповнену кормом ви зможете легко закидати, то 50 г і більше (а на протязі рибалки використовують і всі 100 г) буде дуже важко, через крихкість вашої снасті, хльосткого закидання не зробити.
 • Довжина спінінга завжди менше довжини фідерного вудилища. Це також великий мінус для дальності закидання.

Якщо ви готові ловити донним спінінгом на не надто далеких дистанціях (не більше 50 м) годівницями до 50 г, то наше керівництво максимально постарається допомогти вам у створенні якомога більш чуйною донки.

Пристрій донки з годівницею

Раз ми використовуємо годівницю, так чи інакше, краще використовувати одну з фідерних оснасток:

 • при ловлі крупної риби вибирайте асиметричну петлю, або інлайн метод (самозасікаючі оснастки);
 • при лові дрібної риби вибирайте патерностер (оснащення передає навіть слабкі клювання на кінчик вудилища).

Ні. Ну ви, звичайно, можете взагалі не використовувати оснастку, а просто прив’язати годівницю до волосіні, а за нею на повідку гачок. Або годівниця на кінці, а до годівниці поводок з гачком. Але всі ці варіанти в значній мірі гірше, ніж будь-яке фідерне оснащення.

Для виготовлення донки з спінінга своїми руками нам знадобляться:
 • спінінг для донки чим довше тим краще, бажано з карбону;
 • безінерційна котушка, параметри не мають значення, важливо тільки щоб фрикціон працював;
 • моножилка діаметром 0.25-0.3 мм;
 • вантаж-годівниця типу «клітинка» в разі патерностера, і «пружина» або «метод» у разі інлайнової або методної оснастки;
 • гачок бажаного розміру (головне, щоб він легко поміщався в роті передбачуваної риби).
Етапи оснащення спінінга донкою
 • У спінінг вставляється котушка.
 • На котушку намотується волосінь.
 • Волосінь протягується через всі кільця.
 • Далі в’яжемо обрану вами оснастку (новачкам радимо взяти патерностер, це дуже хороше оснащення для лову на мулистому дні і прекрасно покаже себе як чутлива снасть на твердому дні). Виглядає патерностер наступним чином (не забудьте перейти за посиланням для ознайомлення з відповідним керівництвом по патерностеру):

  Патерностр Гарднера (Схема)
  Патерностр Гарднера (Схема)
 • Повідець виготовляється з більш тонкої волосіні (0.2-0.25), а найкраще використовувати флюрокарбонову волосінь, вона невидима у воді, вам одного мотка на 25 метрів вистачить на весь сезон.

Техніка ловлі на донку з годівницею

Рекомендуємо дотримуватися фідерних правил ловлі донкою:

Зробіть 10-20 стартових закидів вашої годівниці набитої підгодовуванням. Годівниця повинна досягати дна і тільки коли ви відчуєте, що годівниця досягла ґрунту – після вашої сильної підсічки корм повинен витрушуватися з годівниці. Особливо це актуально при ловлі на течії. Прикормка не повинна висипатися з годівниці під час зіткнення з водою.

Як постійно закидати годівницю в одне і те ж місце?

Питання хороше, дуже просто. Зробіть перший закид в потрібне місце (з урахуванням того, що на таку дистанцію ви зможете закинути повторно ще багато разів). Заведіть волосінь біля котушки за кліпсу (найчастіше це трикутний стопор на шпулі вашої безінерціонки). Тепер витягуйте годівницю, забивайте кормом і знову закидайте по орієнтиру на протилежному березі. Таким чином і по горизонталі і по вертикалі ваша годівниця з гачком буде знаходитись завжди в одній точці, це дозволить підгодовувати рибу дуже концентровано і клювання будуть частими.

Сигналізатор покльовки на донці
Сигналізатор покльовки на донці

Не рекомендується використовувати дзвіночок на кінчику вашого вудилища. По-перше, це вже не спортивна ловля, по-друге ви просто зайве будете шуміти на рибному місці. Всі клювання добре видно і без дзвіночка, більш того, багато клюваннь дзвіночок просто не в змозі засікти.

Якщо риба не клює вже більше 10 хвилин – дістаньте оснащення, перевірте наживку, забийте підгодовуванням – і заново відправляйте в робочу зону.

Що можна зловити на таку донку?

Що завгодно: карась, плотва, лящ, густера і навіть коропа з окунем. Але будьте впевнені, що якщо вам сподобається це заняття – краще рухатися в напрямі до покупки гарного фідерного вудилища і ловити повноцінним фідером. Ви відразу оціните розмах нових можливостей.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017