Як ловити краснопірку на поплавкову вудку

Ловля краснопірки на поплавкову вудку

Краснопірка виростає розміром до половини метра і досягає ваги до 2-х кг. Витягнути таку рибу з води, якщо вона попадеться на гачок, непросто. Але в основному ловиться риба рідко вагою навіть в 0.7 – 1.0 кг.

Ловля краснопірки на поплавкову вудку
Ловля краснопірки на поплавкову вудку

При лові червоноперки на поплавкову вудку слід враховувати, в якому шарі води водойми відбувається сам процес лову.

  • У верхніх шарах переважніше поплавок, що витримує вантаж до 10 грам, а волосінь повинна бути діаметром приблизно 0.18 – 0.2 мм. Гачок береться № 10. Це при лові на вудилище.
  • Якщо рибалити доводиться в середніх шарах, то використовувати можна веретеноподібні поплавці фірм Drennan або Avon. Лісочка береться діаметром від 0.12 до 0.15 мм. В якості грузила на волосінь кріпиться в обох випадках дробинка (або декілька).

Є ще один спосіб лову червонопірки з використанням поплавця фірми Waggle і повідка. Дробинка (можна обійтися і без неї) розміщується трохи нижче поплавця. При закиданні повідець повільно заглиблює приманку на дно. Вона при цьому проходить через верхній і середній шари води. Перед поплавком на волосіні ставиться невеликий вертлюг, він потрібен для того, щоб при закиді не було перехлесту. Повідець діаметром повиннен бути приблизно рівним волосіні.

Які наживки і насадки використовувати?

В якості наживки для лову червонопірки використовуються: опариш, черв’як, тісто, зерна кукурудзи (банкової). На опариша риба добре бере навесні і влітку. Також влітку йде добре для насадки крупний земляний черв’як. Тісто в якості насадки, особливо яскраво забарвлене, підійде для лову в каламутній воді, наприклад, навесні. Навіть хлібний м’якуш, якщо ловити «на верхову» підійде, якщо немає під рукою нічого іншого підходящого. Влітку, при появі безлічі комах, можна використовувати їх для насадки. У цьому випадку грузило з волосіні знімається.

Зграя краснопірок
Зграя краснопірок

Підходяще вудилище

При виборі вудилища для лову червонопірки слід врахувати, що його довжина повинна бути в межах 4 – 6 метрів. Кращий матеріал – вуглепластик. Така снасть використовується влітку, а навесні можна рибалити з коротшою поплавковою вудкою з приманкою у вигляді мотиля або земляного хробака. Особливо добре це робити з човна.

Ловля червонопірки на поплавкову вудку

Тепер про способи лову червонопірки. Наживку закидають уздовж рослин у воді біля берега (очерет, тростник і так далі), можна це робити і в «вікна» рослинності. Глибина на волосіні (відстань від гачка до поплавця) робиться приблизно 40 см. Краснопірка зазвичай вистачає приманку і тягне її в сторону. Її клювання нагадує окуневе. Чекати при цьому не слід, щоб волосінь не затягнуло в рослинність і не заплутало, слід підсікати, але не сильно. Коли риба витягується з води, то сильно б’ється і може зірватися. Краще підтягувати впійману червонопірку ​​до себе, і мати підсак для надійності.

Крупна краснопірка
Крупна краснопірка

При лові без грузила не допускати при клюванні занурення поплавця під воду. Підсікати слід в момент різкого кидка його убік. Якщо риба погано клює, треба спробувати змінити приманку, глибину, місце, нарешті. Потрібно стежити і за приманкою на гачку, вчасно її замінюючи. У воді будь-яка риба підходить до наживки насамперед на її запах. Погано, коли краснопірка зірветься з гачка. У цьому випадку інші її “родичі” розбіжаться в сторони і заб’ються в прибережну рослинність. При лові в затягнутій ряскою водоймі грузило на жилці зсувається майже до самого гачка на відстань 2 см. Принаду треба використовувати міцну (опариша або хробака). Повідець не потрібен. Поплавок кріпиться на волосіні так, щоб рухався вгору до стопора при закиді. При закиданні він, пробиваючи шар ряски, залишається нагорі, а гачок з приманкою і грузилом на волосіні йде вниз. При клюванні поплавець в товстому шарі ряски не водить сильно в сторони, рибалці ж слід вчасно підсікати.

Відмінне місце для ловлі краснопірки
Відмінне місце для ловлі краснопірки

При лові на поплавкову вудку можна випробувати всю радість риболовлі, захоплення від спійманої риби, чудово відпочити. А як ви ловите краснопірку? А про ловлю пічкура читайте – тут.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017