Як ловити ляща на кільце(шайбу)

Як ловити ляща на кільце(шайбу)

Ловля ляща на кільце (шайбу) є одним з найпопулярніших, але головне – результативним методом рибалки з човна. Метод приносить настільки приголомшливі результати, що був час, коли його забороняли і прирівнювали до браконьєрства. Кільце використовують при рибалці на ляща, м’ясо якого стає особливо смачним в осінній період.

Крупний лящ
Крупний лящ

Що потрібно для рибалки на кільце?

Найважливішою умовою для такої рибалки є наявність човна. Краще всього вибрати гумовий човен, так як він не гримить і, тим самим не лякає рибу. Хоча, безсумнівно, в металевому або пластиковому човні рибалити набагато комфортніше. Човен слід ставити на 2 якоря, причому вони повинні бути настільки надійними, щоб утримати човен на сильній течії річки.

Рибак на гумовому човні
Рибак на гумовому човні

Наступний важливий аспект – вибір відповідної снасті. Найкраще для такого виду риболовлі підходить коротке вудилище до 70-и сантиметрів з абсолютно будь котушкою. Ще важливою умовою буде наявність кивка достатньої жорсткості, який не буде реагувати на течію.

Діаметр волосіні підходить 0,3, однак можна і 0,5. Намотувати кілометри волосіні на котушку не потрібно, цілком достатньо 15-и метрів. Волосінь оснащується кільцем, через яке, власне кажучи, і називають так снасть. «Кільцем» прийнято називати шматок свинцю, який в перерізі має круглу форму і загнуте в кільце. Кінці шматка свинцю зрізаються під 45-ти градусним кутом, що дозволяє при його згинанні в кільце щільно зістикувати кінці.

На протилежній стику стороні кільця є отвір, що має діаметр до 3-х міліметрів. Через даний отвір пропускається волосінь. На кінці волосіні є заводне колечко, до якого підв’язують ще один шматок волосіні, до якої кріплять безпосередньо повідці. Через стик кільця з основною волосінню протягується товста волосінь від годівниці і її опускають на глибину. Шайба, дійшовши до дна, де знаходиться годівниця, зупиняється, а глибина волосіні з гачками регулюється, змінюючи відстань від годівниці до гачків.

Як ловити на кільце?

Після того, як човен встановлений на якорі, починається ловля ляща на кільце зі спуску на дно годівниці. Далі вертикально натягується волосінь між човном і годівницею. Сама годівниця одягається на волосінь акуратно і повільно, щоб течією натягувався поводок. Далі опускається кільце до тих пір, поки воно не торкнеться годівниці. Таким чином, кільце ляже на годівницю, а насадка виявиться на початку кормової стежки.

Схеми рибалки на кільце
Схеми рибалки на кільце

Снасть працює за дуже простим принципом. З сітки течією вимивається корм, який створює пахучу доріжку. Коли лящ починає йти по цій доріжці, він натикається на наживку. Якщо клювання припинилися, то їх можна знову відновити, кілька разів опускаючи і піднімаючи годівницю, з неї знову піде запах і лящ повернеться до місця лову.

Чим підгодовувати ляща?

Ловля ляща на кільце передбачає прикорм риби. Для підгодовування необхідна сітка з розмірами вічок 5х5 міліметрів. Добре для цих цілей підходить звичайна овочева сітка. Робиться мотузкова зав’язка, до якої прив’язують волосінь. Кілограмовий вантаж відправляють в годівницю і, щільно набивши у сітку корм, опускають на товстій волосіні на глибину. Волосінь натягують і прив’язують до човна.

До складу прикормки можуть входити як саморобні каші, так і досить крупні суміші. Важливою умовою є те, щоб у складі прикорму були злаки, парена кукурудза, горох. В якості основи підходить пшоняна каша з макухою. Отриману суміш необхідно ретельно перемішати. Також можуть підійти інші каші, хліб, картопля і т.д.

Від в’язкості приманки також багато залежить. Чим нижче швидкість течії, тим менш в’язкою повинна бути приманка. В іншому разі або її швидко змиє, або її вимивати взагалі не буде. Так, наприклад, при недостатній в’язкості, течія протягом за 2 годин вимиває більше 5-ти кілограмів прикорму.

Звичайно, щось залишиться на дні поруч з човном. Однак, від цього залишку вже не буде достатньо чіткого запаху. Для зниження витрат прикорму краще не просто його висипати, а скачувати в кульки діаметром до 10-и сантиметрів і укладати їх в годівницю. Так само ефективно знижує втрати додавання в прикорм глини.

Оснастка кільце для рибалки на ляща
Оснастка кільце для рибалки на ляща

Що насаджувати на гачок для ляща?

Для лову ляща можна застосовувати як рослинні, так і тваринні приманки. Відмінні результати дають черв’яки і опариші. Черв’яків насаджують як по одному, так і кілька штук. Опаришів, як правило, насаджують пучком. З рослинних приманок популярні консервована кукурудза, парена пшениця, перловка або горох.

Риболовля на кільце дуже своєрідна і незвичайна. Найголовніше це те, що ловля ляща на кільце приносить просто приголомшливі результати при мінімальних витратах, що, безумовно, не може не радувати як професійного рибака, так і любителя.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017