Як ловити головня весною

Ловля головня весною

Головень (Squalius cephalus) – іхтіологи віднесли до сімейства коропових, але як тільки ми починаємо знайомитися з майбутньою здобиччю, збираючись на риболовлю, з’ясовується багато дивного. По-перше, головень не дуже-то поважає родичів. Наприклад, язь і герой нашої сьогоднішньої статті – взагалі не уживаються в одному водоймищі. По-друге, на відміну від родичів, головень всеїдна риба і не проти поснідати живністю, причому не тільки мотилем або личинками, але навіть власною молоддю, як цілком гідний хижак. Звички риби таять сюрпризи – снасті на його упіймання відрізняються від традиційних коропових.

Як ловити головня весною
Як ловити головня весною

Коли і на що починає ловитися?

Наприкінці льодоставу, коли день стає довшим, а придонні шари починають набирати кисень, хижак оживає і збирається під чагарниками і деревами. У цю пору року риба ще годується з дна, тому мормишечна снасть приваблива саме в момент відриву від дна або на самому дні. Гідні екземпляри риби (300 гр. і більше) ловляться в основному на два види снасті:

Мормишечна. Снасть збираємо на спінінгу або 4-5 м. болонському вудилищі. На міцній волосіні 0.25-0.3 мм, нижче стандартного вантажу-оливи “паровозиком” в’яжуться легкі мормишки (3-4 шт) за принципом: чим ближче до дна, тим легше, а в якості насадки – традиційний мотиль або личинки. При клюванні рибу доведеться “поводити” – так як вона – без бою не здається, це означає, що запас жилки обов’язковий. Відпускаючи по чистій воді снасть “від себе” за течією на 8-10 м. “Паровозик” після падіння на дно короткими рухами з нерівним проміжком часу злегка піднімаємо і знову опускаємо;

Спінінгова. Загальновизнано, що головень воліє спінінгову приманку темних, бурштинових забарвлень або полосатиків і ще: відмічено, що він у цей час року може попастися зовсім недалеко від берега;

Весняний головень
Весняний головень

Вже в квітні-травні починається нерест риби. Головень ранньою весною виходить на перекати, під круті обриви з квітучими кущами, в місця вододілу течій. Справжні “гуру” риболовлі знають, що головень, який в цей час стає хижаком, залишається обережним і полохливим. Що це означає?

  1. По-перше, якщо пощастило і риба на гачку, то продовження не чекайте. Риба бореться до останнього, і під час боротьби ніби попереджає зграйку про смертельну небезпеку. Наловити садок головнів не змінюючи місця, не вдавалося нікому.
  2. По-друге, він чудово бачить. З потеплінням він піднімається до поверхні в пошуках комах і якщо ви потрапили в поле зору, негайно кидається навтьоки.

    Головень в воді
    Головень в воді

Ловля головня навесні має невеликі особливості:

  • навесні ця риба краще клює при слабкій проводці проти течії на заході;
  • “брязкальця, вертушки, шумівки” встановлювані для залучення хижака, головня тільки відлякують. Сам рибалка не повинен носити яскравий одяг, кричати, шуміти, проявляти активність на березі;
  • підсікати рибу треба сильно, але плавно, зачекавши після клювання 3-4 сек. Головень позбавляється від гачка в два рахунки;
  • обловлюйте лісисті ділянки біля річки, краще з крутого берега, а ще надійніше, якщо поруч закрут річки. Це справжнє “головниве” місце;

Які наживки і приманки використовувати?

Весняна наживка на головня
Весняна наживка на головня

Тактика весняного лову не вимагає особливих підгодовувань. Наживки краще вибирати тваринного походження, особливо якщо мета – велика особина. Бабки і личинки, мальок і жуки, черв’як-виповзок, опариш і навіть жабенята – меню риби. Оскільки головень всеїдний, існує безліч наживок. У це важко повірити, але німецькі рибалки використовують домашній лівер, як у якості прикормки, так і наживки, закотуючи його фарш в кульки. У наших водоймах успішно використовують курячі кишки або печінку. Так, ловля головня на печінку – вельми успішна! Невідомо чим, запахом, видом або смаком, але курячу печінку головень обожнює! Морожені шматочки печінки, не найстійкіша на гачку наживка, тому вимагає вправності. Іноді, щоб шматочки курячої печінки трималися довше, її обдають окропом, а іноді наживляють на здвоєний гачок № 7-8. Повідець снасті можна робити і 40 і 50 см, але і ризик “сходу з гачка” збільшується.

Головень на воблер
Головень на воблер

З курячої печінки, вірніше її фаршу, готують особливу наживку – бойли. Традиційно коропові в самому кінці весни починають підгодовувати і відловлювати на кульки особливо звареної мамалиги (кукурудзяної муки). Такі кульки діаметром 0,8 – 1.2 мм. складаються з суміші мамалиги з фаршем курячої печінки і рано вранці на тихій воді при дальньому закиді головень прекрасно клює на них.

Якщо врахувати поради та рибальське щастя на вашому боці, закінченням риболовлі у весняний день буде навариста, ароматна юшка з м’яса головня – справжня смакота!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017