Як і на що ловити уклейку (верховодку)

Ловля уклейки (верховодки): вибір наживки і снастей

Уклейка – невелика рибка, що мешкає у водосховищах, річках, озерах у верхніх шарах води. Поширена практично по всій Європі, за виключення самих південних країн. Любить глибоку і тиху воду, збирається біля мостів, стічних труб, паль або плотів. Відноситься до сімейства Коропових. Сіро-зелена темна спинка поєднується з сріблястим черевцем і боками, плавники сірого кольору з жовто-червоними відливами. Її тільце довге і звужене, нижня щелепа сильно загорнута наверх. Вона досягає розміру 10-15 см, і важить близько 60-80 г.

Як ловити уклейку
Як ловити уклейку

Це зграєва, дуже живка і рухома риба, яка постійно перебуває в пошуку їжі. Не вважається промислової рибою через свої маленькі розміри, а любителі частенько ловлять її через відмінні смакові якості. Ну а сама, ця маленька рибка, може стати відмінною приманкою, для того ж миня.

На що клює уклейка?

Уклейка клює на:

  • тварині;
  • рослинні;
  • штучні наживки.

До живих насадок відносяться всі комахи, які літають і личинки. Використовувати живі насадки варто в тих водоймах, де водиться велика уклейка. Дуже важливо, щоб комахи були живі. Можна скористатися двома повідцями з різною насадкою – на нижній насадити мотиль, а на верхній шматок тіста. Як варіант, пустити насадку в пів води з червоним черв’ячком. Такі види лову виправдовують себе на початку і середині осені.

Уклейка в воді
Уклейка в воді

Лідируючою наживкою, що дає хороший улов, є опариш, якщо клювання погане, то насаджують відразу два. Іноді варто по експериментувати з його кольором – жовтим, червоним або білим. Він добре тримається на гачку і його можна використовувати до десяти клювань. Звичайна кімнатна муха середніх розмірів дасть непогане клювання в літній час. Прекрасно зарекомендували себе личинки колорадського жука, яких потрібно збирати напередодні риболовлі, так як у «несвіжих» комах щільна шкіра і рибі це не до смаку.

Рослинні наживки теж залучають цю ненажерливу рибку. Використовують зазвичай перловку, зварену на маслі з пташиними потрухами або салом, або тісто. Іноді застосовують ароматичні добавки – атрактанти. Ефективною вважається «манна бовтанка», куди додають корицю і какао. Уклейка на «бовтанку» йде з весни до льодоставу. Та й на хлібні кульки клює уклейка чудово!

Уклейка на опариш
Уклейка на опариш

Штучні приманки, що користуються популярністю це – нахлистова мушка і шматочок зеленого кембрика (5-7 мм). При цьому рибалка повинен вчасно реагувати на клювання риби. Як тільки риба розуміє, що наживка неїстівна, вона випускає її з рота.

Використання підгодовування – бажано. Його можна приготувати в домашніх умовах, перемоловши в кавомолці панірувальні сухарі з висівками. Тонкістю в прикормці уклейки, є те, що якщо в неї додати трохи мотиля, то риба помітно пожвавлюється і клювання збільшується. Мотиль повинен бути живий. Додавати його треба перед закиданням у воду.

Якщо рибалка на уклейку йде у верхніх шарах води, то підгодовування повинно бути сухої консистенції.

Снасть на уклейку

Зазвичай верховодку ловлять на поплавкову вудку, але іноді і нахлистом або ультралегким спінінгом, в залежності від сезону.

Бажано використовувати вудку білого кольору. Вудилище не повинно бути занадто довгим, не більше 4-5 метрів, воно повинно мати невелику вагу, щоб рука не втомлювалася, переважно жорстке і з м’яким гнучким кінчиком. У амортизаторах потреби немає.

Улов уклейки
Улов уклейки

Волосінь коштувати кріпити коннектором, а не прикріплювати всю котушку. Товщина волосіні вибирається в межах 0,1-0,14 мм, а розмір гачка найменший – 1-4 розмір. Краще, щоб гачок мав довгу цівку, був гострим і тонким, для полегшення процесу знімання риби та насаджування наживки. Гачок, оснащений «вусиками», дуже підійде для запобігання зісковзування опариша на волосінь. Грузила розміщені рівномірно, щоб оснащення було легко контролювати у воді після занурення волосіні. Поплавкове оснащення, використовуване для лову уклейки, зазвичай включає спортивні поплавці – безкілеві, для лову у верхніх рівнях води і кільові для більшої глибини (більше 75 см). Вага поплавця повинна бути 0,4-1,0 грама. Поплавок ставиться темного кольору,так як яскраві поплавці уклейка «відбиває». Ось і все – снасть на уклейку готова!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017