Як ловити сома на квок

Як ловити сома на квок

Ловля сома вважається однією з найскладніших, але в той же час і самим захоплюючим різновидом риболовлі. Піймання дуже великої риби вимагає від рибалки певних навичок. Йому потрібно бути добре розвиненим фізично, мати певний ступінь вправності і трошки везіння. Сьогодні відомо безліч методів лову сома. Найпопулярнішим методом вважається ловля сома на квок.

Сом на квок
Сом на квок

Що таке квок?

Квок є спеціальною снастю-приманкою, яка видає звук, що привертає сома. Звук отримують через ковзаючий удар по воді, і він нагадує щось середнє між кваканням жаби і бульканням. Жаби, як відомо, є делікатесом для сома. Однак досить складно сказати, який саме звук привертає цього хижака. Але все-таки, якщо приманку правильно використовувати, сом в будь-якому випадку випливе із своєї ями.

Ефективність лову безпосередньо залежить від самої приманки. Безсумнівно, виготовити уловистий квок можна і своїми руками. Однак це виходить тільки у досвідчених рибалок. Для спрощення завдання, набагато простіше придбати це нехитре пристосування для сома в будь-якому рибальському магазині.

Ловля сома на квок вважається одним з найефективніших і своєрідних методів риболовлі. Сьогодні існує величезна безліч теорій і думок про те, як квочий звук впливає на сома і чому цей хижак клює на нього. Однозначної відповіді на це питання не існує.

Квоки для лову сома бувають кистьовими і прогоними. У них різна форма, розміри, п’ятачки і матеріали, з яких квок виготовлений. Але незважаючи на всі ці відмінності, всі вони повинні заманювати сома. Квок виготовляються з різних матеріалів. Застосовується дерево, титан, дюраль, нержавійка, оргскло і вуглепластик.

Взагалі, квок можна порівняти з музичним інструментом, а сома з любителем класичної музики, у якого абсолютний слух. Для того, щоб добитися ідеальної мелодії, важливо придбати якісний інструмент. Однак, навіть якщо купити саму уловисту, за словами бувалих квочерів, приманку, розраховувати на колосальні улови починаючому квочеру не можна. В основному квок – це приманка суто індивідуальна, яка повинна підбиратися під руку рибалки, а також повинна враховуватися висота бортів човна. Використовувані при виготовленні приманки матеріали на уловистість не впливають, проте сама конструкція, форма і п’ятачок сильно впливають на привернення уваги сомів.

Як необхідно вибирати хороший квок?

Тітановий квок для ловлі сома
Тітановий квок для ловлі сома

Сьогодні існує кілька певних стандартів, за якими виготовляють квок на сомів. Їх дотримання залежатиме на те, чи буде привернуто увагу хижака чи ні. Так, наприклад, п’ятачок необхідно добре відшліфувати і відполірувати з кожного боку. Форма п’ятачків залежить від того, яка глибина на передбачуваному місці лову: каплевидні і круглі працюють на середніх глибинах, а овальні для глибоких місць.

Ніж приманки в місці з’єднання з п’ятачком повинен бути в міру жорстким, вузьким і максимально тонким. Краї ножа обов’язково повинні бути гострими. Для виготовлення рукояті квока застосовують коркове дерево, неопрен і різні породи дерева. Рукоять приманки повинна бути дуже надійною, зручно сидіти в руці.

Техніка лову сома на квок

Коли вперше здійснюється ловля на квок, на перший погляд все легко і зрозуміло. Почнеш начебто, все робити точно так, як пояснювали місцеві рибалки. Однак, на ділі виявляється все не так просто. Щоб правильно рибалити на цю хитру приманку, важливо навчитися правильно плескати нею по воді. У мережі інтернет розміщено безліч відео, де наочно показується техніка лову.

Найголовнішою умовою правильної риболовлі на квок є те, що в останню стадію удару необхідно дуже різко смикнути його догори. Від різкості руху залежить крутість задньої поверхні «ямки», і, відповідно, звук хлопка буде дзвінкішим. У цьому, власне, і криється вся ловля на квок. Відпрацювання правильного руху рукою може потребувати дуже багато часу, тому потрібно практикуватися при першій можливості.

Як же все-таки ловити сома на квок?

Ловля сома на квок не дуже складний процес, проте, щоб рибалка дійсно була перспективною, потрібно враховувати деякі нюанси. Досвідчені рибалки радять плисти до обраного місця для риболовлі зигзагом. Хоч ніхто не зміг толком пояснити, чому треба робити саме так, проте це дійсно працює на практиці. У міру наближення до місця риболовлі, необхідно зробити 3 удари квоком. Далі потрібно витримати невелику паузу і повторити процес знову.

