Як ловити ротана – вибір місця, снасті і наживки

Ловля ротана – вибір місця, снасті і наживки

Ротан – ця риба за зовнішнім виглядом і забарвленню схожа на представника бичкових риб. Форма тіла обтічна, розмір невеликий (до 25 см). Луска тьмяна зазвичай середнього розміру. Кольори в забарвленні переважають сіро-зелені і брудно-коричневі, в сезон нересту вид риби набуває майже чорний колір. Голова досить велика. Крупний рот, має дрібні гострі зуби в кілька рядів. Черевні плавці парні невеликі, розташовані поблизу голови. Два спинних плавця, причому задній трохи довше. Грудні й хвостовий плавець мають округлу форму. Анальний плавець короткий і невеликий.

Мешкає в стоячих водоймах, а також в річках Дніпро, Дунай, Дністер, і т.д. Ротан добре адаптується до будь-якого водного середовища (не боїться забруднення і замерзання водойм) і виживає навіть там, де інші хижаки гинуть. Ця риба воліє триматися на прибережній території (до двох метрів глибиною), запливає за каміння, кущі, водорості і латаття.

Влітку при пошуку місця для лову, варто звертати уваги на всілякі зарості: очерету, водоростей або затоплених кущів. Ідеально підійде місце біля корчів і каменів. Ротани рідко змінюють місце проживання, тому, якщо одного разу вам вдалося знайти місце великого улову, то нове вам шукати не доведеться.

Підгодовування для ротана

При лові великих особин ефективно буде використання прикормки. Найкраще для цієї мети підійде кров або м’ясо ротана порубане на дрібні шматочки або пропущене через м’ясорубку. Але пам’ятайте, що на підгодовування риба реагує повільно і неохоче, клювань потрібно чекати тривалий час, тому найкраще буде здійснювати його за день до риболовлі.

Ротан на твістер
Ротан на твістер

Вибір снастей

Приступаючи до лову, особливу увагу варто звернути на снасті і пристосування. Можна використовувати поплавкову або кивкову вудку. Також ловиться він і на велику мормишку. У місцях, де спостерігається велика кількість ряски, краще всього використовувати вольфрамову важку мормишку, в іншому випадку підійде класичний свинець.

При лові великих особин, гачок також повинен бути великим. Найкраще вибирати впаяні. Вони будуть надійнішими з погляду підсічки, бо ротан часто повністю заковтує наживку. Крім того, доречним буде використання дрібної зимової вертикальної блешні. Вона приверне увагу ротана здалеку, що допоможе знизити кількість порожніх клювань до мінімуму і збільшити улов.

На що клює ротан?

Ротан є хижаком, і, говорячи про його харчування, доречно буде зазначити, що в їжу він вживає практично все, що рухається. Він харчується мальками і ікрою риб, п’явками, пуголовками, черв’яками. Крім того, ці риби є канібалами, тобто поїдають менших особин свого виду.

Ротан. Зустрічаються і такі екземпляри
Ротан. Зустрічаються і такі екземпляри

Обов’язково потрібно використовувати приманку. Нею може служити великий хробак, куряча шкіра, яловиче м’ясо, м’ясо або печінка даної риби, мотиль, виноградний равлик. Різати приманку потрібно тонкими і довгими смужками. Міняти приманку потрібно кожні 20-30 хвилин, тому що ротан найкраще реагує на запах свіжого м’яса.

Щоб зловити ротана, спочатку опустіть приманку до дна і почніть повільно піднімати на 5-10 сантиметрів, при цьому роблячи паузи в 10-15 секунд. Якщо клювання не відбулося, посмикайте приманкою кілька разів з перервою в 5-10 секунд. Якщо ж і цього разу ви не досягли бажаного результату, повторіть процедуру ще раз. Ротан спочатку пробує приманку, а потім швидко хватає і стрімко тягне. Підсічка повинна бути швидкою і жорсткою, інакше може відбутися обрив, тому що ротан дуже сильна риба.

Ловля ротана це заняття не тільки цікаве, але і перспективне. Якщо підійти до нього з розумом, то великий улов буде вам забезпечений. Крім того, ротан риба смачна і володіє порівняно невеликою кількістю кісток, чиститься вона легко – луска знімається практично сама. Саме тому і готувати цей вид риби одне задоволення.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017