Способи лову ляща і пошук місць для рибалки

Способи лову ляща і пошук місць для  рибалки

Лящ є найпоширенішою здобиччю у рибалок-любителів. Він мешкає в нашій країні практично у всіх водоймах. Через дуже цінні харчові якості він має велике промислове значення. Як правило, в основному трапляються особини вагою до 3-х кілограмів. Однак бувають випадки, коли ловля ляща закінчувалася виловом примірників вагою більше 4,5 кілограмів.

Впіймані лящі на донку
Впіймані лящі на донку

Коли і де ловити ляща?

Навесні, коли тане лід, починається повінь, зграї лящів пливуть в розливи. Це пов’язано з тим, що вони шукають ділянки, в яких затоплений чагарник, де збереглася трава з минулого року. Саме ці місця є для риби улюбленими в плані корму до самого нересту. Звичайно, тільки тут ловля ляща може мати грандіозний успіх.

Після закінчення нересту лящі прямують в місця де глибше. Тут після перерви в активному годуванні вони знову починають шукати корм. Лящ робить губи трубочкою, при цьому використовує зяброві кришки для створення водяного потоку. З цим потоком риба і захоплює з дна корм. Щоб утримуватися під час годування в певній позі, лящ активно працює плавниками.

Влітку ловля ляща хороша в глибоких місцях, де глиняне дно трохи припорошене мулом: в чагарниках цю рибу зараз не шукайте. Зграї лящів влітку здійснюють міграції в один і той же час щодня. Але основний час вони проводять в руслах струмків, річок, а також в донних заглибленнях. Вдень лящі малоактивні, годуватися вони виходять ближче до сутінків. Пік активності влітку припадає на ніч: риба піднімається на мілину, зарослу рослинністю, триває годівля до 9 або 11 ранку.

Короткочасне зростання активності ляща спостерігається восени, коли настають перші холоди, і відмирають водорості. Лящ починає годуватися вдень, цей період становить не більше 2-3 тижнів. Ловля ляща на мілинах стає не ефективною, так як риба їх уникає: вони швидко остигають. До зимувальних ям риба прямує до початку льодоставу, там її щільність дуже висока. Міграції ляща закінчуються до середини осені, в ямах риба буде зимувати до початку танення льоду.

Взимку ловля ляща найбільш ефективна біля зимувальних ям, так як переміщення риби рідкісні. Активно переміщуються тільки маленькі підлящики. Вони відвідують русла в місцях, де дно піщане або глинисте, течія плавна. У таких місцях взимку підлящики проводять більшу частину дня. Влітку великих особин не зустріти і на мілинах в тихих заростях, затоках. Велика риба не зможе знайти там укриття.

Способи лову ляща

Ви запитаєте: як ловити ляща? Існує безліч способів, одним з яких є ловля ляща за допомогою найпростішої поплавкової вудки. Перевагами такої рибалки є: просте оснащення, мобільність, хороша чутливість клювання. Але з берега на вудку з поплавком великого ляща не впіймати, а іноді з берега взагалі не підступитися до цієї рибі. Щоб ловля ляща з таким оснащенням була ефективною, використовуйте човен, на якому випливайте в місця без течії.

Впійманий лящ на вудочку
Впійманий лящ на вудочку

Другий спосіб – це ловля ляща в проводку, при якій використовується провідна вудка. Вона є варіантом вудки поплавкової, але нею зручно ловити рибу на течії. Оснастка повинна містити кільця і котушку. Як ловити ляща в проводку? Для цього проведіть корм по дну і зупиніться біля великої ями: спокушена кормом риба не змусить себе довго чекати.

Ловля ляща на донну вудку – це третій спосіб рибалки, яке зручно проводити з плотів і балок. Найкращі місця для риболовлі при цьому: яри, околиці очеретяних заростей, ями. Ловиться тут риба з вечора до ранку, але вдень улови будуть дуже мізерними, а екземпляри – дрібними. Для риболовлі на водоймі зі слабкою течією використовуйте снасть з поплавком, лежачим на воді.

Ловля ляща на кільце по праву вважається найбільш уловистим методом рибалки. За один похід на річку чи озеро ви зможете забрати з собою значний улов, в якому будуть присутні далеко не підлящики. Для цього способу лову дуже важливу роль відіграє прикорм. Про те, як його приготувати, мова піде нижче.

Ловлю ляща на фідер можна порівняти з попереднім способом риболовлі. Тут так само, як і при лові на кільце, велика роль відводиться прикорму. У добре підгодованому місці ви зможете виловити примірник з великою масою, який стане прикрасою вашого улову. На відміну від лову на кільце в цьому випадку буде потрібно покупка спеціального, фідерного вудилища.

Прикорм і наживки на ляща

Результативність риболовлі на ляща багато в чому залежить від прикормки. Так як лящ дуже обережний і полохливий, йому потрібен великий стимул, щоб залишитися на одному місці, де проводиться рибалка. Щоб приготувати літню прикормку, яка довго не розпадається у воді, зробіть наступні дії:

  1. Візьміть 1 частину глини і 1 частину піску. Перемішайте їх між собою з додаванням води;
  2. Порубайте черв’яків, добудьте опаришів і личинок мотиля, закатайте їх в піщано-глиняну суміш;
  3. Сформуйте з отриманої маси кулі. Їх розмір може бути з яблуко, можна трохи більше.
Прикормка на ляща з глиною
Прикормка на ляща з глиною

В якості насадки на гачок найчастіше використовують хробаків. Ловля ляща не обходиться без виповзків і гнойових черв’яків. Дощові черв’яки як наживка не підійдуть. Вони занадто швидко починають рватися.

Ловля ляща у весняний час ефективна на личинок комах. Королем насадок стає мотиль, який дуже спокушає рибу. Якщо мотилі дрібні, то насаджують їх пучком. Коли гачок великий, личинок зручно насаджувати в пучку, а закріплювати пучок ніпельної гумкою.

Бутерброди на ляща
Бутерброди на ляща

Незважаючи на те, що влітку лящі воліють харчуватися рослинною їжею, вони охоче поїдають опаришів. На гачок їх насаджують по 2-3. Іноді з ними «загортають» бутерброди. Жуки-короїди, вірніше, їх личинки, – ще один делікатес для ляща. Але на цих личинок риба клює тільки по великій воді, навесні.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017