Як ловити форель на спінінг

Ловля форелі на спінінг

Фореллю називаються кілька прісноводних видів риб сімейства лососевих. Це райдужна, струмкова, мармурова, золота, залежно від місць проживання аризонська, севанська, форель Бива … Риба водиться у водоймах з чистою прохолодною водою, в гірських річках. У райдужної особини – сріблясте черевце, зеленувата спинка (райдужна смуга від зеленуватого до помаранчевого кольору проходить по всій її довжині), вся вона, і тіло, і плавники, в темних плямочках. Зустрічається в багатьох країнах.

У озерної та струмкової все тіло в темних плямочках з білими і червоними обідками, її ще називають пеструха. Струмкову форель виловлюють у чистих водах Алжиру, Тунісу, європейських країн, України.

Мармурову так називають через мармурове забарвлення. Вона зустрічається рідко, вирощується для їжі і спортивного рибальства, що пропагує дбайливе ставлення до риби. Cеванська форель, знаходиться на межі зникнення.

Середовище проживання

Річкова форель
Річкова форель

Ту що мешкає в річках, озерах форель називають річковою. У природі існують прохідні форми, тоді її можна зустріти і в морі. Форель дуже пластична до зовнішніх умов. Використовуючи її легку адаптацію до солоної води, на рибних фермах і платних водоймах, дану рибу в певному віці пересаджують з прісної води в солону. Вода Чорного моря підходить їй без адаптації. Вона дуже чутлива до забруднення води. Також світлочутлива, у водоймах ховається за корчі, камені, шукає тіньові місця. У воді тримається ближче до поверхні, що б захоплювати повітря.

Як ловити форель на спінінг?

Форель ловлять в холодних чистих водах річок, в гірських річках. Поява попиту на ловлю форелі призвело до появи платних водойм, як з прісною водою, так і солоною морською. Ловиться вона на спінінг з берега або взабродку, коли рибалка, ведучи приманку, просувається проти течії річки.

Ловля форелі на спінінг вимагає від рибалки повної зібраності і оцінки ситуації. Елемент непередбачуваності робить рибалку притягальною. У кожному конкретному випадку риба може поводитися по-різному, моделюючи її поведінку, змінює тактику і рибалка. Ловлячи рибу на дрібних річках, важливо не злякати рибу і зробити закид точно перед носом форелі. Зробити це складно, заважають кущі, гілки дерев на березі. Приманка повинна м’яко увійти у воду, без бризок, адже неправильний закид злякає рибу і на повторний закид вона не відреагує. Відразу ж після закидання треба підтягувати котушку, форель миттєво хапає приманку і смикає волосінь.

Ловля форелі на спінінг
Ловля форелі на спінінг

Привертають цю рибу місця з швидким потоком води біля порогів. Приманку можна вести уздовж порогу або робити закидання на вершину порога; налаштована на полювання форель не пропустить здобич.

Приховувати форель можуть вимиті водою поглиблення, вона може ховатися на дні за валунами. Зловити рибу можна ведучи приманку, як за течією, так і проти.

Оснащення для лову форелі підбирається виходячи з місця лову. Рибна ловля на великій річці припускає вудилище до 3 м., Адже треба зробити дальній кидок (форель до берега близько не припливає). При лові на маленьких і середніх річках – до 2.1 м. Взагалі, на риболовлю з собою треба брати вудлища різної довжини. Адже і на широкій річці може бути берег в корчах, повалених деревах, що перешкодить маневрувати триметровим спінінгом. З матеріалів для виготовлення вудилища підходять склопластик і вуглепластик. Рукоять повинна бути зручної довжини і виконана з пробки, щоб руки не ковзали.

До речі, відносно недорогий і якісний спінінг для ловлі форелі Ви можете купити в нашому Інтернет магазині.

Спінінги можуть бути з моноліскою і плетінкою. За рахунок практично нульової розтяжки плетінка дуже чутлива, вона міцніша моноліски того ж діаметру. Лісочка ж менш галаслива і менш помітна. Рибаку треба спробувати обидва варіанти і вирішити, що йому більше підходить. Моноліска і шнур (плетінка) повинні бути надійні, адже вони утримують вагу форелі.

Блешні для лову форелі

Гірська річка - відмінне місця для ловлі форелі
Гірська річка – відмінне місця для ловлі форелі

Так все-таки на що ловити райдужну форель? Приманкою при лові форелі можуть бути блешні, воблери, поппери, віброхвости. Течія відносить приманку, а рибалка різкими рухами підтягує її до себе. Тут риба придивляється до приманки і вирішує, що їй робити. Тому при лові в ясну погоду на невеликій глибині мають сенс приманки яскравого кольору. Рибалки часто зупиняють свій вибір на вузькій коливної блешні з червоної або лудженої міді. Уникнути закручування волосіні блешнею допомагає протизакручувач. Для виключення зриву з гачка, враховуючи те, що риба рухається близько від поверхні води, гачок розташовують не глибоко.

Освоєння цього заворожливого заняття – лову форелі на спінінг вимагає знань звичок риби, правильно підібраного і якісного спорядження, порад бувалих рибалок. Відчування природи, єднання з нею роблять риболовлю улюбленим заняттям.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017