Використання волосіні в фідерній ловлі

Монофільна волосінь чи плетінка. Що вибрати?

У статті розповідається про тонкощі застосування волосіні при ловлі фідером. Чому надати перевагу, плетінці або моно волосіні, який використовувати повідець? Про це можна дізнатися з цієї публікації.

У фідерній ловлі важливе місце відводиться волосіні. Залежно від різних факторів це може бути плетінка або монофільна волосінь.

У монофільної волосіні є свої переваги при оснащенні фідера. По-перше, завдяки розтяжності вона дозволяє комфортно виводити велику рибу. По-друге, моноліска краще при лові в місцях з черепашником і гострим камінням. Також монофільну волосінь використовують при коротких дистанціях закидання.

Плетена волосінь має свої плюси. Вона дозволяє чітко контролювати будь-який дотик до наживки навіть на далекій відстані лову. Але при клюванні трофейної риби все навантаження лягає на котушку і вудилище, тому що плетінка не розтягується і не амортизує ривки риби. Досвідчені «фідерісти», використовуючи плетений шнур, монтують шок-лідер з моноліски. Його довжина в 2-2,5 рази більше довжини фідерного вудилища. Товщина шок-лідера підбирається в межах 0,2-0,25 мм. Він пом’якшує роботу плетінки при виведенні трофейної риби.

Точний кидок є запорукою хорошого клювання. Щоб постійно закидати годівницю або грузик в потрібне місце, можна використовувати кліпсу на шпулі котушки. Після закидання годівниці вудилище тримається вертикально в розслабленій кисті. Тоді годівниця, досягнувши максимальної дистанції, потягне вудилище вниз. Так відбувається амортизація при фідерному закидані годівниці з підгодівлею.

Альтернативою стопоріння волосіні за допомогою кліпси стає використання маркерного вузла. Він зав’язується на волосіні при відміряній відстані для лову. У цьому випадку після закидання котушку підмотують, поки вузлик не досягне умовної позначки.

Відміряти дистанцію для закидання снасті можна маркером для матчевої волосіні. З його допомогою можна «пофарбувати» шматок волосіні в 30-60 см. І тоді при виведенні не буде ніяких перешкод (ні кліпса, ні вузлик), тому що фрикціон буде працювати без проблем.

Шнурі та волосіні для фідера
Шнурі та волосіні для фідера

Зупиняти волосінь при закиданні годівниці можна за допомогою тонкої резинки, яка притискає волосінь на шпулі і затискається в кліпсу. При виведенні волосінь звільняється з-під гумки, а якщо рибалка не встигне витягти гумку з кліпси, то вона просто порветься при сильній потяжці риби.

При ловлі фідером обов’язково використовується повідець, який тонше і слабкіше основної жилки. Він повинен порватися при клюванні великої риби або зачепі, щоб не втратити все оснащення. Довжина повідця коливається від 30 см до 2 метрів. Все залежить від активності риби в даний момент. Оптимальною повинна бути така довжина, при якій риба підсікається за губу. Зазвичай застосовується поводок довжиною близько 0,5 м.

Підбирати волосінь для фідера найкраще, провіряючи її на міцність в магазині. Це пояснюється тим, що на ринку багато підробок відомих фірм. А руки досвідченого рибалки визначать якість матеріалу.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017