Вудки, споряджені приманками у формі жаб повинні бути заздалегідь заготовлені. Приманку занурюють на 4,5 метра. Сом є дуже чутливою рибою, тому як тільки він почує звук, неодмінно підніметься з дна. Найголовніше – не упустити момент, так як цей хижак дуже прудкий, виверткий і для рибалки він досить сильний противник.

Як правило, соми попадаються досить великі і важкі. Тому, при виборі снастей слід робити акцент на їх міцність, особливо волосіні. При достатньому досвіді і вправності рибалки, а так само чуточки везіння, можна виловити екземпляр вагою більше 60-и кілограмів.

Як правильно вибрати місце і час лову сома?

При пошуку хижака в першу чергу слід акцентувати увагу на дуже глибоких ділянках озера, річки або водосховища. Давно відомий той факт, що ця риба, особливо великі екземпляри, люблять глибокі ями. У таких місцях він проводить основну частину свого життя.

Час найбільш перспективної риболовлі на сома безпосередньо залежить від регіону. Так як цей хижак досить теплолюбний, то він починає проявляти активність тільки тоді, коли вода досить прогріється.

Найбільшу активність сом починає проявляти тоді, коли устоялася тиха і тепла погода, без особливих стрибків атмосферного тиску. Найкращим часом доби для риболовлі на сома вважається ранній ранок з самого сходу сонця і аж до 10 годин. Також сом активний і в вечірній період, орієнтовно за 2,5 години до потемніння. Денна рибалка, як правило, не приносить очікуваних результатів, однак деякі рибалки запевняють у тому, що вони успішно рибалять і після 12-ї години в теплу ясну погоду або при невеликому дощику. Швидше за все, клювання в таких умовах просто були випадковими, так як він в більшості випадків в цей час дуже пасивний

Які снасті потрібно брати з собою для риболовлі на квок?

Не варто морочитися купівлею дорогих снастей. Можна взяти з собою просту і надійну снасть, що складається з міцної, 45-й міліметрової в діаметрі мотузки, свинцевого грузила і трійника, прив’язаного в метрі від грузила. Така конструкція використовувалася в давні часи і практично не змінилася в наш час. Сучасними рибалками також активно використовуються дуже міцний спінінг, оснащений силовим мультиплікатором і плетеною волосінню.

Яку приманку слід брати при лові сома на квок?

Приманки на сома
Приманки на сома

Багато рибалок вважають, що сом є всеїдною рибою. Вони також його називають водяною свинею. Як кажуть, «в кожному жарті є частка правди», і даний випадок не виняток. Хоч сома і вважають підводним хижаком, проте він ніколи не відмовиться від хробака, п’явки, черепашки, жаби, раків і т.д. З усього цього різноманіття наживки, слід вибрати саме ту, від якої сому буде важко відмовитися навіть в той момент, коли він наситився.

Виходячи з порад досвідчених рибалок, нижче наведено список наживок в порядку популярності:

  • П’явка виходить на перше місце цього рейтингу. Це пояснюється тим, що великі п’явки досить м’ясисті і наповнені кров’ю жертв. П’явка дуже живуча, тому залишається активною на гачку тривалий час. А ще, через жорсткість, п’явку дуже зручно насаджувати.
  • Виповзок і черв’яки по праву розділяють лідерство з п’явками. Для риболовлі вибираються тільки найкрупніші екземпляри цих черв’яків. Добувають їх вночі після дощу, або ввечері обливають землю водою, а вночі виходять і їх збирати. Однак, вся ця морока себе виправдовує на риболовлі частими сомовими покльовками.
  • Жаби також вважаються улюбленими ласощами для сома. Мінусом цієї приманки є те, що сом, через свою малорухомость, поїдає саме тих жаб, які живуть неподалік з його ямою. Слід враховувати той факт, що на глибинах більше 5-и метрів через великий тиск жаба відразу гине і перестає заманювати сома.
  • Рак вважається найулюбленішою їжею сомів. Однак при риболовлі на квок ця наживка зовсім не підходить. Висячий на гачку рак ніяк не приваблює сома, однак при донній ловлі ця наживка має приголомшливий успіх.
  • Мідії є ще однією чудовою наживкою для риболовлі на сома. На риболовлі черепашки розкриваються ножем і вигрібається м’ясо з молюска. На гачок насаджується кілька молюсків, щоб вийшов великий і смачний шматочок.
  • Для риболовлі на сома активно використовуються потрухи свійської птиці – качок, курей або гусей. Більший успіх приносять свіжі качині нутрощі. Мінусом такої наживки вважається те, що така наживка важко добувається. Однієї курки для риболовлі мало, а купувати кілька живих курей – дороге задоволення.

Ловля сома на квок є досить своєрідною і цікавою. В умілих руках і при достатньому досвіді рибалки даний вид лову принесе просто приголомшливі результати. Саме при ловлі сома на квок часто трапляються такі екземпляри хижака, яких при іншому способі просто неможливо зловити.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017