Як ловити ляща на фідер

Як ловити ляща на фідер

Лящ – одна з найбільших прісноводних риб. Рибалки часто йдуть на риболовлю саме на ляща, ретельно вибираючи оснастку, щоб вона ідеально підходила для лову цієї риби. Ловля ляща на фідер – один з найбільш популярних способів рибалки. Якою має бути фідерна оснастка, щоб ловити великих лящів?

Трофейний лящ
Трофейний лящ

Вибір фідерного вудилища і додаткових деталей

Особливістю фідерної оснастки є – вибір правильного вудилища. Так як лящ найчастіше водиться в річках, вудлище повинне мати високий підйом. Це дозволяє ловити рибу при досить сильній течії води. «Палка» фідера в залежності від місця, де відбувається ловля лящів, повинна володіти різними характеристиками:

Якщо річка, на якій ви збираєтеся ловити ляща, дуже широка, то будуть потрібні далекі кидки – близько 70 або 100 метрів. В такому разі у фідера повинен бути клас heavey або навіть extra-heavey.

Якщо ловити рибу в мілководній затоці або на невеликому озері, де немає течії, або вона дуже слабка, то у фідера клас повинен бути light або medium. У цьому випадку ловля повинна здійснюватися на відстані близько 40 метрів.

До вудлища для фідера необхідно підібрати котушку, розмір якої повинен варіюватися в межах 2500-4000. Передавальне число повинне бути дорівнює 5 або 6, котушку слід вибирати помірно силову. На таку шпулю потрібно намотати волосінь в одну нитку товщиною 0,18-0,2 або плетінку 0,12-0,13 міліметрів. Для повідця у фідера потрібна тільки мононитка. Гачки можуть бути різноманітних розмірів: це залежить від того, якого розміру рибу ви хочете зловити. Зазвичай влітку рибалки для ляща вибирають гачки під номером від 10 до 14.

Гачки на ляща
Гачки на ляща

Ловля ляща здійснюється з використанням різноманітної оснастки. Але в якості універсальної системи кріплення годівниці служить оснастка патерностер. Цей вид системи кріплення легко виготовити своїми руками, і патерностер краще вибирати, якщо кінчик вудилища фідера дуже чутливий. А при несиметричній і симетричній петлі чутливість стає дещо кращою. Але деякі фідеристи вважають, що оснащення з противозакручуваною  трубочкою краще, але вирішувати, що вибрати – вам.

Наживки і насадки на ляща

Ловля лящів на фідер здійснюється з використанням різноманітних насадок. Вибір наживок залежить від основного виду корму риби. Прослідкуйте, чи багато мотиля є у водоймі? Якщо так, то саме мотиль буде у риби в пріоритеті: беріть личинок і сміливо насаджують їх на свої гачки. У великих річках ловити ляща можна на дощових черв’яків і навіть на макарони! Ця риба любить поласувати різноманітними «бутербродами», з них в пріоритеті такі композиції:

Перлова каша з опаришами;

Консервована кукурудза з дощовими хробаками;

Опариш з личинкою мотиля.

Бутерброди з наживки
Бутерброди з наживки

Дуже важко точно передбачити переваги риби. Тому з собою потрібно брати кілька видів наживок, насаджувати їх на гачки. І по тому, яке буде клювання, буде ясно, що в конкретній водоймі воліє їсти лящ. Ловити рибу без прикормки можна. А для лову на фідер підгодовування повинно бути приготовлене не тільки з урахуванням переваги риби, але і з урахуванням дальності закидання, швидкості течії води.

Ловля фідером починається тільки після ретельного зволоження прикормки у водоймі. Якщо почати ловити рибу, не випробувавши прикормку на мілководді, то її можна просто втратити в товщі води. Вона не дійде до точки лову, або залишиться в годівниці, навіть не зробивши хмару каламуті навколо. Відрегулювати швидкість вимивання корму легко, ущільнивши або зволоживши прикормку.

Як ловити ляща на фідер з урахуванням течії

Ловля риби на фідер здійснюється завжди з урахуванням наявності або відсутності течії, а також його швидкості. Оснащення при цьому вибирається, виходячи з типу водойми, де ви збираєтеся рибалити. Якщо вода в озері або водосховищі стояча, то оснастка повинна бути витонченою: годівниця – легкою, а приманка – розсипчастою. Це найпростіші умови для лову ляща на фідер.

Ловити на фідер в річці набагато складніше через досить сильну течію. При цьому оснастка повинна бути укомплектована важкою годівницею, міцним вудилищем і надійною волосінню. А прикормка при цьому зволожується менше, щоб маса була в’язкою і щільною. Це допоможе скоротити швидкість її вимивання з годівниці. Насадки на гачки теж повинні володіти щільною структурою.

Як ловити ляща на фідер з урахуванням пори року

Навесні лящ любить триматися на кордоні чистої води і підводної рослинності. У цьому місці скупчується безліч черв’яків і личинок комах, якими харчується риба. Знайти свою здобич рибалка може і в черепашкових мілинах. Для лову фідера слід вибирати ділянки дна, віддалені від узбережжя. Якщо погода спокійна, то перспективними місцями вважаються мілини поруч з ямами і руслом.

Навесні рибалки часто в суміш для підгодовування додають землю. В землю також додають личинок мотиля. В якості наживки на гачки використовують того ж мотиля, або хробака. На гачки можна насадити та іншу наживку. Головне, щоб вона мала тваринне походження.

Лящ на фідер
Лящ на фідер

Влітку ловлю ляща можна розділити на кілька етапів, які відрізняються один від одного. У червні він виходить годуватися вранці і ввечері, поки немає сильної спеки. Наживка при цьому може мати як тваринного, так і рослинного походження: горох, перловка і парена пшениця. Можна використовувати активатори клювання.

В середині літа ловля лящів перспективно йде тільки пізно ввечері або рано вранці. Вночі риба добре ловиться тільки в разі, якщо вдень був сильно спекотний. Слідкуйте за наживкою: у спекотні дні вибирайте насадки рослинного походження, а в холодні – тварині. Але можна експериментувати, особливо – на новому місці лову.

Ловля лящів на фідерну оснастку – дуже цікаве і вельми здобутливе заняття. Але потрібно вміти аналізувати умови майбутньої риболовлі, щоб вірно вибрати снасті і прикормку.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Як ловити ляща на фідер: 2 комментария

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017