Як ловити щуку – основні способи

Як ловити щуку – основні способи

Ловля навіть середнього щупачка не по зубах для новачків. Для рибалкиі на даного хижака необхідно знати його звички, спосіб життя, періоди активності. Будь-яка інформація про рибу може бути використана проти неї. Тому існує велика різноманітність снастей, призначених для лову щуки.

Щука в воді
Щука в воді

Коли і де ловити

Хижа риба взимку більшу частину знаходиться в заціпенінні. У цей час рибалка на неї буде мало ефективною. Риболовля взимку можлива лише в тривалу відлигу, коли риба прокидається і здійснює свої атаки на території, яка належить їй. Навесні і влітку хижаки дуже уловисті.

Під час нересту риба дуже зайнята, і ловити її не слід: вона повинна залишити потомство для збереження рівноваги у водному екосистемі. Під час так званого жору спостерігається висока уловистість. На ловлю щуки найкраще виходити з першими променями сонця, коли риба проявляє найвищу активність. Перевагу слід віддати зарослому очеретом і корчами дну.

На що ловити

Снасті для лову щуки дуже різноманітні. Одні розроблені для забезпечення максимальної уловистості, а іншими цікаво ловити рибу з точки зору спортивного інтересу. Рибалка на щуку проводиться:

Спінінгом;

На жерлиці;

На кружки;

На балансир.

Які б снасті для лову щуки ви не вибрали, вам належить терпеливо вичікувати здобич і освоїти техніку ловлі риби. Але в різні пори року будуть потрібні різні снасті. У зимовий час найбільш ефективними будуть жерлиці і балансир. Вони ж показують себе відмінно ранньою весною і пізньою осінню. Влітку традиційно рибалять спінінгом та кружками.

Рибалка спінінгом

Щука на спінінг
Щука на спінінг

Самою азартною снастю для лову щуки на блешню або іншу приманку є спінінг. При виборі спінінга для лову щуки зверніть увагу на котушку. Це пов’язано зі специфікою поведінки риби в момент, коли рибалка витягає її з води. Хижачка при цьому починає стрімко підніматися вгору, потім вистрибує з води і трясе головою так, що зазвичай зіскакує з гачка.

Ловля щуки на спінінг буде більш спокійною, якщо в той час, коли вона збирається вистрибнути з води, кінець спінінга опустити під воду. Ловлю щуки на спінінг здійснюють ранньою весною, до нересту, а також протягом усього літа і осені. Взимку хижачку не впіймати: вона не їсть в холодну пору року. Про те, як ловити щуку взимку, знають тільки досвідчені рибалки, і для цього вони використовують жерлицю або балансир. Ловля щуки на спінінг особливо вдається восени, коли риба нагулює масу.

Рибалка на кружки

Щука на кружки
Щука на кружки

Ловля щуки на кружки – один з найбільш уловистих способів рибалки, у якого є головний недолік. Нічого не вийде, якщо човен в арсеналі відсутній. Для риболовлі потрібно близько 10-15 легких кружків та наживка у вигляді живців: підлящик, карась та інші риби, які є для щуки звичайною їжею. Кожен кружок повинен мати дві сторони, пофарбовані в контрастні кольори. Традиційно – в червоний і білий.

Під час лову щуки на кружки дивіться на них з пильною увагою. Коли риба нападе на живця – кружок перевернеться. Підсікати її потрібно після тимчасової зупинки клювання, коли кружок починає обертатися. Цей момент дуже короткий, упускати його не можна. Якщо кружок не почав обертання, слід підсікати, поки хижачка не встигла сховатися в корчах. Тому ловля щуки на кружки повинна здійснюватися на рівному місці, де немає корчів, незважаючи на те, що саме такі місця більш за все полюбляє риба.

Для щучої рибалки на кружки потрібно добре знати характер дна. Має значення все: чи є ями, височини, рослинність і корчі. В корчах і заростях риба впіймається також швидко, як і застрягне снасть. Щоб не ризикувати нею, рибалки вибирають рівне дно з мінімумом підводного трави.

Рибалка на балансир

Ловлю щуки на балансир ефективніше здійснювати на тонкому льоду, припорошеному снігом. Сніг допомагає пом’якшити кроки, які лякають рибу і змушують її причаїтися. Для лову щуки на балансир потрібно прорубати декілька лунок на відстані до 6 метрів між кожною з них. Через лунку рибалка починає блеснити. Для вилову молоді лунки потрібно прорубувати біля берега поряд з підводною рослинністю, великі особини зимують на глибині.

