Способи рибалки на сазана і їх особливості

Способи рибалки на сазана і їх особливості

Рибалка на сазана настільки азартна, що рибак не помічає, як летить час. Але для того щоб впіймати велику рибу потрібно не тільки правильно підібрати снасті для лову сазана, а й знати тактику його лову. Розглянемо найбільш популярні способи рибалки на сазана та їх особливості.

Сазан на бойл
Сазан на бойл

Макушатнік

Ловля сазана на макушатнік ефективна в закритих водоймах. Макушатнік працює завжди, його ефективність не падає ні вдень, ні вночі. Це обумовлено тим, що макушатнік по суті – це макуха, є відходом після віджимання соняшнику чи іншої масляничної культури. Але ця макуха спресована так, що макушатнік являє собою твердий брусок.

Макушатнік для рибалки на сазана
Макушатнік для рибалки на сазана

Ловити рибу на макушатнік найкраще в період весна-літо, коли сазан бажає годуватися їжею рослинного походження. Закидати снасті потрібно подалі від корчів, незважаючи на те, що саме там воліє таїтися великий сазан. Якщо вдень снасті закидають далі від берега, то вночі макушатнік найбільш ефективний ближче до нього. Вночі сазан любить виходити на прибережну мілину.

Соска

Для лову сазана використовується різноманітне оснащення. Одне з найбільш незвичайних – це соска. Соска являє собою годівницю: пробку від пляшки або пружину. Якщо пружина металева, і вона сама впевнено тоне, то пробку від пластикової пляшки потрібно навантажувати за допомогою вантажу. У пробці потрібно зробити отвори для кріплення соски до снасті.

Соска пружина
Соска пружина

Яка потрібна оснастка для ловлі сазана на соску? Ідеально підійдуть гачки, розмір яких не менше 5, але і не більше 8. До соски кріплять 3-4 повідка. Для повідця використовуйте плетену волосінь: вона міцніше монофільної і менше плутається, що дуже важливо при закидані снасті.

Саморобна соска для рибалки
Саморобна соска для рибалки

Як підгодовування використовують суміші з продуктів рослинного і тваринного походження. Якщо здійснюється ловля сазана навесні, то додайте в макуха рубаних черв’яків, кашу. Влітку використовуйте виключно рослинний прикорм. Не використовуйте прикорм великої фракції, щоб сазан не зміг швидко насититися. Додавайте ароматизатори.

Отже, соска – ваш вибір. Як ловити сазана таким способом? Для цього:

 • Виберіть перспективне місце: перепади глибин, кордон чистої води з корчаками або бурхливою підводною рослинністю;
 • Підготуйте снасті до закидання;
 • Соска до верху заповнюється прикормом, який потрібно добре ущільнити. Особливо це важливо, якщо ви вирішили зловити сазана на річці. У поточних водах приманка вимивається швидше;
 • Після закидання снасті встановіть сигналізатор клювання.

Коли сазан починає всмоктувати прикорм, він, не помічаючи гачки, всмоктує і їх. Гачки впиваються в м’які тканини. У цей час необхідно зробити підсічку: це найвідповідальніший момент, який потрібно вибирати. Виведення – теж не найлегший процес, особливо, якщо сазан попався великим. Великий екземпляр більше шансів зловити вночі.

Фідер

Ловля сазана на фідер ефективна навесні і влітку, коли риба активно годується. Мабуть, це найпоширеніший спосіб лову. Ловити сазана на фідер можна як на річці, так і у водоймі зі стоячою водою.

Фідер на сазана
Фідер на сазана

Фідерна оснастка вибирається, виходячи з майбутніх умов лову. Ідеальним вибором для риболовлі на сазана буде:

 • Вудилище довжиною 360 сантиметрів. Тест повинен бути в діапазоні 60-100 грамів. Якщо рибалка відбуватиметься на річці з великим течією, то тест може бути більше 100;
 • Котушка 3000-3500 без інерційна;
 • Монофільна волосінь діаметром 0,25 міліметрів;
 • Повідці з монофильної волосіні товщиною 0,2 міліметрів завдовжки від 30 до 80 сантиметрів;
 • Великий і міцний гачок. Найкращий вибір – кований №№5-8;
 • Годівниця, тобто – фідер, який можна зробити своїми руками. Про це є багато відео в Інтернеті.

Оснащення на сазана повинна бути дуже міцним, так як найбільший екземпляр, який може вам попастися, буде важити близько 20 кілограмів. Не всяка оснастка подужає виведення такої рибини. На фідер здійснюється ловля сазана з берега. Іноді при цьому потрібні зверх далекі закиди. У такому випадку оснащення вибирається потужніше: котушка більше, волосінь довше.

Риболовля на фідер виглядає так:

 • Досліджується дно за допомогою порожньої годівниці. Для цього фідер закидають до місця, де передбачається ловля, а потім проводять ним по дну, вивчаючи його рельєф;
 • Годівницю заповнюють прикормом;
 • В одне і те ж місце, де буде відбуватися ловля, роблять кілька закидів з наповненою годівницею;
 • На гачки насаджується приманка і проводиться останній закид. Рибалка почалася;
 • При чутливому вудилищі навіть саме обережне клювання буде помічене, в цей час потрібно робити підсічку.

Ловля на фідер допомагає отримати великий улов за короткі терміни. Але фідерна оснастка не допоможе вам виловити найбільший екземпляр. Ловити на фідер новачкові буде дуже складно. Але з часом приходить досвід, і фідер стане вашим улюбленим способом лову.

Прикорм і наживки для сазана

Рибалка на сазана завжди проводиться з прикормом риби. Зазвичай її готують прямо на місці, де буде здійснюватися ловля. Без підгодовування ловити рибу дуже неефективно, так як вона любить велику кількість ароматної їжі. Основним компонентом підгодовування зазвичай є макуха.

Ловля сазана на бойли

Ловля сазана на бойли сьогодні вважається одним з найефективніших способів рибалки. Бойл – це кульки, діаметр яких становить 1-2,5 сантиметра. Їх готують з різних продуктів, але зазвичай до складу входить рибне борошно, тому приманка пахне рибою. Ловля сазана на бойли буде вдалою, якщо бойли володіють не різким ароматом полуниці, ванілі, анісу, меду, часнику. Найлегше купити готову приманку в рибальському магазині.

Для риболовлі обов’язково візьміть із собою підставку для вудилища і підсак. Він допоможе вам у виведенні великого сазана, в іншому випадку ви втратите здобич або снасть.

 

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017