Тактика і техніка ловлі на джиг

Що потрібно знати про ловлю на джиг

Здравствуйте шановні рибалки. У даній статті ми поговоримо про тактику і техніку ловлі на джиг. Ловля на джиг є непростим заняттям, багато хто думає, що купивши спінінг швидкого ладу і пару джиг приманок, вони тут же стануть ловити рибу, але не тут то було.

Щоб ловля на джиг була успішною, необхідно знати деякі спеціальні прийоми, які допомагають спокусити мляву рибу.

Техніка лову на джиг

Джиг ловля передбачає ступінчасту проводку приманки по дну, але яку сходинку потрібно робити? Скільки оборотів котушки необхідно здійснювати? Яка пауза повинна бути на падінні приманки? Про все це і постараємося вам розповісти. Для початку розглянемо, що відбувається з приманкою під час ступінчастої проводки. Почнемо безпосередньо з моменту торкання приманкою дна.

Тут є одне але: при першій проводці необхідно витримати невелику паузу, приблизно 3-4 секунди, після того, як приманка опуститься на дно. Це необхідно для того, що б хижак міг встигнути підпливти до приманки, так як риба – дуже цікава істота, і судак обов’язково зацікавиться таким собі загадковим об’єктом, який впав на дно.

І в той час як він підпливе, ви почнете підмотку, тим самим спровокувавши його на атаку. Так ось, при початку проводки приманка відривається від дна і піднімається приблизно на 2-3 метра від нього. Звичайно, все залежить від швидкості підмотки, кута нахилу вудилища до води. Таким чином, рух приманки здійснюється по на пів дузі.

При двох оборотах котушки приманка робить приблизно 3-х метрову сходинку, і якщо риба буде перебувати на відстані метр від місця падіння приманки, то вона не візьме. Необхідно, щоб приманка впала не більш ніж в тридцяти сантиметрах від риби, щоб та зважилася на атаку.

Внаслідок цього, робочою є тільки 20 відсотків джигової проводки, весь інший час приманка працює даремно. Для збільшення робочої області приманки можна скористатися двома методами проводок.

Перший метод полягає в тому, що ви проводите приманку біля самого дна, буквально за тридцять сантиметрах від нього. Зробивши близько 5 оборотів котушкою, ви робите паузу, яка є своєрідним контролем глибини.

Якщо приманка опускається на дно менше ніж за секунду, то значить все в порядку, і ви робите все правильно, якщо ж пауза більше – слід зменшити швидкість проводки або опустити вудилище ближче до води. При такій проводці більшість клювань, на відміну від стандартної джигової проводки, припадає саме на момент рівномірної проводки приманки, а не на падінні. На падінні взагалі, можна сказати, клювань немає, тому вам необхідно завжди бути напоготові.

Друга проводка є звичайною джиговою проводкою, але тільки більш швидкий її варіант. Пауза при падінні приманки повинна складати близько однієї секунди, таким чином, збільшується робоча зона проводки. Такий спосіб дозволяє ловити активну щуку, на відміну від вищеописаного методу, який використовується при лові пасивного хижака.

Джигові приманки
Джигові приманки

Тактика лову на джиг приманки полягає в планомірному облові перспективної точки. Через те, що робоча зона проводки невелика, то рибалці необхідно зробити кілька закидів в одну точку, тільки в цьому випадку можна спокусити хижака, потрапивши приманкою прямо йому під ніс.

Якщо ж ви зробите тільки пару закидів в одну точку, то великий шанс, що ваша приманка просто перестрибне рибу, яка стоїть на дні. Яму необхідно обловлювати з входу. Цьому місці варто приділити підвищену увагу, також як і виходу з ями, так як саме в цих місцях найчастіше тримається найбільша риба, яка влаштовує засідки, ховаючись за русловими бровками, чекаючи необережну плотвичку або густеру.

Після того, як ви зробили як мінімум 20-30 закидів і ретельно обловили вхід в яму, можна приступати до облову самої ями. Для цього необхідно з кожного місця зробити по кілька закидів в кожну сторону і під різними кутами. Тільки в цьому випадку є шанс, що ви потрапите приманкою судака або щуку прямо під ніс.

Таким чином, техніка і тактика лову на джиг полягає в підборі правильної джигової проводки і ретельному облову перспективної точки. Для цього, по прибуттю на водойму вам необхідно визначити активність риби, і в залежності від цього вже вибирати проводку для лову.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017