Як, де і на що ловити сома?

Як, де і на що ловити сома?

Така риба, як сом, напевно, один з найбільш страхітливих прісноводних хижаків. Ненаситний і не особливо вибагливий у кормі, в ролі якого можуть бути: не тільки дрібна рибка, але і жаби, каченята, і всякі харчові відходи, плаваючі у водоймі.

Сом гігант
Сом гігант

Більшу частину свого часу, риба проводить на дні, не піднімаючись у верхні шари водойми. Велика голова з величезним ротом, заповненим зубами невеликих розмірів, відсутність луски, широкий анальний плавець, з’єднаний з хвостом, все це робить цього хижака не тільки страшним на вигляд, але і дуже сильним. У народі сом, також відомий під такою назвою, як “річкова акула”. Причому бували навіть такі випадки, коли великі особини взагалі могли вкусити, просто стоячу у воді, людину. Давайте спробуємо розібратися як, де і на що ловити сома?

Де і коли шукати?

Найчастіше, в наших водоймах, рибалкам попадаються особини вагою не більше 45 кг. Найкращим періодом для лову цієї риби, вважаються останні місяці літа. Кльов, особливо поліпшується після нересту (який триватиме з травня по липень, причому в теплу погоду, коли температура води падає вночі не нижче 18 градусів за Цельсієм). Що стосується часу, то оптимальним є – з вечора і до самого сходу сонця. Однак, ймовірність зловити цю рибу днем ​​також не виключена, особливо якщо приманка буде пропливати зовсім поруч з його величезним ротом.

Сом в воді
Сом в воді

Шукати хижака слід поблизу підводних ям, вирів, звідки під час темряви він і випливає на пошуки їжі. Його також можна знайти в гирлах невеликих річок, в затоках. А щоб очистити своє велике черево від п’явок, сом іноді випливає на мілководдя, де треться об пісок. Але пам’ятайте, що якщо довгий час у вас не було жодної покльовки, задумайтеся про зміну місця. Не чекайте поки риба знайде вас, знайдіть її першим!

Способи ловлі сома

Спіймати цього хижака можна кількома способами. Ось найпопулярніші способи лову:

Ловля сома на  донку;

Ловля сома на донку
Ловля сома на донку

Ловля на жерлиці;

Ловля сома на жерлиці
Ловля сома на жерлиці

Ловля сома на квок.

Ловля сома на квок
Ловля сома на квок

Для того щоб зловити рибу першим способом, знадобиться міцна волосінь, повідець, досить великі одинарні гачки, і вантаж (який підбирається в залежності від сили течії і дальності закидання). Після того, як наживка знаходиться на гачку, снасть закидається, і кінець прив’язується за найближчий кущ, або заздалегідь, за міцно увігнаний в землю кілочок. Також можна все це робити за допомогою вудилища, яке також необхідно гарненько закріпити.

Порада: використовуйте волосінь темних відтінків, що нагадує своїм зовнішнім виглядом підгнилі водорості. Світла і біла жилка – відлякує сома.

Для лову сома жерлиці робляться більш великими і надійними, ніж, приміром, на щуку. В якості приманки використовують або дрібну рибу, або жабу. В якості першого варіанту, відмінно зарекомендували себе: підлящик і карась, а також дрібна щучка. Жерлицю ставлять на відкритій ділянці, з досить чистим дном: щоб рибка не почала плутатися у водоростях або яких-небудь корчах.

Ловля на квок вважається досить давнім способом. Сенс полягає в тому, щоб пропливаючи на човні бити по воді – спеціальним пристосуванням, котрий подає звуки “квокання”, які просто приманюють рибу. У цей же самий час рибалка, тримає в руках волосінь або вудилище, а закріплена на гачку приманка знаходиться недалеко від самого човна. Але щоб не залишитися без улову, тут необхідно мати досвід. Про сам квок і як ним користуватися можете читати – тут.

На що ловити сома?

Як вже було сказано вище, сом – особливо не вибагливий у їжі. Тим не менш, є ласощі, перед якими він не може встояти, і ось найпопулярніші з них:

Кращі приманки на сома
Кращі приманки на сома

Такі звичні насадки, які нанизуються на гачок пучком, як:

  • черв’яки;
  • капустянки;
  • п’явки;
  • коники і т.д.

Живці:

  • карась;
  • підлящик;
  • йорж;
  • піскар;
  • язь;
  • маленькі щучки.

Жаби;

М’ясо раків або птиці, і філе риби.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Як, де і на що ловити сома?: 1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017