Взимку хижаки рідко нападають, тому хватку потрібно провокувати. Характер блесніння, який роздратовує рибу, залежить від течії у водоймі. Чим вона швидша, тим швидше потрібно грати блешнею. Ловля щуки на балансир здійснюється як в сидячому, так і в стоячому положенні. Снасть необхідно тримати дуже міцно, так як несподівана хватка може змусити впустити балансир. При цьому рибалка навряд чи закінчиться успіхом.

Блесніння проводиться на відстані до 15 сантиметрів від дна. Існує два ефективних прийоми, що викликають хватку у хижака. Перший – це підйом і опускання балансира з періодичністю в 3 секунди. Якщо ловля щуки на балансир проводиться на річці, то блесніння варто виробляти частіше. Такі рухи викликають у риби великий інтерес або сильне роздратування, від чого вона негайно кидається на снасть.

Суть другого прийому полягає в коливанні блешні на волосіні. Радіус описуваної окружності повинен становити 2 або 2,5 метрів. Кистю руки потрібно зробити помах, а потім різко опустити снасть вниз. Цей рух змусить блешню відплисти в сторону. При лові щуки на балансир таким способом, потрібно робити змахи рукою кожні 10-15 секунд. Цей час потрібний блешні, щоб встигнути повернутися на колишнє місце.

Рибалка на жерлиці

Щука на жерлицю
Щука на жерлицю

Ще одним ефективним видом рибалки в зимовий період є – жерлиця. Взимку ефективно виходити на риболовлю в періоди довгострокової відлиги, в період льодоставу і тоді, коли лід починає танути. У морозну глушину хижачка впадає в заціпеніння і знаходиться в нерухомому стані.

Для ефективного лову щуки на жерлицю необхідно вибрати правильну глибину для занурення живця. Зробити це можна тільки наступним  шляхом: експериментуйте щоб помітити глибину, на якій відбувається атака хижака. Ловля щуки на жерлиці передбачає використання живця як наживку. Риба буде підсікати сама себе, розмотуючи шнур, і вам залишиться лише періодично перевіряти жерлиці. Дрібних щупачків вдасться виловити біля берега, великих риб можна зустріти лише на глибині.

Як вибрати приманку для рибалки на щуку

Приманки на щуку
Приманки на щуку

Приманка для лову щуки повинна виглядати привабливо для хижака. Ловля щуки на живця при цьому вважається однією з найбільш ефективних приманок, так як тільки справжня жертва може забезпечити потрібну вібрацію і коливання води. Але живця потрібно багато для рибалки, для вилову дрібної риби потрібен додатковий час. Чи існують інші ефективні приманки для лову щуки?

Рибалка на блешню

Блешня є найпопулярнішою снастю для щучої рибалки. Її вибір залежить від умов водойми, де ви будете ловити рибу. Ловля щуки на блешню передбачає достатній рівень освітленості товщі води, так як хижачку буде збуджувати гра світла. На рибалку роблять вплив і погодні умови.

Якщо погода ясна і сонячна, то здійснюється ловля щуки на блешню білого кольору. Коли сонячного світла недостатньо, погода хмуриться, віддайте перевагу снасті жовтого кольору. Але як ловити щуку на блешню, якщо погода змінюється, сонце то виходить, то ховається? У такому випадку вибирайте снасть, забарвлену відразу в обидва кольору. Рибалка буде більш вдалою, якщо блешня буде природно рухатися, як приманка при лові щуки на живця.

Рибалка на воблер

В якості приманки для лову щуки замість блешні риболови часто використовують воблер. При цьому рибалка нагадує ловлю щуки на живця: воблер робить коливання і вібрацію такі, які випускає хвора або поранена дрібна риба. Коливання і вібрацію вловлює хижа риба, і вона поспішає поласувати нової здобиччю. Ловлю щуки на воблер найкраще здійснювати в середині і в кінці весни, коли вона відгукується на будь-яку приманку.

Ловля щуки на воблер порівнянна з вудінням на блешню. Вибір кольору приманки для вилову щук залежить від погоди. Спокійні кольори ідеально підходять для сонячної і ясної погоди. Якщо погода мінлива або похмура, то здійснюють ловлю щуки на воблер, пофарбований у яскраві кольори.

Яку вибрати приманку для лову щуки: живця, воблер або блешню? Вибір залежить не стільки від ваших бажань, скільки від якості пропонованих рибальським магазином штучних насадок і переваг самої щуки. Поведінка хижака непередбачувана: в одному випадку найбільш ефективна ловля щуки на живця, а в іншому – на воблер або блешню.

Нескладно дізнатися, як ловити щуку, складно впоратися з хижаком на практиці. Похвалитися високою уловистістю під час щучої риболовлі може не кожен любитель. Для новачків же вилов великого екземпляра – справжня подія, бурхливі враження від якого зберігаються назавжди.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Як ловити щуку – основні способи: 1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017