Як, чим, де і коли ловити раків

Ловля раків. Раколовка своїми руками

Раколовки – це ефективний спосіб лову раків. Будь-який бажаючий без проблем може освоїти захоплюючий процес лову раків раколовки.

Ловля раків
Ловля раків

Як правило, пристосування для лову раків являють собою два металевих кільця, скріплених між собою на деякій відстані і обтягнутих дрібнопористою сіткою зовні. В якості її основи можуть виступати не обов’язково кільця, це може бути каркас, в тому числі і квадратної форми. Принцип дії цих пристосувань дуже простий, всередину неї вкладається приманка, і вся конструкція опускається на дно річки чи водойми.

Ловля раколовкою триває цілий рік, але найкращий час – з червня по листопад. Якщо всі дії будуть виконуватися правильно, то ви отримаєте хороший улов!

Як правильно ставити раколовки

Найчастіше, підхід до води в річках і озерах заростає очеретом, тому набагато зручніше проводити розстановку раколовок з човна. Щоб надалі не виникло труднощів із пошуком місця установки пастки, необхідно прив’язати поплавок (наприклад, шматок пінопласту або будь-який інший не потопаючий предмет) до мотузки і закріпити її на верхній частині. Якщо все ж таки установка проводиться з берега, то для цього можна використовувати довгу рогату жердину. Раколовка за допомогою сигнальної мотузки чіпляють на рогатину, жердина виставляється з берега, а потім обережно стравлюється сигнальний шнур і вона виявляється на дні водойми в потрібному положенні. Якщо установка йде за допомогою рогатки з берега, то поплавець прив’язувати до кінця сигнальної мотузки вже не обов’язково. Закріпіть кінець мотузки за будь-який корч, що стирчить з води або за очерет.

Рак річковий
Рак річковий

Використовуючи кілька пасток одночасно, дотримуйтесь оптимального інтервалу між ними – 10-30 метрів. Якщо місцевість для вас нова і ви не знайомі з реальними показниками улову, розставляйте їх на різній глибині. Раки можуть влаштувати бенкет, як на глибині, так і у самої кромки води. Перевіряти на улов, в середньому, слід через 2-3 години після їх установки.

На що ловити раків

Приманка при лові раків має велике значення. Так як раки володіють хорошим нюхом, приманку вони відчувають здалеку. Але яка ж приманка для раколовки буде кращою для лову раків? Хорошою приманкою буде житній хліб з втиснутим в нього і попередньо розтертим часником. Щоб хліб під водою простояв як можна довше, можна помістити його в акуратний вузлик з капронової панчохи. Як варіант, перекрутити хліб з часником на м’ясорубці, а отриману масу розкласти по марлевим мішечках. Намагайтеся додавати більше часнику, його яскравий аромат добре привертає раків.

Раки в раколовці
Раки в раколовці

Незважаючи на поширену думку про ефективність зіпсованого м’яса і риби, практика показує зворотне. Якщо ви використовуєте ці продукти, то вони повинні бути свіжими і попередньо розрізаними на невеликі шматки. З риби ефективніше буде використовувати ляща або плотву, а ось щуку і окуня раки недолюблюють. Перед розміщенням риби в раколовки зробіть кілька надрізів уздовж хребта і виверніть м’ясо назовні, щоб посилити аромат.

Експериментувати можна з різними приманками, крім риби і м’яса можна спробувати в якості приманки жабу. Краще, якщо попередньо з неї буде знята шкіра, так як клешні рака вона не по зубах. Майте на увазі, що лов раків раколовками на жаб швидше відноситься до екзотичних методів і може не виправдати очікувань. За спостереженнями завзятих раколовів, у весняні та літні місяці кращою приманкою для раків на раколовку вважаються хліб і часник, а в осінні – м’ясо та риба.

Як зробити раколовку своїми руками?

Багато любителів раків напевно захочуть дізнатися, як же зробити раколовку в домашніх умовах своїми руками. Простою, але, тим не менш, ефективною раколовкою є кругла конструкція конусного типу з жорсткого дроту, діаметр якої становить 40-50 см.

Раколовка складна своїми руками
Раколовка складна своїми руками

Щоб виготовити раколовку самостійно потрібно дрібна сітка, дріт товщиною близько 5 мм, капронові нитки або пластмасові хомутики. Перш за все, з пружного сталевого дроту виготовляється 2 кільця різних діаметрів. Велике кільце 40-50 см., маленьке кільце 15-20 см. Нескладно здогадатися, що кільце з великим діаметром буде підставкою раколовки, а маленьке – її верхньою частиною. Велике кільце обтягається сіткою, яка прикріплюється до нього за допомогою пластикових хомутів, але можна використовувати і міцну капронову нитку. З дроту меншого діаметру виготовляються розпірки для фіксації маленького кільця над великим, необхідно виготовити не менше трьох розпірок, причому всі вони повинні бути однакового розміру. Результатом має стати надійне кріплення маленького кільця на висоті 12-18 см. над великим кільцем з дотриманням симетрії всієї конструкції. Потім обтягніть бічні частини конструкції вільними краями сітки і закріпіть її на верхньому кільці таким же способом, за допомогою одноразових пластикових хомутів або капроновою ниткою. Саморобна раколовка готова! А як правильно варити спійманих раків – читайте в цій публікації.

Для зручності транспортування раколовки, одну з розпірок можна виконати в знімному варіанті, в цьому випадку кільця складатимуться в одну площину, і займати набагато менше місця.Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017