Як ловити коропа весною

Як ловити коропа весною

Початок коропової рибалки залежить від прогріву води, глибини водойми і деяких інших факторів. Ловля коропа ранньою весною відрізняється млявим клюванням і невеликою уловистістю. З ростом температури буде зростати активність коропа, його апетити, і будуть змінюватися його смакові переваги. Хорошого клювання не слід очікувати, якщо температура води нижче, ніж 14 градусів. Такої температури слід очікувати, якщо на вулиці протягом 3-4 днів стоїть стійка тепла погода.

Весняний короп
Весняний короп

Після зимового пробудження короп потребує теплого середовища, збагаченого киснем. Харчування у нього відходить на другий план: поки риба не насититься киснем, ловля коропів навесні неефективна. На ставках клювання завжди починається пізніше на 3-4 тижні. Це пов’язано з відсутністю течії в закритій водоймі і, як наслідок, критичного насичення кисню. Але сезон весняної риболовлі може початися раніше, якщо взимку регулярно робити ополонки для того, щоб товща води була насичена киснем.

Вибір місця на весні для рибалки на коропа

Навесні короп намагається триматися на глибині не більше 2 метрів, до куди дістають промені сонця. Ловлю коропа навесні на річці слід здійснювати в місцях зі слабкою течією. У місцях зі швидкою течією вода не встигає прогріватися. Карпи начитають годуватися тільки в теплій воді, тому заглиблених ділянок і місць під заростями дерев слід уникати: сонцем вони прогріваються дуже слабо.

Вибір місця для лову коропа в травні здійснюється так само, як і влітку. До цього часу вода вже добре прогріта. Але місця годування знайти дуже складно. Зазвичай риба в кінці весни вибирає глибокі ями. Іноді короп віддає перевагу годуватися молодими пагонами підводної рослинності, тоді ловити його потрібно в місці, де ростуть очерети і лілії.

Вибір оснащення для рибалки на коропа

Оснастка фідера на коропа
Оснастка фідера на коропа

Ловити коропа ранньою весною найкраще на поплавкову вудку з тонкою волосінню. Але із зростанням активності риби рибалки віддають перевагу риболовлі на фідер. Фідер являє собою годівницю, яка заповнюється прикормом. Частина приманки після закидання розмивається в товщі води, основна частина – розходиться по дну, утворюючи пляму прикорму. В годівниці заховані гачки. Короп, всмоктуючи корм, всмоктує і гачок. Але якщо гачок важкий, зробити це рибі буде складно. Рибалки для полегшення гачка надягають на нього 1 або 2 кульок з пінопласту.

Макушатнік на коропа
Макушатнік на коропа

Ловити коропа в квітні і раніше ефективно на макушатнік. Це снасть, яка являє собою брусок з пресованої макухи. Макуха повільно розбухає у воді, утворюючи консистенцію, придатну для годівлі риби. У бруску заховані гачки, як і у випадку риболовлі на фідер. Перевага макушатника перед фідером полягає в тому, що макухою не можна перегодувати коропа, і клювання обіцяє бути постійним.

Прикорм для коропа і насадки на гачок

Якщо під час лову коропа ранньою весною використовувати багато прикормки, риба скоро насититься. Переїдання – головна причина відсутності клювання під час лову коропа в березні. Принаймні зростання температури води збільшуються і апетити. Але поки не закінчиться нерест, у риби не почнеться активний жор. Справа в тому, що черевця у коропів до початку літа забиті молочками та ікрою, риба фізично не може багато з’їсти.

Щоб не перегодувати рибу, підгодовування повинне бути низькокалорійним Досвідчені рибалки у виборі приманки завжди виходять з переваг риби. Але вгадати, що в даний момент їй до душі, дуже складно. Якщо основою їжі в конкретній водоймі служить підводна рослинність, то приманка для лову коропа в квітні має бути рослинною. Якщо коропи харчуються в основному м’якоттю черепашок, хробаками, то і насадка на гачок повинна бути тваринного походження.

Ловля коропа навесні на бойли не настільки ефективна як влітку. Якщо в якості приманки ви вибрали їх, то не купуйте великих куль. Так як черево коропа поки зайнято ікрою і молочком, риба віддає перевагу дрібній здобичі. Щоб підвищити уловистість, використовуйте спреї з ароматами. Ловля коропа в квітні, коли вода ще холодна, вдаліше, якщо вибрати різкі аромати типу часнику або імбиру. А для лову коропа в травні, коли вода вже тепла, відмінно підходять солодкі запахи типу ванілі.

Прикормка на коропа
Прикормка на коропа

В якості прикорму використовуйте суміш з:

Рубаних черв’яків;

Вареної крупи (горох, кукурудза, перловка);

Мотиля;

Макухи.

Намагайтеся додавати в прикорм більше рослинних компонентів. Інакше риба буде перегодована. Якщо ви знайдете такий делікатес, як личинка бабки, то ловля коропа в травні обіцяє бути незабутньою. Цю наживку добути непросто, але вона дуже уловиста.

Ловля коропа навесні дає можливість виловити рекордний екземпляр за рахунок того, що черевце риби наповнене ікрою, дуже цінною і поживною. Успішною рибалка буде до самого нересту, після чого буде невелика перерва, поки йде ікрометання. А з настанням літньої риболовлі у риби почнеться сильний жор.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Як ловити коропа весною: 1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017