Як, де і чим ловити сазана на річці

Ловля сазана на річках – вибір місця і наживки

Для успішного лову сазана в його природному місці існування варто підготувати донну снасть, свої насадки, терпіння і витривалість. Велика риба, починаючи від 5-8 кг, пручається відчайдушно. Це часто супроводжується заплутуванням волосіні близько до корчів, поряд з якою риба мешкає. Тут вона годується, і тому завданням риболова є пошук ям на річці, де потенційно може знаходитися здобич. Так як все ж зловити сазана на донку?

Ловля сазана на річках
Ловля сазана на річках

Сазан мешкає при донно, розшукуючи свою їжу в поверхневому шарі мулу. Завдяки розвиненому нюху він здатний швидко знаходити приманку, якщо вона дійсно впала поряд з його улюбленим місцем проживання. Тому найбільш вдалою снастю для любительського лову сазана на річці стане донна вудка з міцним вудилищем довжиною 2,5-2 метра. І ловити краще з заякоренних човнів, розташованих в 5-7 метрах від передбачуваного місця знаходження здобичі.

Підготовка донної снасті

Донна вудка для річкового лову сазана передбачає необхідність закидання з борту човна. Тому вудилище завдовжки в 2,5-2 метра буде найбільш вдалим. На нього слід встановити котушку, яку риболов вважає найбільш вдалою. Найчастіше новачки ставлять мультиплікаторні котушки, тоді як любителі й затяті професіонали надають перевагу інерційним. Тим часом, вибір котушки вирішального значення не має.

На котушку намотується 30-45 метрів основної волосіні з цільовим діаметром в 0,4-0,65 мм. Її колір повинен максимально відповідати колірній гамі дна. Причому волосінь-плетінку через її малу розтяжність і через використання міцних вудлищ застосовувати не варто. На кінці основної жилки розміщується вантаж масою 40-80 грам. Він вдало підходить для лову на річках з несильною течією, тоді як при сильному потоці пригодиться плоске грузило масою в 80-100 грам.

Від основної волосіні повинен відходити повідець із моножилки, хоча його можна замінити і плетінкою. Діаметр волосіні повідця – 0,3-0,4 мм, а довжина – 25-40 см. На ньому поміщається міцний короповий гачок.

Ловля сазана з човна
Ловля сазана з човна

Варіанти наживки

Ловля донною вудкою на річці передбачає використання стійких насадок. Тому краще використовувати черв’яка або не пропарену макуху. Вони насаджуються на гачок довільно: основна вимога – стійкість стосовно течії. Сам же сазан заковтує насадку, а тому піклуватися про відкриту цівку гачка – не обов’язково. При цьому підгодовування для лову не потрібно і часто навіть шкодить, залучаючи багато дрібної риби.

Де шукати сазана?

Сазан – це коропова риба, якій до душі річкові води і поглиблення в заплаві. Місця зі слабкою течією і будь-які ями, часто заповнені корчами і заростями, є улюбленими місцями проживання цієї риби. У заплаві річки з невеликою глибиною і на світлих піщаних ділянках сазан практично не з’являється, а тому навіть за умови підгодовування зловити його буде важко.

Сазан гігант
Сазан гігант

Ця риба рідко виходить на неглибокі ділянки, а тому донна снасть повинна закидатися максимально точно. У ямах річки завжди повно живності, а у верхах її недостатньо. Тому сазан ніколи не візьме приманку, що потрапила в місце, яке відрізняється від його стандартних годувань. Знайти місце проживання сазана непросто: це потребує ретельного вивчення дна з ехолотом.

Потрібно знайти неглибокі ями, в яких є корчі. Найчастіше на річці такі поглиблення видає ігрище сазана. У ямах він годується, а після насичення завжди «пустує». У цей період він може вистрибувати з води, створюючи багато шуму. І оскільки в такій ямі завжди є близько десятка особин, то наживка у вигляді хробака або макухи завжди приверне здобич.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017